facebook
Genel

Stajyer Röportajları – Ali Erdem Akın

Hangi üniversite/bölümde eğitim aldın?

Kocaeli Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

Logo’da hangi departmanda staj yaptın?

Logo’da 2 kez staj yaptım. İlki e-Logo’daydı. Daha sonra Ürün Geliştirme, Uyarlama Araçları ekibinde stajımı tamamladım.

Stajın süresince edindiğin en iyi tecrübeni bizimle paylaşır mısın?

Geçen yaz yaptığım stajım Hackathon’a denk gelmişti. Hackathon’a okuldayken de hep katılmak istemiştim. Logo stajyeri olarak orada bulunmak benim için çok güzel bir deneyimdi.

Logo kurum kültüründe seni en çok etkileyen özellik nedir?

Burada kurumsallığın yanında çok iyi arkadaşlıklar ve çok iyi bir iletişim var. Herkes birbirine karşı olumlu davranıyor. Bu Logo’da kurum kültürünün bir parçası.

Okuldan iş hayatına geçişte hangi zorluklar var, Logo’da bunları nasıl aştın?

En büyük zorluk okulda verilen eğitimin iş hayatına hazırlamıyor olması. Örneğin test yapmayı öğretmiyorlar okulda. Okul daha çok teorik olarak donanım sağlıyor, burada daha çok pratik donanıma ihtiyacımız oluyor. Logo kurumsal bir firma olduğu için staja ilk geldiğimizde işler bize  yavaş yavaş verilerek öncelikle tecrübemiz ölçülüyor. Bu bizim alışma aşamamızı hızlandıran ve kolaylaştıran bir durum oldu. Ayrıca özgüvenimizi de olumlu yönde etkilediğini söyleyebilirim.

Staj bitiminde Logo’da devam etmeye karar vermende ne etkili oldu?

İzlediğim bir filmde kurum kültüründen çok etkilenmiştim. Hep orada gördüğüm gibi bir yerde çalışmak istemiştim. Logo bence bir sonraki gün işe gelirken mutlu olacağınız, tekrar gelmek için sabırsızlanacağınız bir yer. Kariyerim için çok önemli bir yerde olduğumu düşünüyorum.

6 aydır buradasın, bu sürede kendini nasıl geliştirdin, neler öğrendin?

Hem donanımsal hem sosyal anlamda bir gelişmem oldu. Web geliştirme işi yapıyorum temelde. Beni yaptığım işin aşamalarıyla ilgili geliştiren, beni yönlendiren ekip arkadaşlarım var. Ekip liderim her konuda, tüm işleyiş hakkında sürekli beni bilgilendirir. Bunlar çok önemli. Sürekli yeni şeyler öğreniyorum Logo’da. Sosyal anlamda ise iş hayatında hoşgörülü olmayı, saygılı olmayı öğrendim.

Ali Erdem Akın

Uyarlama Araçları Uzman Yardımcısı / Ürün Geliştirme

Kariyer İlanlarımız için;

https://kariyerim.logo.com.tr/RecruitPortal/#!dashboard

11.05.2017
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.