Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

İş Bankası Kültür Yayınları, Logo Mind Insight’la Saniyeler İçinde Rapor Alabiliyor

Ülkemizin en köklü yayın kurumlarından biri olan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, kurumsal kaynak planlama (ERP) sisteminde ve diğer özel sistemlerinden oluşan büyük miktarda veriyi analiz etmek ve raporlamak için Logo Mind Insight iş analitiği çözümünü hayata geçirdi.

1956 yılında kurulan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, çocuk kitaplarından modern klasiklere, biyografilerden nehir söyleşilere kadar pek çok farklı alanda kitabı okurlarla buluşturuyor. 2017 itibarıyla 1.600’den fazla başlıkta 7,5 milyonu aşkın kitap yayımlayan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Logo Mind Insight’ın yanı sıra Logo Tiger 3, Logo e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter çözümlerini de kullanıyor ve çok kısa süre içinde Logo’nun e-İrsaliye çözümünü de devreye almayı planlıyor.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Logo Mind Insight İş Analitiği Projesi

1956 yılında kurulan ve yayımladığı ilk eser Mustafa Kemal Atatürk’ün “Zabit ve Kumandan ile Hasbihal” adlı kitabı olan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 2017 itibarıyla 1.661 başlıkta 7,5 milyondan fazla kitap yayımladı. Yine 2017 itibarıyla şirketin net satışları 6,6 milyon kitaba ulaştı. 120 çalışanı bulunan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, çeşitli mağazaların ve online kitap satış sitelerinin yanı sıra Türkiye genelindeki 23 kitabeviyle de okurlarla buluşuyor.

Sistemlerde oluşan büyük miktarda veriyi anlamlı bilgilere ve analizlere dönüştürmek isteyen Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Logo iş ortağı KurumSoft’un önerisiyle Logo Mind Insight iş analitiği çözümünü hayata geçirdi.

İhtiyaçlar

 • ERP sisteminde ve özel sistemlerde toplanan verileri hızlı ve doğru şekilde analiz edebilmek
 • Görsel açıdan zengin raporlar elde etmek
 • Raporlama için harcanan zamanı kısaltarak operasyonel işlere aktarabilmek
 • Daha sağlıklı gelecek planları yapabilmek

Çözümler

 • Logo Mind Insight
 • Logo Tiger 3
 • Logo e-Çözümler

Faydalar

 • Pazarlama ekibinin milyonlarca satır veriyi saniyeler içinde analiz edebilmesi
 • İstenen detayda raporlama yapılabilmesi
 • Geçmiş dönem raporlarının aynı ekranda görülebilmesi sayesinde geleceğe ilişkin daha sağlıklı kararlar alma imkanı
 • Yönetim kademesinin karar alma süreçlerinin hızlanması
 • Finansal analizlerde yüzde 98 doğruluk oranı

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Bilgi İşlem Destek Uzmanı, Ahmet Budak: “Logo Mind Insight iş analitiği çözümünü tercih etmemizdeki temel faktör, kullandığımız Logo Tiger 3 ERP çözümü ile tam uyumlu olması ve hazır bir altyapıyla gelmesiydi. Ayrıca bu süreçte, Logo iş ortağı KurumSoft’un bizi doğru şekilde yönlendirmesi de etkili oldu. Yıllardır danışmanlık hizmeti aldığımız KurumSoft’un Logo Mind Insight çözümündeki yetkinliği, orta ve büyük ölçekli müşterilerinde uygulamış olduğu projeler de karar verme sürecimizi oldukça hızlandıran etkenler oldu. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları olarak uzun süredir Logo çözümlerini kullanıyoruz. ERP’nin yanı sıra e-devlet uygulamalarında da Logo ürünlerini tercih ediyoruz. Yazılım sektöründe, sunulan çözümün kalitesi kadar, bu çözümleri sunan firmanın gücü ve güvenilirliği de ön plana çıkar. Bu bağlamda Logo’nun, 30 yılı aşkın deneyimiyle sektörün en önemli markalarından biri olduğunu düşünüyoruz.”