LOGO ve AR-GE

Teknolojide ve Ar-Ge’de Lider

Bilişim teknolojilerine odaklı bir yüksek teknoloji grubuna dönüşen Logo, Ar-Ge yatırımlarında sektör lideri konumunda bulunuyor.

Teknoloji ve Ar-Ge’yi uzun vadeli büyümenin temeli olarak gören Logo, Ar-Ge’ye ve yazılımda mükemmeliyete yatırım yapmayı ve yüksek kaliteli çözümler sunmayı ilke ediniyor. “Sürekli İnovasyon” vizyonuyla hareket eden Logo, Ar-Ge yatırımları araştırmasına göre, Türkiye'nin lider firmaları arasında yer alıyor.

TurkishTime’ın Ar-Ge araştırmasına göre Logo:

·         2013 ve 2012 yılı Türkiye 24'üncüsü, sektör 1'incisi ( Turkishtime, Kasım 2014)

·         2011 yılı Türkiye 15'incisi, sektör 1'incisi (Turkishtime, Ağustos 2012)

·         2010 yılı Türkiye 12’ncisi, sektör 1’incisi (TurkishTime, Ağustos 2011)

Yazılım sektöründe çeyrek yüzyılı aşkın deneyimle farklı iş modellerine ve teknolojilere yatırım yapan Logo, son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirdi. 2011 yılında, yazılım ürünlerini internet ortamından hizmet olarak sağlayan (SaaS) uygulamalarıyla bilinen, sektörün önde gelen teknoloji şirketlerinden Coretech’i satın aldı. Coretech, internet ve mobil merkezli teknolojilere yatırım yapan Logo’nun gelecek vizyonunda önemli bir yere sahip oldu. Aynı yıl, İş Zekâsı (Business Intelligence) yazılımları geliştiren WorldBI firmasının çoğunluk hissesini alarak, firmanın inovatif ürünlerini portföyüne ekledi. Son olarak 2013 yılında, bir Mediterra Capital Partners şirketi olan EAS Solutions SARL ile ortaklığa imza atan Logo, yerel yazılım sektörünün önemli oyuncularından Netsis'i de bünyesine kattı.