facebook
Bizden Haberler

eLogo’daki son gelişmeler Teknosafari’de!

Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital dönüşüm çözüm ortağı eLogo’nun Genel Müdürü Başak Kural, Teknosafari’den Timur Akkurt’un konuğu oldu ve e-ticaret dünyasında faturalandırma konusundaki sorularını yanıtladı. Bu röportajın detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

eLogo firması faaliyet alanı nedir?

Yüzde 100 Logo Yazılım iştiraki bir entegratör firma olarak yoluna başlamış olsa da an itibarıyla eLogo, bir e-servis şirketidir. elogo olarak, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından tanımlanan e-fatura, e-arşiv ve e-irsaliye gibi hizmetlerle entegratörlük yapmakla birlikte firmanın ihtiyaçlarını baz alarak özel servisler geliştirmekteyiz.

Segmentler tarafında özellikle KOBİ’lerin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunuyoruz. Örneğin B2B ile büyük hacmi olan müşterilerimizin bayileri ya da iş ortakları arasındaki iş akışını kolaylaştıracak platformlarımızla onlara destek oluyoruz. Örneğin Logo Pay ismindeki ürünümüzle tahsilatları hızlandırıyoruz.

“Büyük Pazar yerleriyle çalışıyoruz”

12 büyük pazar yeri bizimle çalışıyor. Black Friday gibi satış patlaması yaşanan günlerde milyonlarca fatura kesiliyor. Bu da faturayı sahibine göndermek, faturaya sonradan kolayca ulaşılabilmesini sağlamak ve GİB’e rapor sunmak anlamına geliyor.

“Çevre dostu firmayız”

Bir faturanın yaklaşık maliyeti 6 lirayken biz sunduğumuz çözümler sayesinde bu rakamı kuruşlara indirdik. Bu noktada ekonomik katkı sunduğumuz gibi çevreye de katkıda bulunmuş oluyoruz. Kâğıt kullanımını azalttığımız gibi Orman Haftası gibi özel günlerde her müşteri için ağaç dikiyoruz. Bu anlamda eLogo olarak yeşil bir firmayız.

E- ticarete nasıl katkı sağlıyorsunuz?

eLogo olarak KOBİ’lerin pazar yerine entegrasyonu sağlamayı amaçlayarak faturadan yola çıktık. Her firmanın farklı komisyon oranları ve müşterileri farklı. Firmaların takip etmesi gerekenleri tek ekrana düşürdük.  KOBİ’lerin hem pazar yerlerinde hem de kendi e-ticaret sitelerini ödeme ve chatbot gibi servislerle deneyimlerini iyileştirmelerini sağlıyoruz.

Güvenlikte standart sağlıyor musunuz?

eLogo olarak veri kaybına tahammülümüz yok. Bu noktada Logo Yazılım’ın 35 yıllık güvencesi devreye giriyor.

Veriler müşterinin bilgisayarında mı bulutta mı saklanıyor?

eLogo olarak talebe göre sunucu da yazıyoruz, dilerlerse sunuculara destek de veriyoruz. Müşterinin istekleri doğrultusunda özel hizmet veriyoruz. IT ekibimiz proje ekimiz veya iş ortaklarımız sunucuların kurulumunu yapıyor. Sayısı 800’ü bulan iş ortağımız muhasebe ile ilgili iş akışı ile ilgili veya CRM ile ilgili raporlama ihtiyaçları gideriyor.

Firma öneride bulunabilir mi?

İş ortaklarımıza ve çözüm ortaklarımız için açık kaynaklı biçimde çalışıyoruz ve kısıtlama yapmıyoruz. Bizim de kullandığımız açık kaynaklar olduğu için demokratik bir strateji izliyoruz.

Her bölgede temsilciniz var mı?

Her bölgede temsilcimiz var. Chatbot’ta uçtan uça devam edebiliyoruz. Mikro KOBİ ise ona uygun ön muhasebe programı ve e-arşiv, e fatura gibi çözümümüz bulunuyor. Chatbot’larımız aktif. Telefonla da iletişime geçerek çözümlerimizden faydalanabilirler.

İş sağlığı konusunda katkınız nedir?

Entegratör olduğumuz için bu alanda da entegratörlüğü üstlenmemiz gerektiğini düşündük. Çünkü amacımız KOBİ’lerin işlerini kolaylaştırmak. İş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışan bir çözümümüz bulunuyor.

Hem T.C. Sağlık Bakanlığı’na hem de T.C. Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıyız. Bakanlıkların risk kategorisi, çalışan sayısı gibi kategorilerine uygun olarak veri sunulmasına yardımcı oluyoruz. Böylece devletin, firmaları çalışanları koruma konusundaki teşvikinde hem devlete hem de firmalara yardımcı oluyoruz.

Çözümlerinizi parça parça almak mümkün oluyor mu?

E-mutabakat, e-arşiv, e-irsaliye, e-fatura gibi çözümlerimiz var ve fatura POS sistemleri olan firmalar bizimle iletişime geçiyor. Burada önem verdiğimiz konu ihtiyaca yönelik çözüm sunabilmek. Entegrasyon sistemlerimiz birbirinden bağımsız. Hatta ödemeleri de işlem başına kontörle alıyoruz.

Rakiplerinizden farkınız nedir?

86 rakibimiz var ve rakip sayısı hızla artıyor. Ancak en yakın rakibimizin iki katından fazla müşterimiz var yani pazarda açık ara farkla lider konumundayız. Bu da en iyisini yapmayı ve en iyi şekilde aktarabilmeyi, örnek olabilmeyi gerektiriyor. Amacımız müşteri memnuniyetini en yüksek tutan entegratör firma olmak ve sektörde akla gelen ilk marka olmak.

Bizi rakiplerimizden ayrıştıran en önemli nokta Logo Yazılım’ın ERP pazarında güveni olması ve faydalar ağı örüyor olmamız. 10 yıllık faturaları saklıyoruz ki sorun olması durumunda sorumlu firmadır. Logo Yazılım bu konuda güven veriyor. Biz de eLogo olarak etik değerlere önem vererek hız katmış oluyoruz.

eLogo dünyada tanınıyor mu?

Yazılım alanında önde olan Hindistan’daki operasyonun yüzde 66’sına sahibiz. Amacımız yurt dışını ucuz işgücü olarak değil pazar olarak kullanmak. Romanya’da en çok tercih edilen Logo’nun Total Soft iştiraki bulunuyor. Markalaşma konusunda da Türkiye’yi temsil etmeyi hedefliyoruz.

İstihdamda nasıl kriterleriniz var?

Eğitim bir kriter olsa da işini iyi yapan değer yaratmayı bilen ve çözüm odaklı düşünebilen kişilerle çalışmayı planlıyoruz.

06.05.2019
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.