facebook

Üst Yönetim

Üst Yönetim

M. Buğra Koyuncu
Logo Grup CEO

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği’nden 1994 yılında mezun olan Buğra Koyuncu, 1993 yılında Sistem Analisti olarak katıldığı LOGO’da sırasıyla Proje Yöneticisi ve Ürün Geliştirme Müdürü, 2004 yılından itibaren Genel Müdür ve 2011 yılından itibaren İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Koyuncu Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı ve Logo Grup CEO olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

Gülnur Anlaş
Logo Grup Finans Başkanı, CFO

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İdari İlimler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun olan Gülnur Anlaş’ın Texas Tech Universitesi’den MBA, University of Delaware, Ekonomi MA derecesi bulunmaktadır. Çalışma hayatına bankacılıkta Interbank’da 1984 yılında müfettiş yardımcısı olarak başlayan Anlaş ardından Chemical Bank ve Westdeutsche Landesbank AG’da kurumsal finansman alanında birçok projenin geliştirmesi ve finansmanının sağlanmasında görev aldı. Logo Yazılım’a katılmadan önce Teba’da finanstan sorumlu başkan yardımcılığı yaptı.

2006 yılında LogoYazılım’a Mali ve Hukuki İşler’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak katılan Gülnur Anlaş, Logo’nun operasyonel verimlilik projelerine destek verdi ve şirketin gerçekleştirdiği 9 şirketin satın alınması ve Logo’ya verimli bir şekilde entegrasyonunda rol oynadı. Logo’nun süregelen kurumsallaşma stratejisi paralelinde kurumsal derecelendirme ve sürdürülebilirlik süreçlerini yürüttü. 2000 yılında halka açılan ilk yazılım şirketi olan Logo’nun yerli ve yabancı yatırımcılarla iletişimini yürüten Anlaş, 2016 yılında gerçekleşen ve şirketin ağırlıkla uluslararası yatırımcılardan oluşan kurumsal nitelikli yatırımcılara pay satışında etkin rol oynadı. Görevini Finans Grup Başkanı olarak sürdüren Anlaş aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

İsmail Duran
Logo Grup Teknoloji Başkanı, CTO

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan İsmail Duran, 1996-1999 yılları arasında İnşaat İhale Teklif ve Hakediş yazılımları konusunda çalıştıktan sonra 1999 yılında Logo Yazılım Özel Projeler biriminde Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. 2001-2003 yılları arasında Logo Yazılım bünyesi dışında çalışan Duran, Uluslararası Bilgisayar A.Ş ortağı olarak Hastane Otomasyonu geliştirdi ve aynı zamanda özel bir üniversitede iki dönem misafir öğretim üyeliği yaptı. 2003 yılında tekrar Logo ailesine katıldı ve 4 yıl boyunca Ar-Ge ve Altyapı Bölümü’nün çeşitli kademelerinde görev aldı. 2007 ve 2015 yılları arasında Ar-Ge Müdürü ve 2015 ve 2016 yılları arasında Yazılım Baş Mimarı olarak görev aldı. 2016- 2019 yılları arasında Yazılım Mimarisi Direktörlüğü yapan Duran Aralık 2019 itibariyle Teknoloji Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

Uğur Nuri Sipahi
Logo Grup Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri Başkanı, CIO

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1993 yılında mezun olan Uğur Sipahi, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans derecesini aldı. 1995 ve 1997 yılları arasında otomotiv yan sanayi sektöründe kalite konusunda çalıştıktan sonra 1997 yılında Sistem Analisti olarak Logo’da işe başladı. 10 yıl boyunca Ürün Geliştirme Bölümünün çeşitli kademelerinde görev alan Sipahi 2007 ve 2009 yılları arasında İş Çözümleri Danışmanı, 2009 ve 2011 yılları arasında Ürün Yönetimi Müdürü olarak görev aldı. Ocak 2012-Mayıs 2019 tarihleri arasında İcra Kurulu Üyeliği yapan ve Haziran 2019-Eylül 2020 tarihleri arasında Logo Grubu’nun Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçlerinden sorumlu Grup Koordinatörlüğü’nü yürüten Sipahi, Ekim 2020 itibarıyla Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

Begüm Arş Türk
Logo Grup Pazarlama & Müşteri Deneyimi Başkanı, CMO

Yeditepe Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Begüm Arş Türk, aynı üniversitede yüksek lisansını MBA alanında tamamladı. Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Arş Türk, 2004 yılında Zorlu Rusya operasyonlarında Pazarlama Müdürü, 2007-2015 yılları arasında Turkcell’de Bireysel Satış, Ticari Pazarlama, Perakende Geliştirme ve Ürün Planlanma alanlarında çeşitli rollerde görev aldı.

2016 yılında Logo Yazılım’a Pazarlama Müdürü olarak katılan Arş Türk, 2019 yılında Logo Yazılım Türkiye Pazarlama ve Sadakat Yönetimi Direktörü ve Aralık 2020 itibarıyla Logo Grup Pazarlama, CMO olarak atandı. Yazılım sektöründe, pazarlama ürün yönetimi süreçlerinin yapılandırılmasına, müşteri odaklı stratejik pazarlama planlarının hayata geçirilmesine, müşteri segmentasyonu yapılanmasının değer odaklı modele dönüştürülmesine, rekabet, karlılık ve abonelik odaklı fiyatlandırma stratejilerinin yapılandırılmasına, paydaşların sesini dinleyen pazar araştırmalarının yürütülmesine ve Logo Yazılım’ın lider marka olarak konumlanmasına öncülük etti. Ekim 2023 itibarıyla Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Başkanı, CMO olarak çalışmalarını sürdüren Arş Türk, aynı zamanda Logo Grup Komitesi Üyesi’dir.

Begüm Arş Türk, Logo Yazılım’ın nitelikli eğitim ve eğitimde fırsat eşitliğini hedefleyen “Hayallerini Kodlayanlar” sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’nin farklı bölgelerindeki okullara ulaşarak robotik kodlama atölyeleri kurulmasına liderlik etmektedir. Bunun yanı sıra TurkishWin Million Women Mentor projesinin kurucu destekçileri arasında yer aldı. Bununla birlikte kadın liderliğini geliştirme ve artırma hedefiyle kurulan International Women’s Forum (IWF) üyesidir. Arş Türk, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin hayata geçirdiği ve Türkiye’nin önde gelen markalarının CMO’larının yer aldığı Brands for Good Hareketi’nde, Türkiye Sosyal Sorumluluk Derneği’nde (TKSD), CMO Society ve Pazarlamasyon New Generation Community’de aktif olarak çalışmalara katılmaktadır.

Akın Sertcan
Logo Yazılım Türkiye Genel Müdürü

1971 yılında İzmit’te doğan Akın Sertcan, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden 1990’da mezun oldu. İş hayatına 1989 yılında İzmir’de bilişim sektöründe başladı. 1996’ya kadar farklı şirketlerde Satış Müdürlüğü ile Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Index Bilgisayar’daki Ege Bölge Müdürlüğü görevinin ardından 1996 yılında Logo Yazılım’a Ege Bölge Kanal Satış Müdürü olarak katıldı. 2008’de Ege Bölge Müdürlüğü’ne atanırken, 2012-2019 döneminde sırasıyla KOBİ Ürünleri İcra Kurulu Üyesi ile Kanal ve Satış Operasyonları İcra Kurulu Üyesi sorumluluklarını üstlendi.

İş ortaklığı ekosisteminin geliştirilmesi, yurt içi & yurt dışı kanal ve satış modellerinin oluşturulması süreçlerini yöneten Sertcan, yeni kanal ve ürün stratejileri üzerinde çalıştı. Ürün geliştirme, satış, destek, proje ve müşteri ilişkileri yapısının uçtan uca kurgulanması ve yeni iş birimlerinin kurulmasına liderlik etti.  İş ortağı ekosisteminde süreçlerin dijitalleşmesinde etkin rol oynadı. Haziran 2019 itibarıyla Logo Yazılım Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Sertcan, aynı zamanda Logo Grup Komitesi Üyesi’dir.

Akın Sertcan Logo Yazılım’daki görevleri dışında, halen Hizmet İhracatçıları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ile Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Komite Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır. Ayrıca TOBB Yazılım Meclisi Üyesi, YASAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Bilişim Derneği İzmir Genel Kurul Delegesi olarak sektöre katkılarını sürdürmektedir.

Arslan Arslan
Logo Perakende Çözümleri Genel Müdürü

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün Lisans programından mezun oldu. Özgün Yazılım firmasında kurucu ortak olarak görev aldı, LOGO Çözüm Ortaklığı yaptı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün Üst Lisans programından mezun oldu. 1998 yılında LOGO Yazılım bünyesine AR-GE Yazılım Mühendisi olarak katıldı. 2000-2005 yılları arasında LOGO Yazılım’ın Frankfurt, Almanya ofisinde AR-GE projelerinde görev aldı. 2005 yılında LOGO Yazılım’ın Ankara ofisinde AR-GE grup yöneticiliği ardından, 2006 yılında Altyapı ve Araçlar Direktörü olarak atandı. Ocak 2012-Haziran 2019 tarihleri arasında İcra Kurulu Üyeliği yapan Arslan Haziran 2019 itibariyle Logo Perakende Çözümleri Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Başak Kural
eLogo Genel Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliğinden 2003 yılında ve Bilgi Üniversitesi MBA’den 2017 yılında mezun olan Kural kariyerine 2003 yılında Beko Elektronik A.Ş. de ürün yöneticisi olarak başladı. 2007 yılı itibarıyla Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. pazarlama ekibinde görev alan Kural, 2010-2014 yılları arasında Avea’da Mobil İnternet Gelirlerinden sorumlu Grup Müdürü, 2014-2017 yılları arasında Türk Telekom Grubunda Teknoloji ve Regulasyon Stratejilerinden sorumlu Direktör olarak görev almıştır. 2017 Mart ayından itibaren Logo Elektronik Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Erhan Güçdemir
Peoplise Genel Müdürü

Güçdemir 1995’te ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdikten sonra Kanada’da Ryerson Üniversitesi’nde Pazarlama Yönetimi alanında öğrenim gördü. Hewlett-Packard, SAS, Microsoft, IBM gibi dünya çapında öncü Bilgi Teknolojileri firmalarında yöneticilik pozisyonlarında büyük BT çözüm satışı, analitik, pazar geliştirme, Bulut ve SaaS projelerinde çalışan Güçdemir, 2021 itibarıyla Peoplise Genel Müdürü rolünü sürdürmektedir.

M. Bora Buluş
Logo Grup Çevik Projeler Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden 1997 yılında mezun olan M. Bora Buluş aynı yıl Logo Yazılım Bilgi Sistemleri bölümünde Yazılım Mühendisi olarak göreve başladı. 2001 yılında Bilgi Sistemleri Müdürü olarak atandı ve çeşitli altyapı projelerini gerçekleştirdi. Haziran 2014 itibarıyla Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü görevine getirildi. Mevcut görevlerine ek olarak Logo Yazılım ISO 27001 - ISO 22301 Kalite Yönetim Sistemleri kuruluş ve işletilmesinde aktif rol aldı. Nisan 2020 itibarıyla Logo Yazılım Grup Direktörlüğü görevine getirilmiş olup Logo Grup için kurumsal dönüşüm projeleri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan M. Bora Buluş, Sabancı Üniversitesi - İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) Projesi aktif katılımcısı olup Mehmet Tuğrul Tekbulut Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde gönüllü bilişim ve teknoloji dersleri vermektedir.

Nebahat Kesgin
Logo Grup İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm Direktörü

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler bölümününden mezun olan Nebahat Kesgin, çalışma hayatına 1993 yılında başlamıştır. Gıda ve bankacılık sektörleri deneyimlerinden sonra 1997 yılında İnsan Kaynakları alanında kariyer hayatına devam eden Kesgin, havacılık ve üretim sektörlerinde İnsan Kaynakları’nın çeşitli fonksiyonlarından sorumlu olarak görev almış, 2012 yılında Logo İnsan Kaynakları Müdürü olarak Logo ailesine katılmıştır.

İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetiminden sorumlu olarak görev alan Kesgin, 2019 yılında Logo Grup Direktörü, Ücret & Ödüllendirme & Çalışan İlişkileri olarak atanmıştır. Görev ve sorumlulukları dahilinde; organizasyonel kapasite ve verimlilik, personel özlük ve bordro, personel bütçesi, ücretlendirme ve yan haklar, takdir, ödüllendirme ve disiplin süreçleri, İOD iş ortaklığı, işveren markası ve iç iletişim, yetenek kazanımı ve raporlama süreçlerinin yürütülmesinde liderlik etmiştir. Mart 2021 itibariyla İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm Direktörü rolü ile tüm İOD birimlerinden sorumlu olarak görevini sürdürmektedir.

Özlem Gemici
Logo Grup Strateji Direktörü

2007 yılında Oberlin College (Ohio, A.B.D.) Siyaset Bilimi ve Nörobilim Bölümlerinden çift anadal yaparak mezun olan Özlem Gemici, yüksek lisansını 2011 yılında Georgetown University (Washington DC, A.B.D.) Siyaset Bilimleri Fakültesi’nde (School of Foreign Service) Orta Doğu ve Kuzey Afrika Çalışmaları alanında Ekonomi odağıyla tamamladı. Kariyerine sivil toplum kurumunda dış politika üzerine uzmanlaşarak başlayan Özlem, yüksek lisansı süresince orta doğu ve kalkınma ekonomisi alanında araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ardından 2011 yılında PFC Energy’de (Washington DC, A.B.D.) orta doğu petrol ve doğal gaz alanında ülke ve pazar riski analizi çalışmaları yürüttü; 2012 yılında ise Enprode Engineering & Consulting’de elektrik üretim santral yatırımları alanında fizibilite ve yatırım danışmanlığı yaptığı Analist & Strateji Uzmanı görevini aldı. 2013 yılında Enerjisa’nın Strateji ve İş Geliştirme ekibine katılan Özlem, Enerjisa’nın halka arz öncesi ve sonrası dönemlerinde stratejik planlama, iş geliştirme, şirket birleşme ve satın alma, performans yönetimi, sürdürülebilirlik ve kurumsal dönüşüm alanlarında çeşitli sorumluluklar aldıktan sonra Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2020 yılında ise Enerjisa Enerji’de Şirket Birleşme ve Satın Alma (M&A) Müdürü olarak görev aldı. 2021 Kasım ayından itibaren Logo Grup Strateji Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Ayhan İnal
Logo Grup Teknik Projeler Direktörü

Logo Yazılım'a 1989 yılında yazılım uzmanı olarak başlayan Ayhan İnal 1991 yılında Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Yazılım Mühendisliği, Ürün Geliştirme Müdürlüğü, Ürün Geliştirme Direktörlüğü görevlerini icra eden İnal Logo'nun ürün geliştirme süreç yönetim sistemi olan LAPIS (Logo Agile Process Improvement System)'in oluşmasına katkıda bulundu. Ocak 2023 tarihi itibariyle Logo Grup Teknik Projeler Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.