BLOG

Tüm Dünyada
22.05.2017|Konuk Yazarlar

Tüm Dünyada "Wanna Cry" virüsü uyarısı!

Siber güvenlik uzmanlarından "Wanna Cry" adlı virüs için uyarılar geliyor. Son zamanlarda hacklenenlerin sayısının artmasıyla birlikte uzmanlar da güvenlik tedbirlerini arttırdı. Uzmanlar öncelikle güvenilmeyen linklerin açılmaması ve işletim sistemiyle antivirüs programlarının güncellenmesi gerektiği uyarısını yaptı.

DEVAMINI OKUYUN
Anneler Günü için 10 Hediye Alternatifi
11.05.2017|Konuk Yazarlar

Anneler Günü için 10 Hediye Alternatifi

Yıllardır, hediye paketinden çıkan küçük mutfak aletlerini görünce sevecen duruşunu hiç bozmadı! Size olan sevgisi ağır bastı, allı pullu ambalajlara sarmaladığınız o tencere ve tava takımlarına tezahürat etmekten geri kalmadı! Hediyeniz hiçbir işine yaramayacak da olsa ‘‘Yavrumun varlığından büyük hediye mi olur?’’ prensibini asla ama asla unutmadı. Kabul edin anneniz, siz ve klişe hediyeleriniz için üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Şimdi sıra sizde! Anneleri gününün anlam ve önemi salt hediye alıp vermek değil elbette! Ama biz yine de boş durmuyoruz. Annenizin özel hissetmesini sağlayacak, kullandıkça sizi hatırlayacağı ve ‘‘Yahu ne rafine zevklere sahip, ne kreatif bir çocuk yetiştirmişim’’ diye gurur duyacağı 10 güzel hediye alternatifimiz ile Anneler Günü yaklaşırken tutuşan eteklerinizin imdadına yetişiyoruz.

DEVAMINI OKUYUN
Verimliliğe Yatırımın Adresi: Logo Yazılım
UniBusiness-Nisan Sayısı 11.04.2017|Logo Dünyasında Gündem

Verimliliğe Yatırımın Adresi: Logo Yazılım

Uygulama yazılımları pazarının öncü firmalarından Logo Yazılım, sunduğu çözümlerle şirketlerin tüm operasyonel süreçlerinde verimlilik ve hız sağlıyor. İstikrarlı büyümesini sürdüren firma, bünyesine yeni şirketleri katarak Türkiye pazarındaki rekabetçi konumunu da pekiştiriyor. 2016’da yüzde 48’lik bir büyüme elde ettiklerini söyleyen Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, bu büyümeye paralel olarak yıllık gelirlerinin yaklaşık yüzde 35’ini Ar-Ge yatırımlarına ayırdıklarını belirtiyor.

DEVAMINI OKUYUN
Otomatik Katılım’da Logo ve AvivaSA İşbirliği
06.04.2017|IK

Otomatik Katılım’da Logo ve AvivaSA İşbirliği

Otomatik Katılım, çalışanların işverenleri aracılığıyla, Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dâhil edildiği bir uygulamadır. Otomatik Katılım kapsamına giren her işveren, çalışanları adına bir emeklilik şirketi ile sözleşme yapıp 45 yaş altındaki çalışanlarını bu plana dâhil etmekle yükümlüdür. Otomatik Katılım sistemine dahil edilen çalışanların prime esas kazançlarının %3’ü her ay otomatik olarak Otomatik Katılım birikimlerine aktarılır.

DEVAMINI OKUYUN
Logo'nun DevOps Yolculuğu
23.03.2017|Konuk Yazarlar

Logo'nun DevOps Yolculuğu

Logo Yazılım kurulduğu 1984 yılından bu yana Türkiye'deki iş uygulamaları pazarına teknoloji, fonksiyonellik, kullanışlılık, hizmet çeşitliliği ve kalite gibi bir çok konuda liderlik etti ve etmeye devam ediyor. Bu birçok yazılım ve teknoloji firmasının bu kadar uzun süre devam ettiremediği bir başarı. Bu başarının altında kendini yenileyebilen ve değişikliklere çevik bir şekilde uyum sağlayabilen yönetim felsefesi yatıyor.

DEVAMINI OKUYUN
Eko Halı Tiger 3 Enterprise ERP Yazılımı ile Verimliliğini %90 Arttırdı
14.02.2017|ERP Çözümleri

Eko Halı Tiger 3 Enterprise ERP Yazılımı ile Verimliliğini %90 Arttırdı

Uygulama yazılımları pazarının öncü firmalarından Logo Yazılım, yenilediği çözüm ailesiyle şirketlerin tüm operasyonel süreçlerinde verimlilik ve hız sağlıyor. Modern halı üreticisi Eko Halı, büyüyen iş hacminin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Logo Yazılım’ın geçen yıl çözüm ailesine eklediği “Tiger 3 Enterprise” ürününü kullanmaya başladı. Başarılı geçen uyum döneminin ardından, Eko Halı’nın sipariş takibi ve satış yönetimi süreçlerindeki verimliliği %90 oranında arttı. Etkin stok takibi sayesinde üretim süreçlerinde %85 oranında optimizasyon elde edildi. Üretim maliyetlerinde %10 tasarruf sağlanırken, sistemdeki iyileştirmeler sonucunda müşteri memnuniyeti %40 oranında yükseldi.

DEVAMINI OKUYUN
Kariyer Yönetimi Ne Değildir?
20.01.2017|Konuk Yazarlar

Kariyer Yönetimi Ne Değildir?

Kariyer yönetimi son 5-10 yıllık dönemde iş hayatının iyice içine giren ve çalışanların insan kaynaklarından bekledikleri bir hizmet oldu. Kariyer kelimesi Türkçemize Fransızca “carriere” kelimesinden girmiştir.  TDK’da, kariyer kelimesi “bir meslekte zaman ve çalışmayla elde edilen aşama, başarı ve uzmanlık” şeklinde tanımlanır. Kelimenin köken bilimindeki tanımı ise güzergah, tutulan yol şeklindedir.

DEVAMINI OKUYUN
Kurumsal Sürdürülebilirlik
13.12.2016|Konuk Yazarlar

Kurumsal Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, bir olgunun veya bir girişimin ilk heyecanını kaybetmesi ile ortadan kalkma tehlikesi karşısında daimi olmayı, sürüp gitmesini ifade eder, ekolojide olduğu gibi ekonomilerde de bu durum böyledir.  Şirketlerdeki kaygı büyük girişimlerin ve başarıların ardından, sürdürülebilirliğin de başarılmasıdır.

DEVAMINI OKUYUN
1 2