facebook
Genel

Logo Yazılım Röportajları – Altuğ Özmen

Altuğ Bey merhaba, sizi Kanal Satış Direktörü göreviniz ile tanıyoruz. Öncelikle sizi daha yakından tanıyabilir miyiz? (Okul, iş hayatı ile ilgili birkaç detay)

1999 yılında Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldum.  Askerlik görevimi tamamladıktan sonra, 2000 yılında Netsis Yazılım A.Ş. de Proje ve Hizmetler departmanında uzman olarak göreve başladım. 2002 yılında Satış Müdür yardımcısı, 2004 yılında Kurumsal Satış Müdürü, 2006 yılında Satış Müdürü olarak görevime devam ettim. 2008 yılında Telekominikasyon sektörüne özellikle katma değerli çözümler üreten Mobil İnternet Teknoloji Tan. Hiz. Ve Yay. A.Ş. firmasında Genel Müdür Yardımcılığı görevini, 2011 yılında da Ebimtes Bilgi Teknolojileri firmasında Genel Müdür yardımcılığı görevini üstlendim. 2012 yılında Logo da üstlendiğim Kanal Satış Direktörlüğü görevimi hali hazırda devam ettirmekteyim.

Logo kurum kültüründe sizi en çok etkileyen özellik nedir?

Birden fazla özellik var demem daha doğru, bildiğiniz gibi günümüz dünyası son derece dinamik bir görüntü içinde bulunmakta. “Değişmeyen tek şey değişimdir” sözü günümüzün önemli bir gerçeğini ve Logo ’yu yansıtmakta bana göre. Değişim; hem insanlar, hem örgütler, hem de toplumların yaşamlarında karşılaştıkları kaçınılmaz bir olgu. Logo; bunu başarı ile kısa, orta ve uzun vadeli yapılanmasında yönetmiş ve yönetmekte.

Diğer özellikler ise yönetici ve çalışanlar arasında uyumlu işbirliği. Açık enformasyon temeli üzerinde, şeffaf bir iletişimin olması. Son zamanlarda Türkiye’de özellikle dikkat edilmeye başlanılan ama Logo’nun uzun yıllardır yaptığı, her iki cinsiyetteki çalışanların, tüm seviyelerdeki karar alma sürecine dahil edilmelerini sayabilirim.

Görevinizin en keyifli ve en zor tarafları nelerdir?

İş Uygulamaları Yazılımları pazarında Logo’nun ulaştığı satış başarısını daha yukarılara çıkarmak, hem en keyifli hem en zor tarafı. Rekabeti benliğinizde yaşıyorsunuz. Bunu yaparken müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve diğer paydaşlarımız ile hızlı, koordineli ve sürekli yenilikçi hareket edebilmemiz de gerekli. Yaptığım işin, tüm çalışma biçimimiz gibi hızlı, yaratıcı ve sürdürülebilir olması gerekiyor.

5 yıldır bizimlesiniz. Burada olduğunuz süre içinde yaşadığınız en güzel tecrübeyi bizimle paylaşır mısınız?

En güzel tecrübem, aynı zamanda üzerine en çok emek sarfettiklerim oldu. Netsis’in Logo’ya katılımı ile birlikte her noktada olduğu gibi ürün, satış ve lisanslama sisteminde konsolidasyon, yalınlaşma ve yapılanma süreci yaşadık. Netsis ürün ailesinin kanal yönetimi, satış süreçleri ve lisanslama sisteminde bir çok yeniliğe, iyileştirmeye imza atıldı. Tüm bu yenilikler, firmamız, iş ortaklarımız ve müşterilerimizin uzun süreli, sürdürülebilir memnuniyetlerine yol açabilmesi için gerçekleşti.

Önceki iş tecrübelerinizi de değerlendirdiğinizde, Logo’nun farkı konusunda neler söylersiniz?

Logo; değişimi, yenilikçiliği, şeffaflığı, eşitliği, çalışan ve müşteri memnuniyetini profesyonellik ile  çok iyi harmanlamış bir firma diyebilirim.

08.09.2017
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.