Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

Logo Yazılım, Mersin ve Adanalı Bilişimcilerle Bir Araya Geldi

Mersin ve Adanalı bilişimcilerle buluşma Logo Yazılım Kanal ve Satış Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Akın Sertcan, bu sene altıncısı gerçekleştirilen BTvizyon Anadolu Toplantıları kapsamında Mersinli bilişim profesyonelleriyle bir araya geldi.

Rekabette bir adım öne çıkmak isteyen KOBİ’lerin, dijitalleşmeye odaklanmaları gerektiğinin altını çizen Sertcan, sektörün öncü ve lider firması olarak dijital dönüşüm süreçlerinde KOBİ’lere rehberlik ettiklerini sözlerine ekledi.

Toplantı sonrasında yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Sertcan, dijital dönüşümün sürecinin pek çok fırsatı barındırdığını belirtti. Sürecin işletmeler tarafından çok iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Dönüşüm sürecinde önceliği donanım yatırımına veren işletmeler, son dönemlerde dönüşüm için yazılıma da önem vermeye başladıklarını ifade etti.

“KOBİ’lerin dijital dönüşümünü önemsiyoruz”

Sertcan, “Bütünleşik bir yapısal dönüşümden söz ediyoruz. Dijitalleşme, otomasyon, uzman kadro, veri ve iletişim altyapısı, büyük veri saklama/işleme/analiz konuları, üretim süreçleri, e-süreçler, kurumlar arası entegrasyon konuları bu yapının temel parçaları. Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş, teknolojideki gelişmelere ayak uydurarak bir dönüşüm süreci yaşıyor. Ülkemizde çok sayıda KOBİ var, alanlarında başarılı olmalarına rağmen, bazen dijitalleşme sürecinde zorlandıkları için birçok aksaklıkla karşılaşabiliyorlar. Biz de Logo Yazılım olarak KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerinde onlara destek oluyoruz.” dedi.

“Logo Yazılım ekosistemi büyüyecek”

Logo Yazılım’ın gelecek planları hakkında da bilgiler aktaran Akın Sertcan, “Sektörün son yıllarda yakaladığı büyüme evresini devam ettireceğini düşünüyor, bu bağlamda büyüme hedeflerimizin de geçmiş yıllardaki başarılı performansımıza paralel olacağını öngörüyoruz. Yazılım, büyümeye paralel nitelikli iş gücü istihdamı oluşturan yüksek katma değerli bir sektör.

Dolayısıyla Logo Yazılım ekosisteminde çalışan nitelikli eleman sayısının artacağını söyleyebiliriz. Türkiye’de yazılım sektörünün büyüme potansiyeli çok yüksek. Biz de, istikrarlı büyüme ve başarımızı, günün ve sektörün eğilimlerine hızla uyum sağlayan dinamik yapımıza borçluyuz ve bu sayede Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer alıyoruz.” dedi.