facebook
Genel

Logo Yazılım, 2018’in 9 Aylık Döneminde Satış Gelirlerini Yüzde 25 Artırdı

Türkiye’nin lider bağımsız uygulama yazılımı firması Logo Yazılım 2018 Ocak – Eylül dönemini kapsayan finansal sonuçlarını açıkladı. Logo Yazılım, 2018’in 9 aylık döneminde satış gelirlerini geçen yıla oranla %25 artırarak 217,2 milyon TL’ye yükseltti. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %25 artıran Logo’nun net dönem kârı ise %38 artış göstererek 52,4 milyon TL’ye ulaştı.

Logo Yazılım’ın 2016 yılında satın aldığı Romanya merkezli Total Soft’un TL bazlı gelirleri, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 oranında arttı. Logo, konsolide gelirlerinin %35’ini euro bölgesindeki operasyonlardan elde etti. Şirketin Romanya’daki iştirakinde Ar & Ge harcamalarında %24 artış kaydedildi.

Logo Yazılım, Türkiye’de ilk 9 ayda 3 bin yeni müşteriyi bünyesine katarken yeni lisans satışlarını %43 artırdı. Logo Yazılım’ın Hindistan’a özel geliştirdiği Logo Jugnu, Logo Vira ve Logo Vyapari çözümlerinde yeni müşteri kazanımları bu dönemde de devam etti.

E-dönüşüm süreçlerinde işletmelere Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan (GİB) onaylı e-fatura, e-arşiv, e-defter gibi hizmetler sunan Logo Yazılım, bu alanda sektör liderliğini sürdürdü. Dokuz aylık dönemde kontör satışları %36, müşteri sayısı %26 oranında artış gösterdi.

Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu

Güçlü ve istikrarlı büyümeye devam

Logo Yazılım 2018 Ocak-Eylül dönemi finansal sonuçlarını değerlendiren Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu şunları söyledi: “Son yıllarda yakaladığımız güçlü ve istikrarlı büyümemize devam ediyoruz. Kurdaki dalgalanmaların yoğun yaşandığı bu çeyrekte dövize endeksli değişen fiyat politikasına göre davranmadık. Yıllık enflasyon rakamlarına göre oluşturduğumuz fiyat ilkesiyle sürdürülebilir bir iş modeli sağladık. Uzun yıllardır, sunduğumuz tüm ürün ve hizmetlerde fiyatlandırmayı Türk Lirası üzerinden yapıyoruz, bunun da finansal tablolarımıza pozitif yansıdığını söyleyebiliriz. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi, gelecek dönemlerde de markamıza yatırım yapmaya ve müşterilerin güvenini kazanmaya devam edeceğiz”

Ar-Ge ile gelen sürdürülebilir büyüme

Türkiye’nin uluslararası yazılım markası olarak dünya teknoloji trendleri paralelinde ürünler geliştirdiklerini aktaran Koyuncu, Ar-Ge’ye yaptıkları yatırımı her geçen yıl artırdıklarını belirterek, “Hem Türkiye’de hem de global pazarlarda rekabet gücümüzü arttırmak için kullanımı kolay, mobil ve etkili ürünler geliştiriyor, bunun için Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz. 2018’in 9 aylık döneminde Ar-Ge’ye 66 milyon TL kaynak ayırdık. Bu da gelirlerimizin %31’ini oluşturuyor. Bu ülkenin mühendisleriyle ülkemiz için çözümler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımımızı da “Yılın Ar-Ge Yatırımı”, “Türkiye Merkezli Üretici-Hizmet” gibi ödüllerle perçinliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Logo Yazılım Seçilmiş Finansal Göstergeler (para birimi milyon TL)

 9 ay 20179 ay 2018Değişim
Net Satış Gelirleri173,6217,2%25
FAVÖK*62,477,8%25
Dönem Kârı38,152,4%38

*Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr

09.11.2018
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.