facebook
Dijital DönüşümBüyük Veri

Talep Tahminleme ile riski azaltın, kârlılığı artırın!

Bir işletmenin olayları doğru şekilde anlayıp mevcut durumu korumak veya geliştirmek için doğru hazırlanmış bir plan çerçevesinde çözümler üretmesi gerekir. Çetin rekabet ortamında ayakta kalabilmek öngörülerin doğruluğu ile paralel olduğundan talep tahminleme işletmeler için kritik önem taşıyor. Logo Tiger Wings Enterprise ve Logo Tiger 3 Enterprise ile kullanıma sunulan Talep Tahminleme modülü, işletmelerin minimum maliyet ile optimum kar seviyesine doğru adımlarla ilerlemesine olanak tanıyor.

İşletmelerin ihtiyaç duyduğu tahminleme hesaplamaları, iş dünyasında stratejik ve taktik kararlarda hedeflere ulaşmak için sıklıkla kullanılıyor. İşletmenin üretmiş olduğu mal ve hizmetlere olan talebin, gelecek dönemler için tahmin edilmesi olarak ifade edebileceğimiz talep tahminleme, verilecek kararların güvenilirliğinde etkili oluyor. Logo’nun kullanıcılarına sunduğu modül, geçmiş satış ve satınalma verilerinden yola çıkarak istatistiksel hesaplama yöntemlerinin kullanılmasıyla gelecek dönemlere ait öngörüler oluşturmaya olanak tanıyor.

Logo Tiger Wings Enterprise ve Logo Tiger 3 Enterprise Talep Tahminleme modülü nedir?

Talep Tahminleme modülü, işletmelerin gelecek dönemlere ait öngörüler oluşturmasını sağlayan bir yazılım. Geçmiş dataları malzeme veya gruplar bazında dönem dönem görüntülemeye imkan tanıyor olması da önemli. Geçmiş veriler üzerindeki sapmaları sistem üzerinde belirleyerek düzenleme yapılabiliyor. Gelecek dönem periyoduna göre seçilen istatistiksel hesaplama yöntemlerini kullanarak yapılan hesaplamayla doğrudan talep fişi oluşturulabiliyor. Talep fişi ile malzeme ihtiyaç planlama fonksiyonu üzerinden üretim emri ve hammadde taleplerinizi planlamak mümkün oluyor.

Talep Tahminleme modülünün işletmelere sağladığı faydalar nelerdir?

Tüm ekonomik çalışmalar tüketicinin talebine dayanıyor. Talep düzeyini göz önüne almadan üretim yapan bir işletme eksik üretim yapması halinde birim başına sabit masraflarda artışla karşı karşıya kalıyor. Fazla üretim halindeyse, sermayenin dönme hızı azalıyor ve stok ile ilgili sorunlar ortaya çıkıyor. Dolayısıyla tahminleme konusu hassasiyet gerektiriyor.

Logo Tiger ERP Talep Tahminleme modülü; sevk edilmiş satış siparişleri, faturalanmış satış irsaliyeleri, sevk edilmiş satın alma siparişleri ve faturalanmış satın alma irsaliyeleri için yapılabiliyor. Tüm eski firmalardaki geçmiş dataları tahminleme işlemi için kullanıma uygun olan modül, excel şablonundaki datalar üzerinden de hesaplama yapabiliyor.

Modül sayesinde malzeme grupları bazında tahminleme işlemi yapılabiliyor. Geçmiş dataları gün, hafta, ay, yıl ve çeyrek bazlı oluşturmayı mümkün kılan modül, geçmiş verilerdeki sapmaları minimuma indirip hesaplatma yapmaya da olanak tanıyor. En uygun çözüm önerisini inceleyip diğer yöntem sonuçları ile karşılaştırma yapılabiliyor. Talep Tahminleme modülü, gelecek dönem sayısı kadar tahmin verileri oluşturup tahmin fişi ile kaydetme ve tahmin fişleri ile üretim emri ve hammadde tahminleri oluşturma avantajı da sağlıyor.

15.12.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.