e-ÇözümlerMuhasebe

Logo İşbaşı ile kontrollü gelir-gider takibi

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve şekillenmesiyle birlikte şirketler, finansal kayıtlarını çeşitli muhasebe yazılımları aracılığıyla tutmaktadır. Türkiye’nin en büyük yazılım şirketlerinden bir tanesi olan Logo Yazılım şirketinin geliştirmiş olduğu Logo İşbaşı, şirketinizin ön muhasebesini kolaylıkla tutabileceğiniz bir yazılım türüdür. Bu özel yazılımı kullanan tüm şirketler zorlu muhasebe işlemlerini kolaylaştırırken, aynı zamanda diledikleri her yerden kolayca bağlanabilirler. Sunmuş olduğu sayısız avantaj ve eşsiz hizmet sayesinde şirketinizin tüm muhasebe verileri Logo Yazılım İşbaşı ile her an elinizin altındadır.

Mikro ölçekli işletmeler için Logo İşbaşı

Dijital ortama geçiş süreciyle talebi ciddi ölçüde artan Logo İşbaşı programı, esnaf, mobilden serbest çalışan, girişimci, üretim yapan, hizmet veren, toptan ve perakende satış yapan, kısacası tüm mikro ölçekli işletmeler için son derece uygundur. Logo İşbaşı kullananlar yalnızca bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda iOS ve Android platformda da işlemlerini gerçekleştirebilir. Yapılması gereken tek şey, akıllı cihazın App Store ya da Google Play mağazaları aracılığı ile uygulamayı indirmektir. Böylece programı, internetin bulunduğu her alanda rahatça kullanabilirsiniz. İster cafede, ister evde, dilediğiniz her yerde telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığı ile işlemlerinizi yapabilir, uygulamaya kolay erişim sağlayabilirsiniz. Cari hesap işlemleri, fatura işlemleri, gelir/gider takibi, kasa işlemleri, e-fatura, e-arşiv gibi birçok faaliyeti tek bir uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz.

İşbaşı programı, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen sesli komut özelliği ile mikro ölçekli şirketlere birçok avantaj sağlar. Sesli komut, fatura bilgilerinizi sesli olarak sisteme kaydederek tuşlarla uğraşma derdini ortadan kaldırır. Telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden yalnızca birkaç kelime ile fatura hazırlama ve düzenleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Oluşturulan fatura yazıcıdan çıkarılabilir ya da e-fatura olarak müşterilere gönderilebilir. Uygulamanın eşsiz hizmetinden hemen şimdi faydalanmak istiyorsanız www.isbasi.com üzerinden üyelik işlemini başlatabilirsiniz. Ana sayfada yer alan kayıt butonunu tıklayarak açılan penceredeki üyelik bilgilerini tamamlayın. Son olarak, e-postanıza gelen aktivasyon kodunu tıklayarak hesabını aktif hale getirin ve kullanıma hemen başlayın. Logo İşbaşı eğitim gerektirmeden kullanılabilen, kolaylıkla alışabileceğiniz bir programdır. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra iOS ve Android platformlarında da geçerli hale gelen uygulama ile tüm işlemlerinizi dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

35 yıllık deneyim ile 200 binden fazla firma ve yüzbinlerce kullanıcıya hitap eden Logo Yazılım, geliştirdiği bu özel program ile şirketinizin dikkat gerektiren tüm işlemlerini başarıyla tamamlamanızı sağlar. İşbaşı programının web tabanına sahip bir program olması sebebi ile hiçbir yazılım ya da donanıma ihtiyaç duymaz. Kayıt olurken belirlemiş olduğunuz e-posta adresi ve şifre ile akıllı cihazlar üzerinden kolayca giriş yapabilirsiniz. Logo Yazılım’ın sunduğu teknik destek ve yüksek güvenlik prosedürü ile programı güvenle kullanabilirsiniz. Dünya standartlarında güvenlik hizmeti sunan firma, belirli zamanlarda güncelleme yaparak kullanıcılarının tüm verilerini özenle saklar. Tüm mikro ölçekli işletmelerin ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda serbest meslek erbaplarına da birçok avantaj sağlayan İşbaşı uygulaması, serbest meslek makbuzu kesen tüm işletmelerin makbuz düzenlenmesine olanak verir. Makbuz şablonları tasarlanarak ihtiyaç halinde yazdırılabilir ya da online olarak müşteriye gönderilebilir. Aynı zamanda tüm yazıcılara uyum sağlayabilen İşbaşı, herhangi bir marka lazer ya da nokta vuruşlu yazıcıdan fatura çıktısı alabilmenize olanak sağlar. Sisteme üye olan fakat uzun bir süre çevrimdışı kalan kullanıcıların üyelikleri zaman aşımına uğramaz. Sisteme bir süreliğine uzak kalan tüm kullanıcılar, işlemlerine kaldıkları yerden kolayca devam edebilirler.

Mikro işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler sunan İşbaşı programı pratiklik, verimlilik ve her yerden ulaşım imkanı sağlar. Aynı zamanda bütçe, zaman ve kağıt tasarrufu sağlamanıza olanak verir. Mikro ölçekli işletmeleri müşteriyle kolayca buluşturan İşbaşı, mobil internet kullanımının sağladığı tüm avantajları lehine çevirerek finansal işlemlerde en iyi deneyimi sunar. Tüm bilgiler ışığında, yeni başlayanların ya da başlamayı düşünenlerin sıkça merak ettiği ”Logo İşbaşı nedir?” sorusu, bu şekilde açıklanabilir.

Ön muhasebede bulut avantajı 

Hangi büyüklükte olursa olsun, her şirketin asıl amacı kar elde etmektir. Bu amacı yerine getirerek büyümek isteyen şirketlerin öncelikle gelir- gider dengesini kontrol altına alması gerekir. Özellikle mikro ölçekli şirketler için bu durum oldukça önem taşır. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun, tek kişilik ya da az çalışana sahip küçük işletmelerin tüm faaliyetlerini kolayca yerine getiren uygulama, Türkiye’nin en ayrıcalıklı sistemlerinden biri olan bulut teknolojisini kullanıcılarına sunmuştur. Uygulama üzerinden gerçekleştirebileceğiniz sipariş takibi, gelir-gider takibi, çek girişleri, cari hesap takibi, kasa-banka takibi, e- fatura, e-arşiv uygulamaları ve fatura takibi gibi olmazsa olmaz işlemler, uygulamanın bulut tabanı sayesinde her alandan erişim imkanı sunar. Önceki yıllarda tek bir yerden tüm ön muhasebe işlemleri yapılırken, Logo Yazılım‘ın kullanıcılarına sunduğu üstün bulut avantajı sayesinde zaman ve mekan bağlılığı ortadan kalkmıştır. İnternete bağlanan her alanda iş takibi yapabilmenizi sağlayan bulut, akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi tüm cihazlardan maksimum erişim imkanı sunar. Bulut teknolojisi sayesinde tüm fatura, makbuz işlemlerinizi dilediğiniz her alanda oluşturup, saniyeler içerisinde WhatsApp ya da e-posta ile müşteriye gönderebilirsiniz. Ayrıca fatura ve makbuzları, şirket ihtiyaçlarına göre kategorilere ayırıp kişiselleştirme imkanına sahipsiniz. Faturalar, firma unvanı, fatura tutarı ya da fatura numarası gibi seçeneklere göre listelenebilir. Böylece dilediğiniz faturaya, dilediğiniz anda kolay erişim imkanı elde edebilirsiniz. Tüm fatura işlemleri, ödeme ve tahsilat belgeleri Excel’e aktarılarak işlemler kolaylaştırılabilir. Özel olarak geliştirilmiş fatura tasarımlarının, kağıt faturalarla benzerlik göstermesi sebebi ile kullanıcıların sisteme kısa sürede alışması amaçlanmıştır. Faturaları ister müşterinin yanında ister alışveriş merkezinde, kısacası dilediğiniz her yerde kolayca oluşturabilirsiniz.

Bulut teknolojisi ile birlikte Türkiye’de çığır açan yeniliklerden bir tanesi olan sesli komut sistemi sayesinde fatura tutarı, numarası ve tarihi gibi birçok kriteri kelimelerle oluşturabilirsiniz. Serbest meslek makbuzu kesen işletmeler için de sayısız avantaj sağlayan sistem, makbuzların fatura şablonları aracılığı ile düzenlenmesine yardımcı olur. İşletme sahipleri bulut sistemi ile makbuzlarını yazdırabilir ya da diledikleri ortamdan kolayca görüntüleyebilir. Yalnızca fatura işlemleri değil, tüm müşteri ve tedarikçi işlemleri de Excel aracılığıyla Logo İşbaşı ön muhasebe programına aktarılabilir. Bu şekilde işletme performansının artması amaçlanırken, tüm işlemler düzen içerisinde takip edilir. Aynı zamanda tahsilat işlemleri, ödeme takip, borç-alacak işlemleri de cari hesap içerisinde kontrol edilebilir. Böylece tüm hesaplar kategori halinde raporlanırken, cari hesap ekstreleri ve tüm kayıtlar ilgili kişilere hızla ulaştırılır. Bir şirketin muhasebe sürecinin en verimli şekilde işlenmesi için raporlama şarttır. Şirketin satış performansı, KDV tahakkuk tutarları, şirket alışları gibi tüm bilgiler özet hale getirilerek rapora dönüştürülür. Böylece şirketin istenen tarih aralığındaki performansı değerlendirilerek uzun vadede yapılacak çalışmalar belirlenir. Şirketin büyük ya da küçük olması fark etmeksizin yapılması gereken raporlama işlemi, Logo İşbaşı’yla kolayca düzenlenir. Yalnızca verilerle değil, aynı zamanda grafiklerle de görselleştirilen raporlar sunan İşbaşı, şirketin geçmiş, gelecek ya da mevcut durumu hakkında bilgi verir.

Şirketlerin her mal alışı ya da hizmet tesliminde karşısına çıkan Katma Değer Vergisi, kısa ismi ile KDV, İşbaşı programı ile daha kolay hesaplanabilir hale gelmiştir. Logo İşbaşı KDV hesaplama ile KDV ve tevkifat işlemlerini pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. KDV dahil ve KDV hariç rakamlar ile işlem yapabilir, seçmiş olduğunuz %1, %8 ve %18 gibi KDV oranlarını baz alarak fatura oluşturabilirsiniz. Tevkifat seçeneğini aktif ya da pasif hale getirerek tevkifat tutarını hesaplayabilirsiniz. Logo Yazılım tarafından geliştirilen ve Yeni Bordro Uygulaması ile entegre çalışan Logo İşbaşı maaş hesaplama ile, net/brüt maaş tutarı, engellilik durumu, kesintiler, asgari geçim indirimi (AGİ), kıdem/ihbar tazminatı, ve aylık/yıllık rapor gibi tüm bilgilerin işlenmesi sağlanır. Programın sunmuş olduğu gelir/gider ve tahsilat hareketleri ile şirketin güncelliği desteklenir. Bulut sistemi sayesinde her an elinizin altında olan verileri kategorilendirerek aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Aynı zamanda kasa ya da banka hesaplarındaki tüm giriş ve çıkışları kontrol ederek, dilerseniz Türk Lirası, dilerseniz de döviz olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yeni bir sistem olan e-fatura ve e-arşiv ile dijital ortama geçiş yapabilirsiniz. Logo İşbaşı e fatura işlemlerini kolayca gerçekleştirmenizi sağlayarak müşteriye ulaştırmayı amaçlar. Tüm işlemlerin dijital ortamda yapılması sebebi ile kargo maliyetlerini minimuma indiren sistem, saniyeler içerisinde gönderim işlemini tamamlayarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda kağıt basımı, yazıcıdan çıkarılması, mürekkep ve kartuş maliyetleri de minimuma inmiş olur. Şirketin ürün stoklarının her daim el altında olmasını sağlayan İşbaşı programı, tüm alış ve satış işlemlerinde güncellenerek kullanıcıya mevcut stok bilgisini sunar. Böylece şirket, elinde kalan anlık ürün sayısı ile işlemlerini kontrol altına alabilir. Aynı şekilde ürünlerin giriş ve çıkış işlemleri de sistem üzerinden güncellenir, bulut avantajı sayesinde her yerden ulaşım sağlanır. Somut bir belgeye ihtiyaç duyduğunuz anda stok hareketlerini Excel çıktısı olarak alabilirsiniz. Logo İşbaşı’yla yapabileceğiniz tüm işlemler bulut tabanı ile çok daha verimli bir hale gelir. Şirketiniz ile ilgili yapmanız gereken her işlemi ofis sınırlamasında yapmak zorunda kalmadan, dilediğiniz her yerde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bulut teknolojisi, kullanıcıya sunduğu ayrıcalık ve eşsiz konfor imkanını her geçen gün geliştirerek memnuniyet seviyesini arttırmayı amaçlar.

Özel menü tasarımı ile kullanım kolaylığı 

Teknolojinin ve dijital çağın hızla gelişmesi ile birlikte arayüz tasarımı, her şirket için büyük önem arz etmeye başlamıştır. İyi bir arayüz tasarımına sahip program, kullanıcının işlemlerini daha kolay ve pratik şekilde tamamlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda şirketin mevcut durumu, uzun vadede gerçekleştirmesi gereken tüm işlemler daha kolay planlanır. Özellikle şirketlerin ön muhasebe işlemlerinde son derece önemli olan pratik menü tasarımı, tüm verilere hızlı ulaşım sağlar. Logo İşbaşı yorum yapan kullanıcıların en sevdiği özelliklerden bir tanesi de kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasıdır. Logo İşbaşı’nın kullanıcılarına sunmuş olduğu özel menü ve göz yormayan pratik tasarım ile sisteme kayıt olduğunuz andan itibaren tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı dostu tasarımın sunmuş olduğu sesli komut özelliği ile her an, her yerde fatura kesmenin kolaylığını elde edebilirsiniz. Menüde bulunan hazır fatura şablonları sayesinde hiçbir tanım yapmanıza gerek kalmadan fatura kesebilir, e-posta ile tek tuşla müşterinize ulaştırabilirsiniz. Dilediğiniz her alana tek tuşla erişim sağlayan seçenekler ile tevkifat, ÖTV, KDV gibi ek vergileri anında kullanabilirsiniz. Kullanıcıların kolay erişim sağladığı akıllı fatura ile, sisteme 1 kez kaydedilen firma bilgilerine her alanda ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, firma bilgilerinde yapılan değişikler sistem tarafından otomatik olarak kaydedilir. Her seferinde güncelleyip zaman kaybetmenize sebep olmaz. Pratik menü içerisinde bulacağınız kopyalama butonu sayesinde birbirine benzeyen faturalar, kısa bir süre içerisinde oluşturularak sizi yormaz. Programın özel tasarımı sayesinde müşterilere kesilen faturaları gün, ay, hafta ve yıl bazında görebilir, müşteri iletişim bilgileri ile birlikte kolayca takip edebilirsiniz. Ürün satışı esnasında liste fiyatlarını güncelleyebilir, alış ve satış faturalarını kaydederek ihtiyaç halinde her yerden görüntüleyebilirsiniz. İster bilgisayardan, ister akıllı cihazlardan gönderebileceğiniz e-fatura ve e-arşiv sayesinde tüm işlemlerinizi müşteri ile buluşmadan gerçekleştirebilirsiniz. Faturalara otomatik olarak atanan seri numarası ile fatura takibini kolaylaştırabilirsiniz. Karışık Excel dosyalarında kaybolmanıza gerek kalmadan tüm verileri programa atabilir, kolay menü ile istediğiniz veriyi istediğiniz kategoride sınıflandırabilirsiniz. Özel menü tasarımının sunduğu ayrıcalıklar sayesinde tüm raporlara, gelir/gider takibine ait veriler tek tuşla görüntülenebilir, şirketin mevcut konumu, gelecek planları ve kurulan stratejiler hakkında bilgi sahibi olunabilir. Özellikle mikro şirketlerin asıl amacı olan kar elde ederek büyüme, kullanıcı dostu menü tasarımı sayesinde büyük ölçüde kolaylaşır. En zorlu işlemleri bile en kolay şekilde tamamlamanızı sağlayan tasarım, kullanıcıların programa kolayca adapte olması için özel olarak tasarlanmıştır.

İşbaşı programı, teknolojinin gelişmesi, mevzuat ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre sürekli olarak güncellenir. Programa bilgisayar üzerinden girdiğinizde herhangi güncelleme işlemi yapmadan işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Akıllı cihazlarda ise uygulamayı App Store ya da Google Play üzerinden güncelleyebilirsiniz. Ek olarak, akıllı cihazda otomatik güncelleme seçeneğini aktif hale getirdiğinizde, uygulama kendini otomatik olarak günceller. Böylece fazladan işlem yapmanıza gerek kalmadan uygulamayı kullanabilirsiniz.

İşletmenin verimliliğini arttırmak ve tüm işlemleri gelişmiş menü tasarımı ile kontrol altına almak için kullanabileceğiniz Logo İşbaşı ücret bilgisi, ihtiyacınız dahilinde tercih ettiğiniz pakete göre farklılık gösterir. Deneme paketinin yanı sıra programın sunduğu 3 farklı paket seçeneği aşağıdaki gibidir;

E-fatura/e-arşiv Fatura Paketi: Bu pakette sunulan özelliklerin ilki, e-faturaya geçiş danışmanlığıdır. Kimi zaman zorlanılan e-fatura kesme işlemini, alanında uzman kişilerden öğrenebilirsiniz. E-fatura süreci ve sonrasında alacağınız hizmetler, bu paket içerisinde yer alır. Paketin sunduğu avantajlardan biri de gelen e-faturaların takibidir. E-faturaları dilediğiniz her yerden görüntüleyebilir, kabul ve ret işlemlerini kolay menü tasarımı ile tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cihazların Google Play ve App Store mağazalarından indirerek dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.

Ön Muhasebe Paketi: Mikro ölçekli şirketinizin tüm muhasebe işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceğiniz program içerisinde sipariş takibi, alım-satım işlemleri, serbest meslek makbuzu, cari hesap takibi, tahsilat/ödeme işlemleri, müşteri çekleri, fatura şablonları, stok takibi, kasa/banka takibi gibi seçenekler mevcuttur. Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm akıllı cihazlarda kullanılabilir.

E-fatura/e-arşiv Fatura Paketi ve Ön Muhasebe Paketi: Hem e-fatura/e-arşiv, hem de ön muhasebe için kullanılan tüm özelliklerin mevcut olduğu pakettir.

Hangi paketi satın alırsanız alın, Logo İşbaşı fiyatları ve sunduğu sayısız avantajlarıyla beklentileri karşılayan programlardan bir tanesidir. Eğitim almanıza gerek kalmadan, kolay menü tasarımı ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bulut teknolojisine sahip altyapısı ile dilediğiniz her yerde verilerinize ulaşabilir, faturaları müşterinizin yanında inceleyebilirsiniz. Özet raporlar ve görselleştirilmiş grafikler ile şirketin mevcut durumu hakkında fikir sahibi olabilir, uzun vadeli planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Diğer platformlarda bulunan mevcut verilerin kolay aktarımı sayesinde geçiş işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz. Logo Yazılım’ın üstün tecrübesi ve sunduğu destek hizmeti ile aklınıza takılan her soruyu sorabilir, alanında uzman kadrosunun cevapları ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

26.02.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.