facebook

Gürsoy Tarımsal Ürünler, Logo Netsis 3 Enterprise ile operasyonlarında verimliliği %80 arttırdı.

Gürsoy Tarımsal Ürünler'in Logo Yazılım çözümleri ile elde ettiği faydalara ait detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Logo Netsis 3 Enterprise, ihtiyaca özel terzi işi bir yaklaşımla uyarlanarak operasyonlarımızda verimliliği %80 arttırdı. Yenilenen ERP altyapımız sayesinde üretim süreçlerimiz izlenebilir, raporlanabilir ve daha hızlı hale geldi.

Halit Gürsoy

Gürsoy Tarımsal Ürünler Yönetim Kurulu Üyesi

Gürsoy Tarımsal Ürünler, fındığın ana vatanı Karadeniz'de, 1933'ten beri en kaliteli, doğal ve işlenmiş fındıkları Türkiye'ye ve dünyaya sunuyor.

Ordu’da faaliyetlerini sürdüren Gürsoy Tarımsal Ürünler, küresel ticaretteki gelişmeleri yakından takip ederek üretim sistemlerine yansıtıyor. Müşteri odaklı bir üretim ve satış politikası ile çalışan Gürsoy Tarımsal Ürünler, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük gıda markalarının ve dağıtıcılarının tedarikçisi konumunda bulunuyor.

BEKLENTİ ve HEDEFLER

Gürsoy Tarımsal Ürünler, tüm süreçlerini entegre bir yapı ile yöneterek verimliliği artırırken, büyüme hedeflerine odaklanabilmek istiyordu. Bunun için üretim planlama başta olmak üzere tüm operasyonlarının işlemesi, hataların azaltılması ve etkin stok takibi önceliklendirildi. Ek olarak izlenebilirliğin kolaylaştırılması, raporlanabilme ve karar alma süreçlerini hızlandırma konuları da proje hedefleri arasında yer alıyordu. Aynı zamanda büyüyen bir firma olan Gürsoy Tarımsal Ürünler için artan iş hacmini yönetebilecek üretim, satın alma ve sevkiyat yönetimi ihtiyacı da bulunuyordu. Tüm bu süreçlerin etkin bir şekilde merkezî olarak yönetimini sağlamak üzere bir Enterprise çözümü ihtiyacı doğdu.

KULLANILAN ÇÖZÜMLER ve SUMO İLE PROJE UYGULAMASI

SUMO iş birliğiyle proje sürecinde; muhasebeden finansa, üretimden planlamaya, satın almadan sevkiyata kadar tüm adımlar detaylı analiz edildi. Yerinde incelemeyle kurgulanarak devreye alındı. Gürsoy Tarımsal Ürünler standart bir enterprise kullanıcısının ihtiyaçlarının ötesinde, işletmenin üretim sürecine özgü, iç operasyonlarının işleyişine uygun tasarlanmış ekranlara, raporlara ve adımlara ihtiyaç duyuyordu. Netsis 3 Enterprise çözümünün uyarlanabilir yapısı sayesinde SUMO, özelleştirilmiş ekranlarla üretim süreçleri otomasyonlarını tasarladı. Böylece Gürsoy Tarımsal Ürünler’ın ihtiyacı olan bir çok özelliği işleyişine uygun kullanabilmesine imkân sağladı. Firmada üretim safhaları, giren çıkan yarı mamuller ve son ürünler standart reçeteli üretimden farklı olduğu için terzi işi bir çalışma gerçekleştirildi. İç operasyonel işleyiş, izlenebilirlik, süreç akışı adımlarında detaylı çalışmalarla ortaya çıkan ihtiyaç eksiksiz karşılandı.

PROJE SONUÇLARI ve ELDE EDİLEN FAYDALAR

Logo Netsis 3 Enterprise çözümü ile;

 • ERP altyapısı özel uyarlanmış çözümlerle yenilendi ve üretim daha hızlı ve verimli planlanmaya başlandı.
 • Operasyonlarda verimlilik %80 arttı.
 • Stok doğruluk oranını %60 arttı.
 • Süreçler izlenebilir ve raporlanabilir hale geldi.
 • Logo Netsis 3 Enterprise çözümüyle iş süreçleri standartlaştırıldı.
 • Logo Yazılım ürünleriyle zaman ve kaynak tasarrufu elde edildi.
 • Artan iş hacminin yönetiminde verimlilik sağlandı.
 • Entegre sistemle iş süreçleri uçtan uca iyileştirildi.
 • Mamullerin içeriğine ve işlem görme ihtiyacına göre üretim sıralamalarındaki kullanımlarına ilişkin düzenlemeler yapıldı. Üretimde kullanılacak ham madde seçimine kadar tüm süreçte üretimde doğruluk payı arttı, stok takibi kolaylaştı.
 • Doğru stok yönetimi sayesinde doğru ham madde seçimi ile kayıplar azaldı.
 • Üretim planlamayla zaman tasarrufu ve departmanlar arası iletişim arttı.
 • Ham madde ihtiyacı daha erken tespit edilebildi.
 • Farklı departmanlarda ayrı işleyen süreçler konsolide hale geldi.
 • Planlamada daha etkin bir yapı sağlanarak satış departmanında müşterilerle ilerleyen süreçlerde iyileşme sağlandı.

Tercih edilen ürünler

ON-PREMISE

Logo Netsis 3 Enterprise

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP ürünü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin verimliliğini destekliyor.

Ürünü İncele
ON-PREMISE

Logo Netsis 3 Enterprise

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP ürünü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin verimliliğini destekliyor.

Ürünü İncele

Diğer başarı hikayeleri

Altınkılıç Gıda, Logo Tiger Wings Enterprise çözümü ile maliyet öngörülerinden ürün kârlılığına %100’e yakın iyileşme sağladı.

Altınkılıç Gıda, Çanakkale Ezine’de toplam 20 bin metrekare arsa ve 6 bin metrekare kapalı alanda başlayan süt ve süt ürünleri üretimini katma değerli mamullerle sürekli olarak geliştiriyor. Üretim tesislerine Balıkesir’de 4 bin 800 metrekarelik arsa üzerine kurduğu 3 bin metrekarelik kapalı alanı da ekleyen Altınkılıç Gıda, genişleyen ürün gamını 30 binden fazla noktaya ulaştırıyor. Büyüme yolculuğuna 3 kuşaktır devam eden Altınkılıç, kurumsal kaynak planlama süreçlerinde üretimden dağıtıma birçok operasyonu için Logo Tiger Wings Enterprise kullanıyor.

Beklenti ve hedefler

Altınkılıç Gıda’nde üretim ve pazarlama gibi birçok maliyet unsurunun, müşteri, ürün ve ürün grubu bazlı kârlılıklarının raporlanabilmesi önemli gündem maddeleri arasında yer alıyordu. Buna ek olarak satış ve dağıtım gider kalemlerinin raporlanması, izlenebilmesi, üretim, satış ve dağıtıma dair içgörüler oluşturulması beklentiler arasındaydı. Tüm bu süreçlerde yapılacak etkin bir planlamanın sonucunda, risklerin öngörülüp minimuma indirilerek hatasız bir finansal yönetim hedefleniyordu.
Operasyonların iyileşmesi, kayıpların ve hataların azalması, satış verilerine göre üretim planlaması için etkin bir raporlama gerekliydi. Öte yandan verilere daha hızlı erişim, verilerin doğru işlenmesi ve görüntülenmesi, veri analizinin iyileşmesi, maliyetlerin doğru görüntülenebilmesi de Altınkılıç Gıda’nin öncelikli ihtiyaçları arasındaydı.

Kullanılan çözümler ve ARS Yazılım ile proje uygulaması

Logo Yazılım iş ortağı ARS Yazılım’ın ,proje sürecinde yerinde detaylı analizler gerçekleştirmesinin ardından, Altınkılıç Gıda’nin tercihi Logo Tiger Wings Enterprise çözümü oldu. ARS Yazılım, ihtiyaçları değerlendirip öncelikle maliyet bazlı raporlamaların yeniden kurgulanmasını sağladı. Maliyetle ilgili sistemi kurarak, düzenli olarak ürün birim maliyetlerinin doğru yürütülmesi adımlarını uyguladı. Firmada proje sonucunda fabrika üretim maliyetleri çalıştırıldığında diğer raporların da otomatik olarak çalışmasına olanak verildi. Mağaza bazlı fiyat tespiti ve fiyat karşılaştırması yapabilir hale geldi.
Üretim öncesi ham madde tedariğine dair Logo Objects ile ihtiyaca yönelik ek yazılım geliştirilerek otomatik irsaliye oluşturuldu.

Muhasebe, finans ve satın alma süreçlerine dair talep bazlı detaylı raporlar geliştirilerek, operasyonlara dair anlık kontrol ve planlama sağlandı. Logo Tiger Wings Enterprise çözümü ile Altınkılıç Gıda, maliyet muhasebesi ve kârlılık analizleri başta olmak üzere tüm kurumsal kaynak planlama ihtiyaçlarını merkezi bir yerden yönetebilir hale geldi.

Proje sonuçları ve elde edilen faydalar

Altınkılıç Gıda’nin Logo Yazılım ile hayata geçirdiği proje, ürünler bazında karlılığın her adımda görülmesini sağladı. Böylece, satış ve pazarlama faaliyetlerinde hangi ürüne odaklanılacağı konusunda veri bazlı bir içgörü elde edilerek, gelecek dönem planları bu yönde şekillendirildi. Bu süreç, genel kârlılık ve iş verimliliğini beraberinde getirdi.

 • Kârlılık, ürün ve müşteri dağılımına dair detaylı raporlamalar, yaşlandırma ve tahsilatta zaman planı etkin bir şekilde takip edilebilir hale geldi.
 • Maliyet öngörülerinden müşteri ürün kârlılığına kadar geniş bir süreçte %100’e yakın iyileşme sağladı.
 • Muhasebe ve raporlama tarafında iş yükü büyük ölçüde azaldı.
 • Raporlamalar daha hızlı ve ihtiyaca cevap verebilir hale geldi.
 • Üretim sistemleri ilk adımdan, raftaki son kullanma tarihi takibine kadar etkin bir şekilde izlenebilir duruma getirildi.
 • Entegre bir yapı kurulması sayesinde artan iş hacminin yönetilebilirliği sağlandı ve bu yapı sürdürülebilir büyümeye imkân tanıdı.
 • İnsan kaynaklı hataların azalması ve süreçlerin otomatize sistemler ile ilerlemesi ile üretim ve rafta kayıplar azaldı.
 • Logo Tiger Wings Enterprise çözümüyle onay süreçleri ve öncelikli ihtiyaçlar zaman ve mekân bağımsız olarak çözüldü.

Devamını Oku
Eko Halı, Logo Tiger 3 Enterprise ile tüm iş süreçlerini daha sağlıklı yönetiyor

Gerek kendi markasıyla gerekse ünlü mobilya markalarına özel koleksiyonlarıyla sektörünün lider isimlerinden olan Eko Halı, aylık 40 bin metrekarelik dağıtım kapasitesiyle Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyor. Eko Halı, büyüyen iş hacmiyle birlikte tüm süreçlerini daha verimli yönetmek üzere Logo’nun Tiger 3 Enterprise ERP çözümünü tercih etti.

Devamını Oku
Köfteci Yusuf, Logo Tiger 3 Enterprise ile iş süreçlerindeki verimliliği %80 oranında artırdı

1996 yılında İznik’te başladığı faaliyetlerini bugün 41 noktada, 6 farklı marka ve 7.000’i aşkın çalışanla sürdüren Köfteci Yusuf, üretimden lojistiğe kadar olan tüm süreçlerini Logo’nun Tiger 3 Enterprise kurumsal kaynak planlama çözümü sayesinde entegre şekilde yönetiyor. Böylece şirket genelindeki iş süreçlerinde verimlilik artarken, özellikle üretimde kayıpların azaltılmasıyla maliyet avantajı sağlanıyor. İş yükünü de azaltarak hem çalışan hem de müşteri memnuniyeti sağlayan Köfteci Yusuf, 2008 yılından beri Logo'nun farklı çözümlerinden yararlanıyor ve kesintisiz büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku