İşe Alımİnsan Kaynakları

Personel Alımında Doğru Adayı Nasıl Bulursunuz?

Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, ne büyüklükte bir şirketiniz olursa olsun işinizin en büyük kaynağı insan. Verimlilik için insan kaynakları konusunda oldukça dikkatli olmakta fayda var. Özellikle de personel alımı sürecinde, doğru adayları bulmak için işinizle ilgili özelliklere ek olarak bazı kriterleri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bu yazımızda doğru adayı bulmanın yollarını hızlıca anlatıyoruz.

İlk yapmanız gereken bir aday havuzu oluşturmak olacaktır. Bu aşamada size gelen başvurular veya sizin araştırmalarınız sonucu ulaştığınız adaylarla ilgili toplayabileceğiniz bilgilerin hepsi size, şu an için işe alım yapmayacağınız pozisyonlara bile geleceğe dair bir birikim sağlayacaktır.

Odağınızı daraltın

Havuzunuzda toplanan adayları doğru biçimde değerlendirmek asıl önemli aşama. Öz geçmişler ve tavsiyeler üzerinden ön değerlendirme yaparak çemberi daraltabilirsiniz.

 
 

Günümüzde sadece çok büyük işe alımlarda kullanılıyor olsa da sınav yapmak bir çözüm olabilir. Gerekiyorsa sınav yaparak istediğiniz bilgi birikimine sahip olmayan adayları eleyebilirsiniz.

Yüz yüze görüşme çok önemli

Bir iş görüşmesinin olmazsa olmazı elbette mülakat! Yüz yüze görüşmeler yaparak olası çalışanınızı daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Doğru olduğunu düşündüğünüz adaylarla ilgili emin olmak için kesin kararı vermeden bir deneme süresi öngörerek, seçtiğiniz kişinin işe uygunluğunu iş üzerinde görüp değerlendirebilirsiniz.

İLGİLİ LOGO ÇÖZÜMLERİ
 
  •  
 
 
 
04.12.2017
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.