facebook
Genel

TOBB ile KOSGEB işbirliğinde yurt dışı iş gezisi desteği hayata geçirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye’de ihracatın artırılması hedefiyle KOSGEB’le işbirliği yaptı. İşbirliği sayesinde küçük ve orta ölçekli şirketlerin dış pazarlara açılması daha olanaklı hale gelmesi hedefleniyor.

TOBB, KOBİ’lerimizin yurt dışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri için KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

Destek pek çok fırsat sunuyor

TOBB ve KOSGEB işbirliği ile KOBİ’lere sağlanacak destek sayesinde, KOBİ’ler kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilecek, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilecek. Bu destekle KOBİ’ler, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri için fırsat bulmuş olacak; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırabilecek.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’ler; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacaklardır. KOBİ’ler, Oda-Borsalar için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi ve broşürüne kobi.org sitesi üzerinden ulaşılabilir.

28.05.2019
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.