facebook
Diğer

Franchising Nedir?

Franchising; daha önce kurulmuş ve yıllar içerisinde başarısını kanıtlamış bir iş modelinin kopyalanmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem içerisinde ürünün, hizmetin veya markanın imtiyaz hakkı sahibi; belirli süre, koşul ve sınırları içeren anlaşmalarla, bağımsız yatırımcılara sistemini ve markasını kullandırır.

Bu sistemin temelinde franchising veren (franchisor) ve franchising alan (franchisee) olarak ikili bir ilişki söz konusudur.

Franchising Veren (Franchisor) : Sahip olduğu ürün veya hizmeti, franchise anlaşması yaparak kullandıran, tüzel veya gerçek kişilikteki ana firmadır.

Franchising Alan (Franchisee) : Bir franchising anlaşması kapsamında, bir ana firmaya ait ürün veya hizmetlerin, kullanım ve satış hakkını alan tüzel veya gerçek yatırımcılardır.

Franchise, başarılı bir iş fikri etrafında toplanmış küçük girişimcilerin, büyük firmalar gibi davranmasını sağlar. Bu toplu hareket gücü ufak firmaların ellerini güçlendirerek pazardaki yerlerini sağlamlaştırır.

 
19.11.2017
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.