facebook
ERP

Logo j-Construction ile inşaat ve taahhüt sektöründe dijital dönem başlıyor!

Ülke ekonomileri için en önemli sektörlerden biri olan inşaat sektörü, istihdam ve üretim sürecindeki katkılarıyla ülkelerin kalkınmasında büyük rol oynuyor. Türkiye’de inşaat sektörü en hızlı büyüyen sektörlerin başında geliyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıklamalarına göre sezonsal etkilerden arındırılmış güven endeksi inşaat sektöründe, Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 11,6 artmış bulunuyor. Dijital dönüşümün yoğunluk kazandığı günümüzde beklentilerin karşılanabilmesi ve sektörün sağlıklı büyümesi dijital çözümlerin kullanılmasını gerektiriyor.

İstihdamın yüzde 5,2’sini oluşturan ve Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak nitelendirilen inşaat sektörü dev projelerle büyümeye devam ediyor. Bu büyümeyle birlikte çok sayıda güçlü oyuncu ve paydaş yoğun bir rekabet ortamı oluşturuyor. Rekabetin kızıştığı ortamda maliyetleri düşürüp kârlılığı artırmak ve avantaj sağlamak için inşaat yönetimi yazılımları büyük önem taşıyor. Tam da bu noktada Logo’nun inşaat sektörüne özel geliştirdiği Logo j-Construction devreye giriyor. j-Construction, bütünleşik bir yaklaşımla geleneksel ERP ürünlerinin çözemediği süreçleri çözebiliyor.

İnşaat sektöründe süreçler nasıl yönetiliyor?

İnşaat sektöründe bir proje, farklı çalışma kültürüne sahip çok sayıda yeni çalışanı, taşeronu ve tedarikçiyi barındırıyor. Uzak ve dağınık lokasyonlarda gerçekleşen süreçler aksamaya meyilli oluyor. Dolayısıyla tasarım yönetiminden kalite, zaman ve maliyet yönetimine, risk yönetiminden müşteri ilişkileri yönetimine, yapılabilirlikten satın alma sürecine birçok detayı titizlikle yönetmek gerekiyor.

Petrol-gaz, konut, altyapı, endüstriyel tesis gibi alanlarda faaliyet gösteren inşaat şirketleri, farklılık gösteren projeler yürütüyor. Bu nedenle de farklı faaliyet alanında hizmet veren şirketler farklı projelerdeki süreçleri yönetmek için proje yönetimi yazılımı gibi araç ve yöntemlere ihtiyaç duyuyor.

Karmaşık şantiye süreçlerini kolaylaştıran yazılımlar

Teknolojinin tüm sektörlerde köklü değişimler yarattığı yeni nesil iş çözümlerinin günümüzde artan rekabet ve düşen kar marjları tüm sektördeki şirketleri olduğu gibi inşaat sektörünü de uygun dijital çözümleri bulmaya zorluyor. Dijital sistemler yeni nesil teknoloji ile şekillendirilmiş olsa da iş süreçlerine uygun olmayan çözümler beklenen etkiyi yaratamıyor ve hayal kırıklığına sebep oluyor. Dolayısıyla teknolojik özelliklere odaklanmak yerine sorunlu operasyonlar için iş süreçleri bulmaya çalışmak inşaat şirketleri için kritik önem taşıyor.

Karmaşık şantiye süreçlerinde genel olarak kaynakları en verimli şekilde yönetip zaman ve maliyet tasarrufu sağlamak için ERP çözümleri; müşteri merkezli bir yapı oluşturmak için CRM çözümleri; insan kaynağını hızlı ve etkin şekilde yönetmek için İK çözümleri; bordro işlemlerinin hızlı ve hatasız gerçekleştirilmesini sağlamak için bordro yönetimi çözümü kullanılıyor. Bu çözümlerin yanı sıra iş akışlarının oluşturulması ve etkili takibi için iş akış yönetimi yazılımları, satış süreçlerinde doğru adımlar atabilmek için veri analizi ve raporlama çözümleri, finansal başarıyı artırmak için bütçe yönetimi çözümleri kullanılabiliyor.

İnşaat yönetimi yazılımları

Küçük ve büyük şirketler için özellikleri farklılık gösteren inşaat yönetimi yazılımları müteahhitler, mimarlar, mal sahipleri ve diğer inşaat uzmanları tarafından kullanılıyor. Bu yazılımlar projelerin planlanması, tasarımı ve tahmini üzerinde kontrol sağlamanın yanı sıra etkin maliyet yönetimini de sağlıyor. Proje termin tarihlerinin takibi, bilgi ve belge yönetimi gibi süreçler ancak inşaat yönetimi yazılımı ile mümkün olabiliyor.

Logo j-Construction şirketlere ne kazandırıyor?

Projenin her adımında kontrol, koordinasyon ve kalite, teklif sürecinden itibaren verimlilik, işveren ve taşeron süreçlerinde etkin takip ve kontrolü doğru seçilmiş bir inşaat portalı ile mümkün olabiliyor. İnşaat sektöründe, taşeron takibi, finansal raporlar, iş gücü yönetimi, iş makineleri bakım/onarımı ve satın alma gibi süreçleri daha şeffaf ve verimli kılmak süreçleri bütünleşik bir yaklaşımla yönetmeyi gerektiriyor. İnşaat sektörüne özel akıllı platform, dijital çözüm Logo j-Construction, geleneksel ERP ürünlerinin çözemediği süreçleri çözebiliyor.

Logo j-Platform ERP çözümünün içerisinde yer alan j-Construction modülü, inşaat şirketlerinin uçtan uca dijitalleşmesini sağlıyor. Sektör şirketlerinin uzun zamandır beklediği özelleştirilmiş uygulamaları sunan j-Construction sayesinde teklifler, saha aktiviteleri, projeler, finansal ve operasyonel tüm faaliyetler ve bütçeleme işlemleri web üzerinden kolayca yönetilebiliyor.

İnşaat sektöründeki zorlukları aşmak ve sektörel dinamikler doğrultusunda dijitalleşmeyi sağlamak üzere geliştirilen Logo j-Construction modülü, sektör paydaşlarının ve dağınık yapıların merkezi yönetimi sayesinde zaman kayıpları ve gereksiz maliyetlerin önlenmesini sağlıyor.

Logo j-Construction’ın sunduğu birim fiyat analiz takibi ve keşif bazlı teklif hazırlama fonksiyonları; iş kalemleri, iş gücü ve malzeme açısından titiz bir çalışma gerektiren tekliflendirme sürecinde büyük kolaylık sağlıyor.

İnsan kaynaklı hataların azalmasında etkili olan inşaat portalı, işveren ve taşeron süreçlerinde etkili takip ve kontrol sağlıyor. j-Construction, işveren ve taşeron ilişkilerini, sözleşme takibi aşamasından hakedişe kadar etkili şekilde yönetmeyi sağlıyor. İnşaat sırasında oluşan iş değişiklikleri emirleri de kolayca takip edilebiliyor.

Satın Alma, Bütçe ve Malzeme Yönetimi modülleriyle çift yönlü entegrasyon sağlayan Logo j-Construction satın alma süreçlerinin tutarlı ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesine olanak tanıyor. Planlanan bütçe ile gerçekleşen maliyetler etkili şekilde takip edilerek kârlılığı korumak adına önleyici adımlar atılabiliyor.

Güvenilir verilere dayalı finansal raporlama, etkili iş gücü yönetimi, malzeme satın alma süreçlerinde optimizasyon, hakediş, yeşil defter, metraj cetveli gibi dökümlerin hazırlanmasını mümkün kılan Logo j-Construction ile şirketinize değer katabilir ve sektördeki yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

17.09.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.