BLOG

Geri Bildirim
17.10.2017|Yöneticilerimizden Öneriler

Geri Bildirim

Geri bildirim en temel olarak başarıların görüldüğü, gelişme gereken konuların anlatıldığı bir görüşme tadında olmalıdır.

DEVAMINI OKUYUN
İnsan Kaynakları Teknolojileri Dünü, Bugünü, Yarını…
02.10.2017|Konuk Yazarlar

İnsan Kaynakları Teknolojileri Dünü, Bugünü, Yarını…

İnsan kaynakları teknolojilerinin başlangıcı 1970’li yıllara dayanıyor. Dijitalleşmenin başladığı bu yıllarda şirketler, hantal süreçleri otomatik hale getirmenin zaman ve masrafları azaltabileceğini anlamıştı. Ancak o tarihte teknoloji, yalnızca temel bordro işlevlerinin yerine getirilmesini sağlayan ve manuel girdilere dayanan basit raporların çıkarılmasına izin veren yeşil ekranlar ile sınırlıydı.

DEVAMINI OKUYUN
İhracatta E-Fatura Uygulamasında Sıkça Sorulan Sorular
22.06.2017|Konuk Yazarlar

İhracatta E-Fatura Uygulamasında Sıkça Sorulan Sorular

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, İhracat ve Tax-Free faturaların da e-Fatura kapsamına alınmasıyla birlikte artık ihracat süreçleri de elektronik ortama taşınıyor. Böylelikle; merkezinde yine GİB'in olduğu bir yapıyla, ihracat faturaları GİB üzerinden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na iletilecek ve faturalar direkt Bakanlık tarafından görüntülenebilecek. İhracatta e-Fatura uygulamasıyla süreçte verimlilik ve hız kazanılacak.

DEVAMINI OKUYUN
Logo Yazılım Röportajları – Başak Kural
13.06.2017|Konuk Yazarlar

Logo Yazılım Röportajları – Başak Kural

Hızlanma, dijitalleşme dendiğinde de her şeyin birbirine bağlanmasının ön sıralarında e-Dönüşüm yer alıyor. Logo, bu konudaki tecrübesi ve ERP pazarındaki konumu sebebiyle geleceği çizmeye ciddi anlamda omuz veriyor

DEVAMINI OKUYUN
CRM Nedir, Ne İşe Yarar?
30.05.2017|CRM

CRM Nedir, Ne İşe Yarar?

CRM (Customer Relationship Management) ya da "Müşteri İlişkileri Yönetimi", firmaların var olan veya potansiyel müşterileri ile kurdukları ilişkiyi en verimli, en etkin ve sonuçta en karlı hale getirmek için kullandıkları yöntemler bütünüdür. Günümüzde ürün odaklı yönetim, küreselleşme ile birlikte yerini müşteri odaklı bir yönetime bırakmıştır. Ayrıca özellikle üretim maliyetlerinin artması firmaları daha çok bireysel satışa yöneltmiş ve pazarlama kanallarının çok daha etkin olarak kullanılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Yönetimin firmanın gidişatını izleyebilmesi, yapılan hataları görebilmesi ve dolayısıyla başarılı bir CRM çalışması yapması için mutlaka müşteri odaklı bir yönetim felsefesi benimsemesi gerekir. CRM bir yöntemler bütünü olsa da bu yöntemler içinde en büyük payı ise CRM yazılımları aldığından, genellikle CRM dendiğinde de CRM yazılımları kastedilir.

DEVAMINI OKUYUN
Tüm Dünyada
22.05.2017|Konuk Yazarlar

Tüm Dünyada "Wanna Cry" virüsü uyarısı!

Siber güvenlik uzmanlarından "Wanna Cry" adlı virüs için uyarılar geliyor. Son zamanlarda hacklenenlerin sayısının artmasıyla birlikte uzmanlar da güvenlik tedbirlerini arttırdı. Uzmanlar öncelikle güvenilmeyen linklerin açılmaması ve işletim sistemiyle antivirüs programlarının güncellenmesi gerektiği uyarısını yaptı.

DEVAMINI OKUYUN
Anneler Günü için 10 Hediye Alternatifi
11.05.2017|Konuk Yazarlar

Anneler Günü için 10 Hediye Alternatifi

Yıllardır, hediye paketinden çıkan küçük mutfak aletlerini görünce sevecen duruşunu hiç bozmadı! Size olan sevgisi ağır bastı, allı pullu ambalajlara sarmaladığınız o tencere ve tava takımlarına tezahürat etmekten geri kalmadı! Hediyeniz hiçbir işine yaramayacak da olsa ‘‘Yavrumun varlığından büyük hediye mi olur?’’ prensibini asla ama asla unutmadı. Kabul edin anneniz, siz ve klişe hediyeleriniz için üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Şimdi sıra sizde! Anneleri gününün anlam ve önemi salt hediye alıp vermek değil elbette! Ama biz yine de boş durmuyoruz. Annenizin özel hissetmesini sağlayacak, kullandıkça sizi hatırlayacağı ve ‘‘Yahu ne rafine zevklere sahip, ne kreatif bir çocuk yetiştirmişim’’ diye gurur duyacağı 10 güzel hediye alternatifimiz ile Anneler Günü yaklaşırken tutuşan eteklerinizin imdadına yetişiyoruz.

DEVAMINI OKUYUN
1 2 3