Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

Logo Yazılım Röportajları – Nebahat Erden

Nebahat Hanım merhaba, sizi İnsan Kaynakları Müdürü göreviniz ile tanıyoruz. Öncelikle sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?

1991 yılında Trakya Üniversitesi Harita ve Kadastro bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünü bitirdim. 1993 yılında çalışma hayatına başlayarak İnsan Kaynakları kariyerime Çelebi Holding’te ilk adımımı attım.

1999 yılında Çimento Sektöründe İtalcementi Grupta İnsan Kaynakları Uzmanı olarak göreve başladım. Yaklaşık 13 yıl çalıştığım bu firmada Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları Supervisor’ü olarak görevimi sürdürdüm. Logo Yazılım ile Mart 2012 yılında yollarımız kesişti ve yaklaşık 6 yıldır Logo’nun bir parçasıyım.

Logo kurum kültüründe sizi en çok etkileyen özellik nedir?

Logo’da açık iletişim ve bilgi paylaşımınına değer verilir.

İçerden yönetici yetiştirme kültürü benimsenmiştir.Bunun bir çok örneğini her kademede/bölümde görebilirsiniz.

Logo’da her kademe arasında uyumlu ve işbirliğine dayalı bir çalışma anlayışı vardır. Bu yaklaşım ile şirket içi dinamizmin yüksek olması ve ekip olma, biz olma kültürü beni etkileyen özelliklerdir.

Görevinizin en keyifli ve en zor tarafları nelerdir?

Logo’da yetenekli insan kaynağı ile çalışmak, işimin hem en keyifli hem en zor tarafı. Yetenekli ve yeni mezun bir mühendisin şirketimizde staj süreci ile başlayan iş hayatı macerası ve yine şirketimizde kariyer basamaklarını tırmanmasını izlemenin en keyifli tarafı olduğunu söyleyebilirim. Yeteneğin yönlendirilmesi ve elde tutulması süreci, zorlukları barındırmakla birlikte keyifli tarafı daha ağır basmaktadır.

6 yıla yakındır bizimlesiniz. Burada olduğunuz süre içinde yaşadığınız en güzel tecrübeyi bizimle paylaşır mısınız?

6 yıl içinde birden fazla güzel anı ve tecrübe biriktirdim. Logo’ya değer katan projelere imza atmaktan başlayarak, şirket çalışanları olarak Dragon Festivali’nde hep birlikte kürek çekmeye kadar çok güzel tecrübeler ve anılarımın olduğunu söyleyebilirim.

Önceki iş tecrübelerinizi de değerlendirdiğinizde, Logo’nun farkı konusunda neler söylersiniz?

Logo’da bilgi, hız ve değişime ayak uydurma ön plana çıkıyor. Yenilikçi, öncü ve çevik olmak ise şirketimizin önemli değerleridir.

Logo’da işe alım süreciniz nasıl işliyor? Doğru adayı nasıl seçiyorsunuz?

Logo’da yürütülen personel seçme ve yerleştirme süreci, kurum kültürü, şirket hedefleri ve pozisyona özel yetkinlikler bazında en uygun adayı bulup yerleştirecek şekilde yapılır. İşe alımlarda fırsat eşitliği ilkesi gözetilerek değerlendirmeler bilgi ve deneyime göre yapılmaktadır. Bilgi ve deneyimi ölçebilmek için bir dizi mülakat süreci ve pozisyonun niteliğine göre bazı test uygulamaları yaparız. En doğru kararı verecek şekilde süreçlerimizi objektif ve adil yürütürüz.

Yeni nesil İK’cılara tavsiyeleriniz nelerdir?

İşimizin insan olduğunu unutmadan şirket ve insani değerlere önem vermeleri gerektiğini ilk söylemem lazım. Açık iletişimle birlikte güvene dayalı ilişki yönetimi yapmanın önemi unutulmamalıdır. Problem çözme ve analitik düşünme yeteneklerini kullandıklarında başarının onların yanında olacağını düşünüyorum. En önemlisi ise severek yapılan her işte başarılı olunur. İşinizi severek yapın.

İLGİLİ LOGO ÇÖZÜMLERİ
 
  •