Satış Pazarlama

Pazarlama Yöntemleri ve Şirketlere Kazandırdıkları

Ürünlerinizi pazarlamak, daha geniş kitlelere ulaşmak ve kampanyalarınızın etkisini artırmak için pek çok pazarlama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu dosyamızda pazarlama yöntemlerini anlatıyoruz. İşiniz, ürününüz, hedef kitleniz ve sektörünüz için en uygun pazarlama yöntemlerini seçerek şirket performansınızı gözle görülür biçimde artırabilirsiniz.

Pazarlama yöntemleri, aşağıda da göreceğiniz gibi, bir bölümü şirket içi kaynakları kullanarak, bir bölümü de dış kaynaklarla işbirliği içinde yapılabiliyor. Aşağıda yer alan tüm pazarlama yöntemleri için uzmanlaşmış ajanslarla görüşebilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Alacağınız profesyonel ajans hizmetinin size sağlayacağı iş kalitesinin yanı sıra, daha sonraki çalışmalarınız için sağlayacağı ayrıntılı raporlama önem taşıyor.

Doğrudan Pazarlama

Doğrudan pazarlama, müşteriniz ile birebir temas içinde olduğunuz ve anında geri bildirimi aldığınız bir pazarlama türüdür.

Viral Pazarlama

Teknoloji ve internet ile işletmelerin, hedef kitlelerinin ilgisini çekebilecek video veya kampanya bilgilendirmelerini başka bir hikayenin içerisine yerleştirerek müşterilerine ulaştırmasıdır.

Halkla İlişkiler

Halkla ilişkiler, şirketinizin müşteriler tarafından sempati toplamasını, güven yaratmasını, desteğini elde etmesini ve sadakatini kazanmasını sağlar. Halkla ilişkiler geniş kitlelerin haberdar edilmesini sağlar ve oldukça maliyeti düşük bir yöntemdir.

Reklam

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi geniş kitlelere tanıtmak ve satışları artırmak için iletişim araçları kullanılarak yapılan haberleşme aracıdır. Potansiyel müşteri kitlenize ulaşmakta en başarılı fakat en pahalı yöntemdir aynı zamanda.

Ağızdan Ağıza (Söylenti) Pazarlama

Tüketiciler üzerinden ilerleyen ve kontrolün çok mümkün olmadığı bir pazarlama türüdür. Fakat buna rağmen satın alma alışkanlıkları üzerindeki etkisi büyüktür. Müşterilerin birbirleri ile paylaştıkları memnuniyet değerlendirmeleri bu pazarlama yöntemi için örnek verilebilir.

Online Pazarlama

Ürünlerini ve hizmetlerini online olarak pazarlayan şirketler web sitesi, arama motoru optimizasyonu, reklam bandı (banner) reklamcılığı, e-posta yolu ile pazarlama, tıklama başına ödeme ve 1000 gösterim başına ödeme yöntemlerini kullanırlar. Bu pazarlama yöntemi oldukça etkilidir anında veya kısa süre içinde geri bildirim alınır.

Gerilla Pazarlama

Gerilla pazarlamasında hedef, piyasaya yakın, dinamik, tüketici ihtiyaçlarına duyarlı ve güçlendirilmiş bir pazarlama yönetimi oluşturmaktır. Maliyeti düşüktür ama etki alanı da sınırlıdır.

Konumlandırma

Ürününüzün, hedef kitlenin zihninde, rakiplere göre belirgin, farklı ve istenen bir yer edinmesi için yapılır. Konumlandırma için rakiplerinizin ürünlerinin pazardaki konumları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

18.12.2017
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.