facebook
Genel

Logo Yazılım, test otomasyon aracı Logo Tedam’ı kullanıma açtı!

Açık kaynak kodlu çözümlerin yayılımını destekleyen Logo Yazılım, bu alanda üretici olarak yer alma hedefiyle önemli bir adım attı. Yazılım testlerinin otomasyonunda uçtan uca çözüm sunan Logo Tedam’ı açık kaynak kodlu şekilde GitHub’da paylaşıma sunarak, tüm sektörün kullanımına ve geliştirmesine açık hale getirdi.

Türkiye’nin en değerli bilişim markası Logo Yazılım, yazılım testlerinin otomasyonunda karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak amacıyla ilk olarak 2015 yılında hayata geçirdiği Logo Tedam’ı (Logo Test and Data Automation Manager) tüm sektörün kullanımına sundu.

Açık kaynak kodlu olarak paylaşıma açılan Logo Tedam, web uygulamaları için uçtan uca test otomasyonu hazırlamayı, bu otomasyon senaryolarını çalıştırmayı ve yönetmeyi mümkün kılıyor. Bütün bu görevleri yerine getirmek için kodlamaya ihtiyaç duymayan Logo Tedam, veriyi koddan ayıran yapısı ve test uzmanı, analist, destek uzmanı gibi kodlama yapmayı bilmeyen pozisyonlardaki kişilerin de otomasyon yapabilmesini sağlayan özelliğiyle dikkat çekiyor. Logo Tedam aynı zamanda senaryoların yazıldığı, otomasyon kodlarının hazırlandığı ve otomasyon senaryolarının çalıştırıldığı ortamların merkezileşmesini ve tek bir araç üzerinden takip edilmesini mümkün hale getiriyor.

“Açık kod dünyasında üretici olarak yer almayı sosyal sorumluluk olarak görüyoruz”

Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuğrul Tekbulut, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Bilgi teknolojileri alanında değişim ve dönüşümlere öncülük eden vizyoner bir şirket olarak, dijital dönüşümü kurumlara sunduğumuz destekler kadar kendi iş yapış süreçlerimizde de temel alıyoruz. Bu anlamda açık kaynak kod kullanımını önemli buluyor ve kendi yazılımlarımızda da kullanıyoruz. Açık kaynak kod dünyasında sadece tüketici değil aynı zamanda katkı sağlayan bir üretici olarak da yer almayı sosyal sorumluluk çalışmalarımızın bir parçası olarak görüyoruz. Yüksek kaliteli yazılım üretiminde en önemli unsurlardan biri de yazılım testlerinin doğru ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi. Otomasyonun giderek arttığı günümüzde bu konuda manuel testler ciddi zorluklara neden olabiliyor. Bu sorunlarla başa çıkmak üzere geliştirdiğimiz Logo Tedam’ı bugüne kadar binlerce test senaryosunda kullandık. İlk günden bu yana sürekli geliştirdiğimiz bu aracı şimdi açık kaynak kodlu olarak tüm sektörün kullanımı ve geliştirme çalışmaları için hizmete sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Logo Tedam’ın kaynak kodlarına açık kaynak kodlu yazılımların en önemli paylaşım platformu olan Github’da https://github.com/logobs/tedam adresinden ulaşılabiliyor. Logo Tedam’ın Docker sürümleri de eş zamanlı olarak https://hub.docker.com/u/logobs adresinde kullanımda bulunuyor.

11.04.2019
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.