facebook
Dijital Dönüşüm

Logo Yazılım çözümleriyle inşaat sektöründe dijital dönüşüm

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak nitelendirilen inşaat sektörü, insan gücü temelli üretimden makine temelli üretime geçişin hızlı gerçekleştiği bir sektör olarak dikkat çekiyor. Sektördeki eksikliklerin giderilmesinde çözüm yolu ise dijital dönüşüm. Logo Yazılım, sektöre özgü deneyimi ve özelleştirilebilir çözümleriyle paydaş yoğun bir rekabet ortamının oluştuğu inşaat sektöründe dijital dönüşüm ile katma değer sağlıyor.

200’ün üzerindeki alt sektörüyle ekonominin lokomotifi niteliği taşıyan inşaat sektörü, hem üretim hacmi hem ciro bakımından büyüyor. Yarattığı katma değer ve istihdama katkısıyla en dinamik sektör haline gelen inşaat sektörü, yoğun bir rekabet ortamı doğuruyor. İşletmelerin bu rekabet ortamında ayakta kalabilmeleri için dijital dönüşüm önem taşıyor.

İnşaat sektöründe dijital dönüşüm gelecek için yatırım yapmak anlamına geliyor. Dijital dönüşüm, inşaat sektöründe tüm paydaşlar için zaman kazandırıyor. İnşaat sektörü teknolojik gelişmelere diğer sektörlerden daha yavaş uyum sağlasa da pandeminin de etkisiyle verim artırma aracı olarak dijital dönüşüme yatırım yapılıyor.

inşaat sektöründe dijital dönüşüm

Logo’nun inşaat sektörü ile ilgili çözümleri

Dijitalleşme inşaat sektörünün ve yapı üretiminin geleceğini kalıcı kılma potansiyeli taşıyor. Logo, sektöre özgü deneyimi ve özelleştirilebilir çözümleriyle Türkiye’nin en aktif sektörlerinden olan inşaat sektörüne katma değer sağlıyor ve sektörün sağlıklı büyümesine olanak tanıyor.

ERP

Logo ERP çözüm ailesinde yer alan J-Platform, Logo j-construction çözümleri karmaşık şantiye süreçlerini kolaylaştırıyor. Dağınık yapıların koordinasyonunu sağlayan ERP çözümleri; taşeron takibi, finansal raporlar, iş gücü yönetimi, iş makineleri bakım/onarımı ve satın alma gibi süreçleri destekliyor. Bu sayede işletmelere zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Depo yönetim sistemi

Logo WMS Platform ve Logo WMS depo yönetim sistemleri, ürünün siparişinden müşteriye teslimine kadar olan tüm süreçlerin yönetilmesine olanak tanıyor. Proje kodu takibi sayesinde malzemelerin hangi projeye bağlı olduğunun takibi yapılabiliyor. Gereksiz malzeme alımının önlenmesiyle iş gücü, zaman ve maliyetten tasarruf etmek mümkün oluyor.

Saha satış yönetimi

Logo Mobile Sales, hem saha ekibinin işini kolaylaştırıyor hem de saha ekibini yönetmeye olanak sağlıyor. Sipariş girişi ya da fatura kesilme aşamasında proje kodu belirtilmesi sayesinde kontrollü proje takibi yapılabilmenin mümkün olduğu çözüm sayesinde kişiselleştirilmiş raporlar hazırlanabiliyor. GPS ile konum bilgisi kaydı saha satış ekibinin verimliliğinin artmasına katkıda bulunuyor.

İş akış yönetimi

Logo Flow, paydaşlar arasındaki iletişim eksikliğini gideriyor. Mobil uyumlu olması sayesinde yönetsel zorluk yaratabilen ürün geliştirme sürecinin mekândan bağımsız yönetilmesini sağlıyor. Masraf yönetiminin yönetilmesi, numune betonların onay mekanizmasından geçirilmesini sağlayarak ve sözleşmelerden hakedişe tüm süreçleri yöneterek işin doğru sonlanmasına katkı sağlıyor.

İş analitiği

İş analitiği çözümleri verilerin görselleştirilmesini ve analiz edilmesini sağlıyor. Logo Mind Insight, riskin en yoğun olduğu sektörlerden biri olan inşaat sektöründe kararların tahminlere değil verilere dayanarak alınmasına olanak tanıyor. Ticari bilgilere ve proje ile ilgili bilgilere her an her yerden erişilebiliyor. Logo Mind Insight, finans ekibine ve proje yöneticilerine analitik bakış açısı sunuyor.

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM)

Logo CRM ile proje konutlarıyla ilgili satış durumunu anlık olarak takip edip yönetmek mümkün olduğu gibi rezerve edilen konutların hangi müşterilere ait olduğu ve ne zaman teslim alınacağı da kontrol edilebiliyor. Müşterilerle görüşmeler Logo CRM üzerinden ilerletilirken kampanyalarla ilgili geri dönüşler de ölçümlenebiliyor. Konut satışlarının artması için gerekli olan mail, SMS gönderimi gibi pazarlama süreçleri ile müşteri talep ve şikayet yönetimi faaliyetleri de Logo CRM üzerinden yönetebilmek mümkün.

Bordro ve İnsan Kaynakları Yönetimi

İnşaat sektöründe genel merkez ve saha arasında sağlıklı ve sürekli bir iletişim kurulması gerekiyor. Logo Bordro Plus, Netsis 3 Bordro, Logo j-HR, Logo Tiger HR, Logo Netsis HR ve Logo Payroll’dan oluşan bordro ve insan kaynakları çözümleri, iletişimi güçlü kılıyor. İnsan kaynakları süreçlerinin tek merkezden yönetilmesi, süreç yönetiminde hata payını en aza indiriyor.

İnşaat sektörü, süreçlerin otomatikleştirildiği yazılımlara ihtiyaç duyuyor. Siz de süreçleri tek merkezden uçtan uca yöneterek ülke ekonomisine katkı sağlayan bir şirket olmak için Logo’nun kapsamlı portföyüne göz atabilirsiniz.

15.12.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.