facebook

Yönetim Kurulu ve Komiteler

Yönetim Kurulu Üyeleri

M. Tuğrul Tekbulut
Yönetim Kurulu Başkanı

M. Tuğrul Tekbulut, 1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında aynı bölümden yüksek lisans derecesini aldı. Harvard Business School bünyesindeki Owner and President Management programını 1999 yılında bitirdi. 2006 yılında Sabancı Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1984 yılında bugün Logo Grup altında toplanan yazılım girişimini kurdu.

Bilişim, girişimcilik ve yenilikçilik konusunda birçok sivil girişimin kuruluşunda öncülük yaptı; Türkiye Bilişim Vakfı ve Yazılım Sanayicileri Derneği’nin kuruluşunda görev aldı, TÜSİAD Girişimcilik ve Yenilikçilik Çalışma Grubunu kurdu. 2006-2009 yılları arasında Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten M. Tuğrul Tekbulut, halen Logo Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir ve aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

M. Buğra Koyuncu
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği’nden 1994 yılında mezun olan Buğra Koyuncu, 1993 yılında Sistem Analisti olarak katıldığı LOGO’da sırasıyla Proje Yöneticisi ve Ürün Geliştirme Müdürü, 2004 yılından itibaren Genel Müdür ve 2011 yılından itibaren İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Koyuncu Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı ve Logo Grup CEO olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesidir.

Söz Ar
Yönetim Kurulu Üyesi

Söz Ar, 2014 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İşletme bölümlerinden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Çalışma hayatına 2014 yılında Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda Finansal Analiz ve Kategori Finans bölümlerinde başlayan Ar, 2018-2021 yılları arasında yöneticilik yaptığı Eczacıbaşı Holding Stratejik Planlama bölümünde yatırım ve birleşme-satın alma projelerinde yer aldı. Kariyerine halen Eczacıbaşı VitrA Karo Pazar Geliştirme Müdürü olarak devam etmektedir.

Nezahat Gültekin
Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız

Nezahat Gültekin, teknoloji sektöründe Avrupa'da ve Silikon Vadisi'nde 20 yılı aşkın süredir stratejik danışman, yatırımcı, iş sahibi ve ekosistem kurucusu olarak yer almıştır. UniCredit Grup Danışmanlık biriminin kurulum aşamsından itibaren küresel başkanlığı (Global Head of Advisory) görevini sürdürdü. Nezahat Gültekin öncesinde Nomura'da Avrupa-Ortadoğu Afrika bölgesinden sorumlu Teknoloji Yatırım Bankacılığı'nın yöneticisi olarak görev aldı (Managing Director, Head of Technology Investment Banking EMEA). Nomura öncesinde Temasek’de Direktör olarak Avrupa'daki Teknoloji Medya Telekom yatırımlarına öncülük etti ve Secret Escapes ve BluJay yönetim kurullarında görev yaptı. Öncesinde ise Atlantic Bridge Capital'de Kıdemli Danışman olarak erken ve büyüme aşamasındaki teknoloji start-up yatırımlarına ve İngiltere teknoloji ekosistemini teşvik etmek ve önde gelen büyüme aşaması teknoloji şirketlerine yardımcı olmak için Downing Street destekli bir girişim olan Tech Nation'ın Future Fifty Programının kurucu üyeliği dahil olmak üzere bağımsız stratejik danışmanlık hizmetleri sundu. Gültekin öncesinde Credit Suisse ve Lehman Brothers’da yazılım, internet, ödeme sistemleri ve derin teknoloji alanları başta olmak üzere bir dizi şirket birleşme ve satın alma (M&A) ve sermaye artırımlarını kapsayan teknoloji yatırım bankacılığı deneyimine sahip oldu. Gültekin halen Türkiye’nin en büyük yazılım şirketi Logo Yazılım’ın Yönetim Kurulu’nda bağımsz Yönetim Kurulu üyesi olarak ve İtalya'da Emotion Network Danışma Kurulu'nda görev almaktadır. Ayrıca UK Tech Awards'ın oylama panelinde görev yapmaktadır. Nezahat Gültekin yüksek lisansını Stanford Üniversitesi'nde Yönetim Bilimi ve Mühendislik (Management Science and Engineering) bölümünde Fulbright bursiyeri olarak tamamlamış ve lisans eğitiminde Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden yüksek derece ile mezun olmuştur.

Lale Gözübüyük
Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız

Lale Gözübüyük yatırım bankacısı olarak 7 yıl boyunca Londra ve İsviçre'de Credit Suisse, Goldman Sachs gibi bankalarda görev aldıktan sonra teknoloji alanına geçip 3 sene süresince dünya devi yapay zeka şirketlerinden Afiniti'nin Türkiye yöneticiliğini yaptı. Son 1 senedir Silikon Vadisi merkezli inovasyon platformu Plug and Play'in Türkiye ve EMEA bölge direktörü olan Gözübüyük aynı zamanda Endeavor ve Türk Telekom Pilot programlarında girişim mentörlüğü yapmaktadır. Lale Gözübüyük lisans derecesini Ekonomi ve İşletme alanında Oxford Üniversite'sinde, MBA'ini ise INSEAD'de tamamlamıştır. Oxford'da akademik başarılarıyla sadece ilk 10'a giren öğrencilere verilen "Domus" bursuyla okuyan Gözübüyük, INSEAD (Fransa ve Singapur) 'de ise "Outstanding Leadership Potential" bursuyla okumuştur.

Lale Ergin
Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Ergin, 2001 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına Borusan Grubu'nda başlayan Ergin, 23 yıl süren Borusan kariyerinde Strateji, İş Geliştirme, M&A ve İnovasyon fonksiyonlarını kurdu ve tüm Grup seviyesinde bu fonksiyonlara liderlik etti. Borusan Grubu’ndaki görevleri kapsamında, Grup portföy stratejisinin planlanıp hayata geçirilmesinden, yeni iş fırsatlarının geliştirilerek Grup bünyesine katılmasından, şirket birleşme, satın alma, satış ve ortaklık süreçlerinin yönetilmesinden ve Gruba yeni inovatif iş modellerinin kazandırılmasından sorumlu oldu. Aynı zamanda dijital dönüşüm programının eş liderliğini üstlendi. 2018 yılı başında Borusan Holding İcra Kurulu'nun 3 üyesinden birisi olarak atanan Ergin, Borusan Lojistik, Borusan EnBW Enerji, Supsan ve Borusan Manheim faaliyetlerinden sorumlu İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ergin, aynı zamanda Grubun pek çok iştirakinde de uzun yıllar yönetim kurulu üyesi ve murahhas aza rollerini üstlendi. 2020 yılında espor ve video oyunları sektöründe faaliyet gösteren ESA Esports & Media şirketine Kurucu Ortak ve CEO olarak katıldı. Espor ve video oyunları alanında içerikler üreten yeni medya eğlence platformu olan ESA, aynı zamanda kendi espor arenasında düzenlediği offline ve online espor turnuvaları ile bağımsız bir espor organizasyon şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Ergin aynı zamanda Turcas Petrol şirketinde de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesidir.

Denetim komitesi

Başkan
Üye

Riskin erken saptanması komitesi

Başkan
Üye

Kurumsal yönetim komitesi

Başkan
Üye
Üye
Üye

Aday gösterme komitesi

Başkan
Üye
Üye

Ücret komitesi

Başkan
Üye
Üye
Komitelerin Çalışma Esasları
Denetim komitesi çalışma esasları
Risk komitesi çalışma esasları
Kurumsal yönetim komitesi çalışma esasları
Aday gösterme ve ücret komitesi çalışma esasları