facebook
ERP

İşletmelerde zaman yönetiminin önemi

Bilim ve teknolojideki gelişmeler, toplumun farklılaşan ihtiyaçları, değişen iş dünyası, yeniden yazılan kurallar ve belirlenen değerler… Yaşadığımız yirmi birinci yüzyılda her şey ani bir hızla gerçekleşiyor. Gelişmeye adapte olmanın ve hızı yakalamanın yolu ise zaman yönetimi. Bu yazımızda işletmelerin en önemli kaynağı olan zamanı yönetmek için ne yapılması gerektiğini ve Logo’nun işletmelerde zaman yönetimi için sağladığı katkıyı aktarıyoruz.

Teknolojik gelişmelere ve dijital dönüşüme göre değişen iş dünyasında işletmeler zamana karşı yarışıyor. Çalışanlar da “ bu işi başka nasıl bir yöntemle kısa sürede yapabilirim” sorusuna yanıt arıyor. Bu noktada çalışanların hızlı ve verimli çalışmak için katma değersiz tüm operasyonları ayıklayıp teknolojiden de yararlanması önem taşıyor.

Zaman yönetimi nedir?

İlk olarak Danimarka’da, meşgul yöneticilerin zamanı daha iyi organize etmelerini sağlamak için bir eğitim aracı olarak ortaya çıkan ve ilerleyen süreçlerde adeta sektör haline gelen zaman yönetimi, üreticiliği ve verimliliği arttırmak amacıyla zamanın bilinçli bir şekilde kontrol edilmesine dayanıyor. İşletmelerde zaman yönetimi, üretkenliğin ve verimliliğin artması açısından zorunlu uygulanması gereken bir disiplini ifade ediyor. Zaman yönetimi teknikleri sayesinde öncelikli işler belirlenerek hedefin gerçekleştirilmesi için uygun koşullar yaratılabiliyor ve önceliği olmayan işlere harcanan zamanın azalmasıyla daha önemli işler için daha çok zaman ayırılabiliyor. Zamanı etkili bir şekilde yönetmek iş stresinin azaltılmasında da etkili oluyor.

İşletmelerde zaman yönetimi nasıl yapılır?

İşletmelerde yönetici konumundakilerin de çalışan konumundakilerin de zamanlarını doğru ve etkin kullanması verimliliğin sağlanması açısından önem taşıyor. İş hayatının tempolu sürecinde çalışanların zamanlarını doğru ve etkin kullanması için iş süreçlerinde zamanı etkin kullanmalarını sağlayacak teknolojilere yatırım yapması önem taşıyor. Faturalamadan İK süreçlerine vakit alan birçok iş yükü pratik uygulamalar ya da programlar ile yönetilebiliyor. Bu sayede çalışanlar asıl işe odaklanabiliyor ve verimlilik artıyor.

Logo’dan zaman yönetimine katkı

Logo ERP çözümleri sayesinde karmaşık iş süreçleri sadeleşiyor ve iyileştiriliyor. Logo Netsis ERP çözümlerinin sunduğu “Zamanlanmış Görevler” desteği ile zaman yönetiminin etkin şekilde yapılabilmesi sağlanıyor. “Zamanlanmış Görevler” desteği işlemlerin ihtiyaç doğrultusunda tek seferlik veya belirlenen zaman aralığında otomatik olarak yapılabilmesine olanak tanıyor. Bu sayede malzeme gereksinim planlama ya da cari hareket kontrolü gibi sürekli kullanılan fonksiyonlar yalnızca bir defa yapılacak küçük bir işlemle istenilen zamanlarda sistem tarafından çalıştırılabiliyor. Görevler zaman sınırlaması olmadan 7 gün 24 saat gerçekleştirilebildiği gibi ilgili işleme ait sonuçları izlemek de mümkün oluyor.

Zamanlanmış Görevler uygulamasının SSO kurulumunun yapıldığı sunucu üzerinden çalıştırılması, daha çok zaman ve iş gücü gerektiren görevlerin kullanıcının cihazını etkilemeden tamamlanmasını mümkün kılıyor. Zamanlanmış Görevler sayesinde sürekli kullanılan raporlar ihtiyaç duyulduğu anda otomatik alınabiliyor. Logo Netsis ERP Zamanlanmış Görevler desteği, 9.0.27 sürümü ve üzeri tüm Logo Netsis ERP çözümleriyle birlikte kullanılabiliyor.

08.09.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.