facebook
Teşvik DestekGenel

Ticaret Bakanlığı’ndan Koronavirüs döneminde KOBİ’lere destek

İçerikler

1. KOBİ’ler ticaret hayatının kahramanları

2. E-ticaret sitelerine çağrı

Koronavirüs (Covid-19) salgının ekonomi ve ticaret üzerindeki etkilerini azaltmak için önlemler alınmaya, destekler sunulmaya devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’ndan KOBİ’lere destek ve dayanışma kampanyası başlatıldı. KOBİ’lere destek kampanyasının adı “E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız”. Salgının KOBİ‘ler üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak ve onları elektronik ticaret alanında desteklemek hedefiyle başlatıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, KOBİ‘leri elektronik ticaret alanında desteklemek amacıyla dayanışma kampanyası başlatıldığını  duyurdu. Kampanyaya ilk etapta 10’un üzerinde elektronik ticaret sitesi ve yer sağlayıcının destek verdiğini bildirdi. KOBİ’lere destek için Ticaret Bakanlığı e-ticaret şirketlerine çağrıda da bulundu.

KOBİ’ler ticaret hayatının kahramanları

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile KOBİ’lere birçok önemli desteğin sağlandığını söyledi. Bunun yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca da çeşitli destek paketlerinin hayata geçirildiğini belirtti. Tekcan, “KOBİ ve iş insanlarıyla sürekli temas halindeyiz ve onların sıkıntılarını, taleplerini dinliyor ve çözüm önerilerini değerlendiriyoruz” dedi. KOBİ’leri “ticaret hayatımızın asıl kahramanları” olarak ifade etti.

E-ticaret sitelerine çağrı

Pekcan, KOBİ’lerin bu dönemde ticari faaliyetlerinde e-ticaretin sağladığı imkanlardan en etkin şekilde faydalanmalarını mümkün kılmak ve istihdamlarını korumalarını teşvik etmek amacıyla başlatılan kampanyaya e-ticaret sitelerinin yanı sıra paket yemek ve sanal market uygulamalarının da dahil olduğunu belirtti. Pekcan, e-ticaret sitelerinin kampanyaya katkıları KOBİ’lere yönelik vadeleri düşürmek, komisyon oranlarında indirime gitmek, istihdam sözü vermek ve KOBİ’lere özel paketler hazırlamak şeklinde olduğunu ifade etti.

E-ticaret sitelerinin tümünü kampanyaya destek vermeye davet eden Pekcan,  “Bu zor zamanları devletimizin desteği, birlik, beraberlik ve dayanışmayla daha güçlü olarak atlatacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

27.04.2020
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.