facebook
GenelTeşvik Destek

Esnaf İçin Yüksek Limitli Kredi Kartı Desteği Geliyor

Geçtiğimiz yıl ekonominin canlanmasında önemli rol oynayan KOBİ’lerin, bu yıl da devlet desteğiyle piyasayı hareketli tutması ve yıl sonunda ekonominin büyümesine pozitif katkı sağlaması hedefleniyor. Bu amaçla, ekonomi yönetiminin hazırladığı destek çalışmalarına hız verildi. Esnaf ve KOBİ’ler için hazırlanan yeni paketler, düşük faizli ve yüksek limitli kredi kartı desteğini de kapsıyor.

Hükümetin küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ve esnaf için hazırladığı destek paketlerine farklı eklemeler geliyor. Son gelişme, düşük limitli kredi kartlarından yana şikayet edenleri rahatlatacak nitelikte.

Mevcut mevzuata göre esnaf kefalet kooperatifinden indirimli kredi kullanmış olan işletmeler, başka devlet desteklerinden istifade edemiyordu. Bu konudaki talepleri dinleyen ekonomi yönetimi, mağduriyetleri gidermek adına iki yeni paket çalışması yaptı.

Esnafa özel kredi kartı

Çalışması yapılan “Esnaf Kart”ın hayata geçirilme sürecinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) de etkin rol oynayacak. Birlik üyesi esnafın faydalanacağı bu destek, esnafın mali olarak nefes almasını hedefliyor.

Hazırlanacak düşük faizli ve yüksek limitli kredi kartı sayesinde esnaf acil nakit ihtiyacını giderebilecek. Kartın hem piyasadaki mevcut kredi kartlarından daha yüksek limite sahip olacağı, hem de çok daha düşük bir faiz oranı sunacağı bilgisi verildi.

Yüksek limitli kredi kartı nasıl alınacak?

Kararın yakın zamanda Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yeni düzenleme, esnafın bankalardan düşük faiz oranına sahip yüksek limitli kredi kartı alabilmesini mümkün kılacak. Yüksek limitli kredi kartı konusunda detaylar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Nefes Kredisi çalışmasına benzer biçimde, anlaşmalı bankalar üzerinden esnafın yüksek limitli kredi kartı almasına zemin hazırlanması öngörülüyor.

07.05.2018
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.