Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

Güneydoğu Cam’ın iş süreçlerinde verimlilik Netsis 3 Entegre ile arttı

1968 yılında kurulan ve cam sektöründe gerek satış gerekse cam işleme alanında faaliyet gösteren Güneydoğu Cam, yaklaşık 30 yıldır Netsis ürün ailesindeki çözümlerden yararlanıyor.

Üretimden tahsilata kadar olan tüm iş süreçlerinde güncel teknolojiyi yakından takip eden Güneydoğu Cam, bu amaçla son olarak Logo’nun Netsis 3 Entegre çözümünü uygulamaya aldı. Böylece iş süreçlerinde büyük ölçüde verimlilik artışı sağlayan şirket, personelinin iş yükünü de yarı yarıya azaltarak çalışan memnuniyetinde önemli bir artış elde etti.

Güneydoğu Cam’da Netsis3 Entegre ERP Projesi

1968 yılında Gaziantep’te kurulan Güneydoğu Cam, yıllık 75 bin ton satışla Şişecam’ın en aktif bayilerinden biri olmanın yanı sıra, 500 bin metrekare işleme kapasitesiyle üretim alanında da faaliyet gösteriyor. Şirketin gerçekleştirdiği üretim operasyonları arasında ısıcam üretimi, temperleme, cam işleme gibi faaliyetler de yer alıyor. Teknolojik gelişmeler ve pazar talepleri doğrultusunda dünyada ve Türkiye’deki cam sektöründe yaşanan değişimlere uyum sağlamak Güneydoğu Cam açısından büyük önem taşıyor. Sektörde istikrarlı ve kalıcı bir şekilde büyümek için de teknolojik altyapının çok sağlam bir şekilde kurulması gerektiğine inanan Güneydoğu Cam, Netsis 3 Entegre çözümü ile iş süreçlerinin tamamını etkili bir şekilde yönetiyor. Netsis 3 Entegre ile iş süreçlerindeki verimliliği önemli ölçüde artıran şirket, yaklaşık 30 yıldır olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de teknoloji yolculuğuna Logo çözümleri ile devam etmeyi planlıyor.

İhtiyaçlar

 • Sektörel gelişmelere uyumlu bir teknolojik altyapı oluşturmak
 • Ofis ve üretim alanlarında güncel teknolojiyi kullanmak
 • Tedarik zincirinin tüm süreçlerini daha verimli yönetebilmek

Çözümler

 • Logo Netsis 3 Entegre
 • Logo Netsis 3 Entegre Bordro
 • Logo e-Çözümler

Faydalar

 • Stoktan üretime, satıştan tahsilata kadar her noktada entegre bir yapı kurulması
 • Tüm iş süreçlerinde önemli ölçüde verimlilik artışı
 • Çok detaylı raporlama yapabilme
 • Üretim verimliliğinde yüzde 20 oranında iyileşme
 • Özellikle muhasebe birimi olmak üzere tüm personelin iş yükünde yüzde 50 azalma
 • Çalışan memnuniyetinde gözle görülür artış
 • e-Çözümler sayesinde kağıt masrafında yüzde 50 azalma

“Logo’yu uzun süreli yol arkadaşımız olarak görüyoruz”

Güneydoğu Cam Genel Müdürü Ahmet Haratoğlu, proje hakkında görüşlerini şu sözlerle aktardı: “Cam sektörü ülkemizde ve dünyada çok hızlı gelişim gösteriyor. Bu gelişim ve değişime uyum sağlayabilmek için bizim de sağlam bir altyapı üzerinde işlerimizi sürdürebilmemiz, tüm süreçlerimizi çok iyi yönetebilmemiz gerekiyor. Siparişin alınmasından üretim planlamaya, sevkiyattan teslimata ve tahsilata kadar geçen sürecin en iyi şekilde takip edilebilmesi için Logo’nun Netsis 3 Entegre çözümünden yararlanıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır, Kalender Bilgisayar’ın da büyük desteğiyle Netsis çözümlerini kullanıyor, Logo’yu uzun süreli yol arkadaşımız olarak görüyoruz. Gelişime ve teknolojiye ayak uydurabilmek için gelecekte de yolumuza Logo ve Kalender Bilgisayar ile devam etmeyi planlıyoruz.”