Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun

Genel bakış

Bugünün ve geleceğin en hızlı büyüyen sektöründe yoğun rekabette fark yaratmak için Logo çözümlerinden yararlanın!

Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) raporuna göre e-Ticaret sektörü 2019 yılında %39 büyüyerek 83,1 milyar liralık hacme ulaştı. Seyahatten giyime, elektronikten kültür ürünlerine kadar çok geniş bir alana yayılan sektördeki oyuncuların, gerek yerli gerekse yabancı rakiplerinden farklılaşmak üzere teknolojik altyapı yatırımlarını artırmaları büyük önem taşıyor. Logo, sektöre özgü deneyimi ve özelleştirilebilir çözümleriyle, ERP'den e-Çözümlere kadar her noktada e-Ticaret şirketlerine katma değer kazandırıyor.

ERP Programı - Kurumsal Kaynak Planlama

ERP çözümleri, şirketlerin online dünyanın hızına, sert rekabetin verimlilik gereksinimlerine ayak uydurmasını sağlıyor. Logo’nun özelleştirilebilir çözümleri, şirketlerin işleyişini piyasada var olan mimariye göre değil kendi ihtiyaçlarının bütününe göre yapılandırmasına imkan tanıyor. E-ticaret sektöründeki işletmeler Logo ERP çözümleri ile şu avantajları elde ediyor:
ERP çözümleri, şirketlerin online dünyanın hızına, sert rekabetin verimlilik gereksinimlerine ayak uydurmasını sağlıyor. Logo’nun özelleştirilebilir çözümleri, şirketlerin işleyişini piyasada var olan mimariye göre değil kendi ihtiyaçlarının bütününe göre yapılandırmasına imkan tanıyor. E-ticaret sektöründeki işletmeler Logo ERP çözümleri ile şu avantajları elde ediyor:
 • E-ticaret sektöründe önem taşıyan izlenebilirlik Logo ERP çözümleri ile sağlanabiliyor. Kullanıcılar işlemleri belirleyip izleme konsolunda takip edebiliyor.
 • Görev zamanlayıcı sayesinde online satışların ardından raporlar, maliyetlendirme ve muhasebe işlemleri otomatik yapılıyor.
 • Stok takibiyle ihtiyacın karşılanmasını kolaylaştırabiliyor. Malzeme stokları ve sipariş durumlarının takibiyle etkin stok yönetimi sağlanıyor.
 • Siparişten faturaya tüm satış süreçleri tek sistem üzerinden yönetiliyor.  
  Logo çözüm ortaklarının hazırladığı entegrasyonlar ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura işlemleri portal ile entegre şekilde gerçekleşiyor.
 • Logo çözüm ortaklarının hazırladığı entegrasyonlar ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura işlemleri portal ile entegre şekilde gerçekleşiyor.
  Tüm kargo işlemleri otomatik olarak gerçekleşiyor. Kargo takip numaraları ile faturalar kolaylıkla eşleşebiliyor.
 • Kampanya yönetim işlemleri program üzerinden tamamlanıyor.
 • Hızlıca fiyat listeleri oluşturup fiyat listeleri üzerinde kolayca güncellemeler yapmak, ERP'ye aktarmak ve Excel’e aktarıp çalışanlar veya müşterilerle paylaşmak mümkün oluyor.
 • Özel dönemlerde kampanya faaliyetleri kapsamında kullanılmak üzere karma koli hazırlanabiliyor.
 • Tahminleme algoritmaları sayesinde gelecek satışlar için stratejiler belirlenebiliyor. Böylece satın alma planları, üretim emirleri, bütçeleme işlemleri stratejik şekilde takip ediliyor.
 • KVKK uygulamasıyla online onay sistemi sayesinde tüm kampanya bilgilendirme onayları program üzerinden online alındığı gibi aydınlatma metinleri müşterilere iletiliyor. Zamanlanmış görev uygulamasıyla kişisel veriler anonimleştirilebiliyor.
 • Talep-teklif modülleriyle detaylandırılan satın alma süreçleri ERP üzerinden takip ediliyor.
 • Gelişmiş entegrasyon teknoloji ile tüm veriler tek çatı altında birleşiyor.
 • Özelleştirilebilir LPT altyapısı sayesinde şirkete yönelik özel uygulama destekleniyor.
 • Yurt dışı ortaklı şirketler TFRS'ye uyumlu finansal kiralama işlemleri gerçekleştirebiliyor.
 • Dövizli işlemlerin takibi dahil olmak üzere tüm borçlu ve alacaklı hesaplar takip ediliyor.

WMS - Depo Yönetim Sistemi

E-ticaret sektöründe depo yönetimi sürdürülebilir maliyeti korumak ve müşteri taleplerini karşılamak açısından önem taşıyor. Logo WMS Platform ve Logo WMS çözümü, depo yönetimi süreçlerinin verimli şekilde yönetilmesini sağlıyor.  Logo depo yönetim çözümleri ile;
E-ticaret sektöründe depo yönetimi sürdürülebilir maliyeti korumak ve müşteri taleplerini karşılamak açısından önem taşıyor. Logo WMS Platform ve Logo WMS çözümü, depo yönetimi süreçlerinin verimli şekilde yönetilmesini sağlıyor. Logo depo yönetim çözümleri ile;
 • Ürünlerin özellikleri anlık olarak takip ediliyor.
 • Müşteriden tedarikçiye geri gönderilen ürünlerle ilgili işlemler yönetiliyor.
 • Kargo sistemlerinde ve lojistik zincirinde kolaylıklar sağlayan sorter sistemleri (otomasyonlu kargo ayrıştırma sistemleri) ve robot bazlı otomasyon sistemlerinin kullanılmasıyla esneklik, verimlilik ve güvenilirlik elde ediliyor.
 • Paketleme modelleri rahatlıkla yürütülüyor.
 • Kargo firmalarının istemleriyle entegre çalışan depo yönetim çözümleriyle takip kodunun alınması, kargo hareketleri gibi durumlar otomatik olarak yönetiliyor.
  Müşteri talepleri üzerine yapılan, paletleme gibi katma değerli işlemler (VAS) yönetiliyor.
 • Logo Depo yönetim sistemleri sanal pazaryerleri ile entegre çalışabildiğinden sipariş süreçlerinin tümü tamamlanabiliyor.

İş Akış Yönetimi

Online alışveriş giderek yaygınlaşıyor. Müşterinin beklentileri ve e-ticaret hacmi doğru orantılı olarak ilerliyor. Dolayısıyla talep ve ihtiyaçlara sistemli ve hızlı yanıt vermek kritik önem taşıyor. Logo Flow, e-ticaret sektöründe online alışveriş sürecini uçtan uca tasarlayarak şu avantajları sunuyor: 
Online alışveriş giderek yaygınlaşıyor. Müşterinin beklentileri ve e-ticaret hacmi doğru orantılı olarak ilerliyor. Dolayısıyla talep ve ihtiyaçlara sistemli ve hızlı yanıt vermek kritik önem taşıyor. Logo Flow, e-ticaret sektöründe online alışveriş sürecini uçtan uca tasarlayarak şu avantajları sunuyor:
 • Zamanında teslim edilmeyen siparişler otomatik olarak takip ediliyor ve fatura - irsaliye - müşteri kayıtları ERP’de otomatik olarak oluşturuluyor.
 •  Alışveriş yapan müşteriye kargo süreçlerine ilişkin bilgilendirme yapılıyor.
 • Web sitesinde ve mobil uygulamada yer alan talep formu doğrultusunda süreç yönetiliyor.
 • Kargo sürecinden depoya girişe kadar ürün iade süreçleri yürütülüyor.
 • Stok seviyesi belirlenen miktarların altına düştüğünde otomatik satın alma süreci tetikleniyor.

İş Analitiği

İş analitiği, tüm sektörlerde olduğu gibi e-ticaret sektöründe de büyüme yolunda önemli uygulamaların başında geliyor. Logo Mind Insight, büyük miktarda veriyi kullanıp onları anlamlı bilgiye dönüştürerek şu faydaları sağlıyor: 
İş analitiği, tüm sektörlerde olduğu gibi e-ticaret sektöründe de büyüme yolunda önemli uygulamaların başında geliyor. Logo Mind Insight, büyük miktarda veriyi kullanıp onları anlamlı bilgiye dönüştürerek şu faydaları sağlıyor:
 • Süreçleri izleyerek verileri hızlıca görselleştirmek mümkün oluyor.
 • Farklı kanallardan gelen tüm alışveriş verilerini birleştiren çözüm sayesinde terk edilmiş alışveriş sepetleri azaltılıp dönüşümler iyileştiriliyor.
 • Günlük işlem verilerinin detaylı analizi sayesinde çapraz satış fırsatları ortaya çıkıyor.
 • Veriye dayalı kararlar sayesinde satış, kârlılık ve pazar payı artıyor. Etkili pazarlama yöntemleri ve kampanyalar geliştirilmesiyle farklı müşteri segmentlerine ulaşılıyor.
 • Tedarik zincirini ve operasyonları sürekli olarak izlemenin etkisiyle maliyet verimliliği ve karlılık artıyor. Böylece katma değer sağlanıyor.

CRM Programı - Müşteri İlişkileri Yönetimi

Dinamik e-ticaret sektöründe müşteri ilişkilerini iyileştirmek, geliştirmek için strateji geliştirmek önem taşıyor. Müşteri ilişkilerine ait tüm verileri bir arada tutan Logo CRM, şu avantajları sunuyor: 
Dinamik e-ticaret sektöründe müşteri ilişkilerini iyileştirmek, geliştirmek için strateji geliştirmek önem taşıyor. Müşteri ilişkilerine ait tüm verileri bir arada tutan Logo CRM, şu avantajları sunuyor:
 • Müşterilerin hiçbir talep, öneri ve şikâyetini atlamadan çözüme kavuşturacak birimlere atayabilmek takip açısından avantaj sağlıyor.
 • Kampanyalar hedef kitlesine SMS ve e-mail kanalı ile duyuruluyor.
 • IP santral entegrasyonu sayesinde gelen çağrı bilgisinin hangi müşteriye ait olduğu anlık olarak görülüyor. Bu sayede müşteriyle doğru iletişime geçiliyor.
 • İhtiyaçlara göre uyarlanan CRM programı sayesinde müşterileri segmentlere ayırmak mümkün oluyor.

HRM - Bordrolama & İnsan Kaynakları Programı

İnsan kaynakları çözümleri sayesinde kurumsal ve bireysel gelişim destekleniyor ve iş gücü yönetiminin tüm aşamaları kolaylaştırıyor. Logo’nun insan kaynağının en değerli sermaye olduğunun bilinci ve sektörel tecrübesiyle geliştirdiği Logo j-HR, Logo Tiger HR ve Logo Netsis HR çözümleri şu avantajları sağlıyor:
İnsan kaynakları çözümleri sayesinde kurumsal ve bireysel gelişim destekleniyor ve iş gücü yönetiminin tüm aşamaları kolaylaştırıyor. Logo’nun insan kaynağının en değerli sermaye olduğunun bilinci ve sektörel tecrübesiyle geliştirdiği Logo j-HR, Logo Tiger HR ve Logo Netsis HR çözümleri şu avantajları sağlıyor:
 • İnsan kaynaklarının tüm süreçlerinde kolaylık sağlayarak zaman kazandıran çözümler bulut ya da web tabanlı olması sayesinde hem çalışanlarının hem de İK yöneticileri ve ekiplerinin zaman ve mekandan bağımsız çalışma konforuna erişmesini sağlıyor.
 • Mobilitenin önem kazandığı günümüzde mobil uyumlu olan sisteme her yerden erişim sağlanıyor. Çalışan portalı sayesinde bordro zarflarını görüntülemek, izin talebi oluşturmak mümkün oluyor. Çalışan portalındaki “kim kimdir” menüsü şirket içindeki iletişimi güçlendiriyor.
 • İşe alım süreçleri hızlı ve verimli şekilde yürütülüyor.
 • Çalışanların performanslarının belirli aralıklarla ölçülmesi işletmenin başarısında etkili oluyor. Logo İK çözümleri sayesinde e-ticaret sektöründe 90 ya da 360 derece performans yönetimi yapılıyor. Bu sayede tespit edilen eksiklikler yıllık eğitim planı ile etkin şekilde yönetiliyor.

Perakende Çözümleri

Tek mağazalı ya da birkaç şubeli perakende işletmeleri de online dünyada görünürlüğünü artırıp değer yaratıyor. Logo’nun e-ticaret dünyasına adım atan şirketler için sunduğu Logo Diva POS, Logo Diva SHOP, Logo Diva CHANNEL çözümleri şöyle katkı sağlıyor:
Tek mağazalı ya da birkaç şubeli perakende işletmeleri de online dünyada görünürlüğünü artırıp değer yaratıyor. Logo’nun e-ticaret dünyasına adım atan şirketler için sunduğu Logo Diva POS, Logo Diva SHOP, Logo Diva CHANNEL çözümleri şöyle katkı sağlıyor:
 • E-ticaret için ihtiyaç duyulan barkod, fiyat vb. bilgilerin sisteme aktarılmasıyla e-ticaret mağazaları da fiziksel mağazalar gibi kolaylıkla yönetiliyor.
 • Satışların sipariş olarak düştüğü Diva sistemleri sayesinde sipariş süreci kolaylıkla takip ediliyor.
 • Müşterinin e-arşiv fatura veya e-fatura sistemine geçmiş olmasına göre fatura süreçleri dijitalleşiyor. Bu sayede şirketler hem maliyetten hem zamandan tasarruf yapabiliyor. Faturaların farklı bir ERP’ye aktarılması da mümkün oluyor.
 • Hibrit kanal yapısında olan markalar, satış noktalarının stoğunu kullanarak satış yapabildiği gibi hızlı teslimat teklif ederek satış ve müşteri memnuniyetini arttırabiliyor.

Faydalar

 • Kurumsal kaynak planlama (ERP)

  e-Ticaret gibi iş hacminin yüksek, temponun hızlı olduğu bir sektörde sipariş takibinden müşteri kampanyalarına, sevkiyat süreçlerinden finansa kadar her süreci zamanında ve hatasız yönetmek kritik önem taşıyor. Logo ERP çözümleri, bu ihtiyaçları karşılayan modülleri ve sektörün ihtiyaçlarına göre zenginleştirilebilen ek uygulamalarıyla e-ticaretin tüm süreçlerini uçtan uca yönetiyor. 

 • Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM)

  e-Ticaret gibi yoğun hacimli bir sektörde müşterilerle olan ilişkilerin etkili yürütülmesi açısından Logo CRM büyük fayda sağlıyor. Müşteri kampanyalarının planlanmasından satış sonrası memnuniyet ölçümlerine kadar uzanan süreçte, Logo CRM ile müşteri merkezli bir yapı oluşturmak ve böylece kârlılığa doğrudan etki edecek bir sistem kurmak mümkün oluyor.

 • İnsan kaynakları süreç yönetimi

  Logo, insan kaynakları çözümleriyle sektördeki işletmelerin tüm İK süreçlerini ve işlemlerini tek platformda birleştirerek organizasyon yapısını güçlendiriyor. Bu çözümler gerek mavi gerekse beyaz yaka insan kaynağını hızlı ve etkin şekilde yönetmeyi sağlarken, çalışan memnuniyetini ve iş verimliliğini de artırıyor.  

 • Bordro yönetimi

  Logo, emek ve zaman-yoğun bir süreç olan bordro işlemlerine özel çözümleriyle fark yaratıyor. Logo Bordro Yönetimi çözümleri, sektör şirketlerinde bordro işlemlerinin hızlı ve hatasız gerçekleştirilmesini sağlıyor ve operasyonel maliyetleri düşürüyor.

 • İş akış yönetimi

  İş süreçlerinin oluşturulması, takip edilmesi ve sonuçlandırılmasını sağlayan Logo Flow İş Akış Yönetimi çözümü; iş süreçlerinin daha hızlı ve daha verimli yönetilmesine yardımcı oluyor. Böylece planlamadan satışa kadar tüm iş akışları ve onay mekanizmaları dijital ortama taşınarak zaman ve maliyet tasarrufu elde ediliyor.

 • Veri analizi ve raporlama

  e-Ticaret sistemi tamamen web ortamında yürütüldüğü için toplanan veri miktarı da çok daha fazla oluyor. Logo'nun sunduğu veri analizi ve raporlama çözümleri; müşterilerin ilgi alanlarından en çok tercih edilen ürün ve servislere, işlem yoğunluğunun arttığı saatlerden bir ürünün en çok satılan modellerine kadar pek çok verinin görselleştirilerek analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlıyor. Böylece, sektör işletmeleri, veriye dayalı kararlarla geleceğe daha güvenle bakıyor. 

 • Bütçe yönetimi

  Logo Mind Budget bütçe yönetimi çözümü, e-Ticaret gibi dinamik ve öngörülmesi zor bir sektörde bile verilere dayanarak bütçe yönetimini kolaylaştırıyor, hızlandırıyor ve daha güvenilir bütçeler hazırlamayı sağlıyor. Daha sağlıklı ve daha doğru bütçe planlama yetenekleri, finansal başarıyı da artırıyor.

 • Depo yönetim sistemi

  Tüm değer zincirinin bütünleşik yönetimine imkan veren Depo Yönetim Sistemi, depolarda otomasyon sayesinde işletmelerin maliyetlerini düşürmelerini ve verimliliklerini artırmalarını sağlıyor. 

 • Perakende

  Perakende çözümleri kampanya uygulamalarından, sipariş süreçlerine birçok iş hızlıca yönetilebilirken; tüm satış kanallarında kesintisiz iletişim ile kapsamlı alışveriş deneyimi sunuyor. 

e-Ticaret Sektöründe Logo'yu tercih edenler

Öne çıkan ürünler

Sorularınız
ve talepleriniz için

*
Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için

Sorularınız
ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.

veya

Bize yazın size biz ulaşalım

Formu doldurun satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Sunucu tarafındaki yoğunluk sebebiyle işlemi gerçekleştiremedik.
Lütfen tekrar deneyin.
*
Teşekkür ederiz

Talebinizi ilgili birimlerimize ilettik. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Kapat
Teşekkür ederiz

Talebiniz için teşekkür ederiz. Talebinizle ilgili olarak size ortalama 2-3 iş günü içerisinde 0262 679 80 00 numaralı hattımızdan ulaşacağız

Kapat