facebook
ERP

ERP Yazılımı Nedir, Nasıl Öğrenilir?

Her işletmenin kendine özgü iş süreçleri, hizmetleri ve ürünleri vardır. Sadece büyük şirketler için değil, aynı zamanda KOBİ’ler ve girişimler için de önem arz eden Kurumsal Kaynak Planlaması ERP yazılımı kullanarak süreçlerinizin verimliliğini artırabilir ve maliyetleri azaltabilirsiniz.

Kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımı bir şirketin finansal kaynaklarını, tedarik zincirini, operasyonlarını, raporlamasını, üretimini ve insan kaynakları faaliyetlerini yöneten bir iş süreci yönetimi yazılımıdır. ERP yazılımı bir işletmenin tüm süreçlerinin birbirleriyle entegre biçimde  dijital ortama taşınarak daha karlı ve uyumlu hale gelmesini sağlar. Otomasyon ve veri yönetimi yetenekleri sayesinde kullanıcının daha doğru kararları daha hızlı şekilde almasına yardımcı olur.

ERP yazılımı kullanmanın faydaları

Bugün neredeyse tüm işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir ERP yazılımı bulunabilir. Şirketinizde kullanacağınız ERP yazılımının sağlayacağı başlıca faydalar ve avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Karar verme sürecini geliştirir

Kullanılan ortak veri tabanı sayesinde gerçek zamanlı olarak veriler ekranda görüntülenerek karar verme süreçleri hızlandırılır ve iyileştirilir.

  • Daha iyi planlama olanağı sunar

Tüm verilere sahip olmak gelecekteki senaryoları öngörerek gerçekçi tahminler yapılmasını sağlar.

  • Daha fazla kontrol ve izlenebilirlik

Ham madde girişinden ürünün müşteriye teslim edilmesine kadar, işletme genelinde tüm aşamaların takibini kolaylaştırır.

  • Otomasyon ile işleri kolaylaştırır

Önceden el ile gerçekleştirilen tekrar eden görevleri otomatik hale getiren ERP yazılımı ile insan hatası azaltılabilir ve çalışanların verimleri artırılabilir.

  • Daha düşük maliyetler, daha rekabetçi işletmeler

Elde edilen yüksek verimlilik, hata sayısındaki azalma ve yinelenen görevlerin azaltılması iş maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur.

  • Şeffaflık sağlar

ERP yazılımı kullananlar işletme genelindeki malzeme ihtiyacını ve kullanımını tek bir yerden görüntüleyebilirler. Bu durum sayesinde envanter yönetimini, satın almayı ve üretimi optimize edecek verilere sahip olduklarından daha iyi performans elde edebilirler.

ERP Yazılımı Nasıl Öğrenilir?

Müşteriler, iş ortakları ve tedarikçilerinden oluşan tüm ekosistemi etkin yönetme becerisine sahip bir ERP yazılımını seçtikten sonra ilk iş olarak programı kullanacak çalışanların iyi bir eğitim almasını sağlamalısınız. Eğitim materyallerini, yazılım kılavuzunu ve sıkça sorulan soruları inceleyerek bilgilerin güncel tutulması ERP yazılımından yüksek performans almak için önemlidir.

Eğer siz de bir çok işletme gibi şirketinizde Logo ERP Çözümleri kullanıyorsanız Logo Akademi’deki eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

01.06.2018
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.