facebook
Genel

Logo Yazılım, geride bıraktığı 35 başarılı yılını dijital konserle taçlandırdı

Türkiye’nin en büyük halka açık yazılım kuruluşu olan Logo Yazılım, bilişim sektöründe 35. başarı yılını geride bırakma sevincini paylaşmak için düzenlediği, virüs salgını nedeniyle iptal etmek zorunda kaldığı konseri dijital platforma taşıdı.

Logo’nun kuruluş dönemine emek veren çağdaş besteci Cengiz Onural’ın özgün eserlerinden oluşan konser, dijital ortama taşındı. 35. yıl dijital konseri, toplumun evine kapandığı bu zor günlerde değerli zamanı sanatla keyfe dönüştürmeyi sağlıyor.

Naif 10 hikaye sanata yansıyor

Logo’nun faaliyet gösterdiği ülkelerden Romanya’da George Enescu Filarmoni Orkestrası tarafından Bükreş’in tarihi Athenaeum salonunda icra edilen repartuar arasında bulunan iki eser, Logo’nun doğuşundan bugünlere gelmesini betimliyor.

İncesaz gurubuyla besteci ve icracı olarak müzik yaşamına devam eden Cengiz Onural’ın, Goshawk Nest ve Goshawk Fligh isimli eserleri Logo Yazılım’ın 35 yıl önce başlayan başarı yolculuğunun hikayesini yansıtıyor.

Logo Yazılım’ın başarıya giden yolda yaşadığı süreçleri, Tuğrul kuşu sembolize ediyor. İlk bölümde Tuğrul kuşunun yumurtadan çıkışı, öğrenmenin hayret ve zevki, yeni fikirleri, buluşları, ilk uçuşu, o uçuşta yaşanan zafer gurur endişe ve yeni bir dünyanın keşfi anlatılıyor. İkinci bölümde ise kanatlarına alışmış, onları güçlendirmiş ve yükseklere alışmış “Tuğrul kuşu”nun maceraları, yaşadıkları, gördükleri anlatılıyor.

Bu repertuar 2019 yılında Logo’nun faaliyet gösterdiği ülkelerden Romanya’da George Enescu Filarmoni Orkestrası tarafından Bükreş’in tarihi Athenaeum salonunda icra edilmiştir. Eserler Logo’nun doğuşundan bugünlere gelmesini betimleyen iki eserle, Boğdan Prensi Dimitri Kantemir’in İstanbul’da yaşadığı dönemde bestelediği saz eserlerinden esinlenerek Cengiz Onural’ın orkestra ve koro için yazmış olduğu eserlerden oluşmaktadır.

Konsere ait detaylı bilgiye  Logo 35. yıl konserine özel hazırlanmış web sitemizden ulaşabilirsiniz: http://cantemir.logo.com.tr/

35. yıl konseri YouTube’da

İstanbul Senfoni Orkestrası İstanbul Senfoni Korosu’nun icra ettiği konser, video izleme platformu YouTube’de paylaşıldı. Dijital konser, evinde kalan ve Logo Yazılım’ın heyecanını paylaşmak isteyen sanatseverler için Logo Yazılım’ın YouTube platformundaki kanalında yayımlanıyor. Türkiye’nin yaşadığı zor günlerden dolayı üzüntüsünü dile getiren Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, “Uzun emeklerle son haline getirdiğimiz eserlerimizi insanlara ulaştırabilmek ve duygularımızı herkesle paylaşabilmek için 35’inci yıl konserimizin dijital kaydını hazırladık. Heyecanımızı paylaşacağımız nice 35 yıllar dileğiyle…” sözlerini kullandı.

27.03.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.