YÖNETİM ve İCRA KURULU

M.Tuğrul Tekbulut - Yönetim Kurulu Başkanı

M.Tuğrul Tekbulut

Yönetim Kurulu Başkanı

Logo’nun kurucu üyelerinden M. Tuğrul Tekbulut, 1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında aynı bölümden yüksek lisans derecesini aldı. 2006 yılında Sabancı Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Harvard Business School bünyesindeki Owner and President Management programından mezun oldu. 1984 yılında arkadaşları ile birlikte bugün Logo Grup altında toplanan yazılım girişimini kurdu. Bilişim, girişimcilik ve yenilikçilik konusunda birçok sivil girişimin kuruluşunda öncülük yaptı; Türkiye Bilişim Vakfı ve Yazılım Sanayicileri Derneği’nin kuruluşunda görev aldı, TÜSİAD Girişimcilik ve Yenilikçilik Çalışma Grubunu kurdu. 2006-2009 yılları arasında Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten M. Tuğrul Tekbulut, halen Logo Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Murat Erkurt - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Murat Erkurt

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Mediterra’nın kurucu ortağıdır. Mediterra’dan önce 15 yıl boyunca New York ve Londra ofislerinde görev yaptığı Lehman Brothers’da yönetici ortak olarak görev yapmıştır. 15 yılın 14 yılında Lehman Brothers’ın özel sermaye fonu bölümünde 12 firmaya yatırım sürecinde sorumlu ortak olarak görev yapan Erkurt, İngiltere, İspanya, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, İsrail, Lüksemburg ve Guernsey gibi farklı ülke ve bölgede portföy şirketlerinin ve fonların yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Columbia Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı, Imperial College Matematik ve Northeastern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümlerinde yüksek lisans yapan Erkurt, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Mümin Cengiz Ultav - Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Mümin Cengiz Ultav

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

26 Şubat 1950 Eskişehir doğumlu. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Opsiyonu Lisans ve Lisanüstü derecelerine ve Hollanda Philips International Institue Diploma derecesine sahiptir. Türkiye’de Bimsa ve İnfo firmalarında ve yurt dışında Dornier System GmbH’da teknik ve yönetim görevleri aldıktan sonra, NCR firmasında Genel Müdür Yardımcılığı ve Sun Microsistemler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştı. Aynı dönemlerde Koç, Sabancı, Eczacıbaşı Gruplarına danışmanlık hizmetleri verdi. 1995 yılından bu yana Vestel Elektronik A.Ş. yönetim takım çalışmalarının içinde yer almaktadır ve Mayıs 2016’ya kadar Vestel Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Vestel Ventures ARGE A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Birleşmiş Milletler UNDP kuruluşu için Vietnam’da danışmanlık yapmıştır. Türkiye Bilişim Vakfı ve Unix Kullanıcıları Derneği kurucu üyesi ve Microsoft’un Çözüm Geliştirme Disiplini konusunda sertifikalı danışmanıdır. 2005 TÜBİSAD Ömür Boyu Hizmet ödülü sahibidir ve Ağustos 2005’ten beri TTGV’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Orhan Ayanlar - Yönetim Kurulu Üyesi

Orhan Ayanlar

Yönetim Kurulu Üyesi

Mediterra'da direktör olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Mediterra'ya katılmadan önce, Güneydoğu Avrupa ve Türkiye odaklı 320 milyon dolar tutarındaki Bedminster Capital Management özel sermaye fonunda görev yapmıştır. Öncesinde ise özel sermaye fonu ve yatırım bankalarında çalışan Ayanlar, özel sermaye fonu İş Girişim Sermayesi ve Standard Unlu‘nün kurumsal finansman bölümüne ek olarak Bear Stearns’ın New York ofisinde borç sermayesi piyasalarında görev yapmıştır. CFA programını tamamlamış olan Ayanlar, Boston Üniversitesi Ekonomi ve Finans lisans derecelerine sahip ve Robert Kolej mezunudur.

S. Leyla Tekbulut - Yönetim Kurulu Üyesi

S. Leyla Tekbulut

Yönetim Kurulu Üyesi

1976 yılında İstanbul Erkek Lisesi'nden ve 1981 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1981-1987 yılları arasında profesyonel olarak çalıştıktan sonra 1987 yılında Tıbbi Cihazlar sektöründe kendi firmasını kurup 2006 yılına kadar devam ettirdi. Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Y.Önder Eren - Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Y.Önder Eren

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Robert Koleji’nden 1971 yılında, Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi Bölümünden 1975 yılında mezun oldu. 1975 – 1979 yılları arasında Arthur Andersen’da çalıştı. 1979-1981 yıları arasında Beymen’de Genel Müdür olarak görev yaptı. 1981-1985’tarihleri arasında Akın Tekstil Grubunun Finans Grup Başkanı olarak Edip İplik, EDPA ve diğer 5 grup firmasının finansal yönetimini üstlendi ve Tekstilbank’ın kuruluşunda aktif görev aldı. 1985-1991 tarihleri arasında Altınyıldız Grubu’nun Genel Müdürlüğünü (COO) yaptı. 1991 – 2004 arası kurdukları aile şirketinin Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığını yürüttü, Quiksilver markasının Türkiye ve yakın coğrafyasındaki gelişimini sağladı. 2004-2012 arsında Süperlit’in İcra Kurulu Başkanlığını yapan Eren, 2004’den itibaren Karel’in Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

M. Buğra Koyuncu - İcra Kurulu Başkanı

M. Buğra Koyuncu

İcra Kurulu Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği’nden 1994 yılında mezun olan Buğra Koyuncu, 1993 yılında Sistem Analisti olarak katıldığı LOGO’da sırasıyla Proje Yöneticisi ve Ürün Geliştirme Müdürü, 2004 yılından itibaren Genel Müdür olarak görev yaptı ve 1 Ekim 2011 itibarıyla İcra Kurulu Başkanlığına atandı.

Gülnur Anlaş - İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, CFO

Gülnur Anlaş

İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, CFO

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İdari İlimler Fakültesi, İşletme Bölümünden 1984 yılında mezun olan Gülnur Anlaş, 1989 yılında Texas Tech Universitesi’nden işletme yüksek lisans derecesi ve, 1991 yılında University of Delaware’den ekonomi yüksek lisans derecesini aldı. Kariyerine bankacılık ile Interbank’da 1984 yılında müfettiş yardımcısı olarak başlayan Anlaş, 1992-2001 yılları arasında Chemical Bank ve Westdeutsche Landesbank AG’da kurumsal finans alanında pek çok sayıda projenin geliştirmesi ve finansmanının sağlanmasında görev aldı. 2001 ve 2005 yılları arasında Teba Şirketler Grubu’nda finanstan sorumlu başkan yardımcılığı yaptı. Anlaş, 2006’dan itibaren LOGO’da Mali ve Hukuki İşler’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren de İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Akın Sertcan - İcra Kurulu Üyesi, Kanal ve Satış Operasyonları

Akın Sertcan

İcra Kurulu Üyesi, Kanal ve Satış Operasyonları

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden 1990 tarihinde mezun olan Akın Sertcan, 1989 yılında bilişim sektöründe satış temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Değişik firmalarda satış müdürlüğü ve satış koordinatörlüğü görevlerinde çalıştı. 1996 yılında LOGO'da Ege Bölge Kanal Satış Müdürü olarak göreve başlayan Sertcan, 2008 yılında Ege Bölge Müdürlüğü'ne atandı. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Esra Akar - İcra Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları ve İdari İşler

Esra Akar

İcra Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları ve İdari İşler

İTÜ'den Kimya Mühendisi olarak 1989 yılında mezun olan Esra Akar, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi bölümünde yüksek lisans derecesini aldı. Kimya sektöründe AR-GE alanında kısa bir süre çalıştıktan sonra 1993 yılında Logo'da çalışmaya başlayan Akar, bilişim sektörüne adım attı. Destek Uzmanı olarak başladığı Logo'daki kariyerinde sırasıyla Call Center Yöneticiliği, Ürün Destek Yöneticiliği, Uygulama Danışmanlığı Proje ve Koordinasyon Yöneticiliği, Proje Yöneticiliği görevlerini üstlenerek Satış Sonrası Hizmetler ekibinde yer aldı. 2009 yılında Logo'nun sipariş, üretim ve sevkiyat bölümlerinin sorumluluğunu alarak Tedarik Zinciri Müdürlüğü görevini yürüttü ve Temmuz 2010'da Operasyonlar Direktörü oldu. 1 Ocak 2012'den beri İnsan Kaynakları ve İdari İşler'den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak göre yapmaktadır.

Arslan Arslan - İcra Kurulu Üyesi, Perakende Çözümleri

Arslan Arslan

İcra Kurulu Üyesi, Perakende Çözümleri

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün Lisans programından mezun oldu. Özgün Yazılım firmasında kurucu ortak olarak görev aldı, LOGO Çözüm Ortaklığı yaptı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün Üst Lisans programından mezun oldu. 1998 yılında LOGO Yazılım bünyesine AR-GE Yazılım Mühendisi olarak katıldı. 2000-2005 yılları arasında LOGO Yazılım’ın Frankfurt, Almanya ofisinde AR-GE projelerinde görev aldı. 2005 yılında LOGO Yazılım’ın Ankara ofisinde AR-GE grup yöneticiliği ardından, 2006 yılında Altyapı ve Araçlar Direktörü olarak atandı. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Uğur Nuri Sipahi - İcra Kurulu Üyesi, Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri

Uğur Nuri Sipahi

İcra Kurulu Üyesi, Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1993 yılında mezun olan Uğur Sipahi, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans derecesini aldı. 1995 ve 1997 yılları arasında otomotiv yan sanayi sektöründe kalite konusunda çalıştıktan sonra 1997 yılında Sistem Analisti olarak LOGO’da işe başladı. 10 yıl boyunca Ürün Geliştirme Bölümünün çeşitli kademelerinde görev alan Sipahi 2007 ve 2009 yılları arasında İş Çözümleri Danışmanı, 2009 ve 2012 yılları arasında Ürün Yönetimi Müdürü olarak görev aldı. 1 Ocak 2012’den beri İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Cahit Güvensoy - İcra Kurulu Üyesi, e-Logo Genel Müdürü

Cahit Güvensoy

İcra Kurulu Üyesi, e-Logo Genel Müdürü

e-Logo Genel Müdürü 1986 Ankara Fen Lisesi ve 1991 Boğaziçi Ünversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel hayatına ilk adımı 1991 yılında Arçelik’te yazılım mühendisi olarak attı. İş hayatına, 1995 yılında kurucularından olduğu Coretech ile başlayan seri girişimcilik ve yatırımcılık hikayeleri ile devam etti. Zaman içerisinde mackolik.com, sahadan.com, sharemyfare.com vb. B2C sitelerinin yine kurucuları arasında yer aldı. Türkiye’nin SaaS konusunda öncü yazılımlardan Diva’nın 2011’de Logo tarafından satın alınmasıyla önce Coretech, ardından Logo e-Business şirketlerinde Genel Müdür olarak kurum içerisinde görevini sürdürmektedir.