Muhasebe

Web tabanlı fatura kullanmanın faydaları

Teknolojideki gelişmeler, hayatımızın hemen her alanını olumlu yönde etkilemiştir. Kurum ve kuruluşların gelişen bilgi teknolojisinden yararlanmasının bir örneği de web tabanlı fatura olmuştur. Peki, neden web tabanlı fatura kullanılmalıdır?

Fatura basılması, düzenlenmesi ve saklanması bakımından ciddi süreçlerden geçen kıymetli bir resmi evraktır. Mali açıdan e Fatura ile normal faturanın farkı olmasa da avantajları nedeniyle çoğu firma web tabanlı faturalamayı olumlu karşılamıştır. Web tabalı faturalamanın avantajlarını öğrenmek için yazımızın devamını okumalısınız. İşte web tabanlı faturalama kullanmanız için sebepler…

Zaman yönetimi sağlar

Faturalama son derece dikkat gerektiren özenli yapılması gereken bir işlemdir. Web tabanlı faturalama sayesinde oluşturduğunuz faturaları tekrarlamasını sağlayabilir, müşteri ismi gibi bilgilerin otomatik hatırlanmasının sonucunda yeniden veri girişi yapmak zorunda kalmazsınız. Dolayısıyla web tabanlı faturalama yaparak hem zaman kazanabilir hem de iş yükünü azaltabilirsiniz.

Fatura takibi yapmanız kolaylaşır

İnternet bağlantısı olan her mekandan ve cihazdan web üzerinden faturalama yapabilir, bu sayede; vadesi gelmiş, tahsilatı yapılmış veya gecikmiş faturalarınızı güncel biçimiyle listeleyip detaylıca inceleyebilirsiniz. Ayrıca faturaları kağıt ortamında saklamanın zorluğundan da kurtulmuş olursunuz.

Daha hızlı tahsilat yapabilirsiniz

Web tabanlı faturalamada; fatura paylaşma, uygulama üzerinden müşteri ile mesajlaşma, kredi kartı ile online tahsilat yapabilirsiniz. Dolayısıyla hem olası hataların önüne geçmiş hem de müşteri ile anlaşma sağlayarak tahsilatı hızlı şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Ekonomik faturalama yapmış olursunuz

Web tabanlı faturalama uygulamaları interneti kullanabilen herkesin kolayca öğrenebileceği uygulamalar olduğu için personel oryantasyonu için para, zaman ve efor gerekmez. Ayrıca Maliye ile anlaşması bulunan bir matbaaya ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Hatalar en aza indirgenir

Bir muhasebecinin faturada yapacağı küçük bir rakam hatasının bile büyük sonuçları olabilmektedir. Web tabanlı faturalamanın en büyük avantajlarından biri de hatanın hemen düzeltilmesine olanak tanımasıdır.

Doğa dostu olursunuz

Web tabalı faturalama sayesinde iş akışınız kağıtsız hale geleceğinden kağıt kullanımını azaltarak maliyetten kar elde edebileceğiniz gibi çevreyi korumada katkıda bulunmuş olursunuz ki dijital dönüşüm sürecinde sağlanan en önemli avantajlardan biri de budur.

Özetle

Siz de dijital çağda daha hızlı büyüyebilmek için yatırımlardan kaçınmamalı, hemen her an ulaşılabilir ve ulaşabilir olmalısınız. Dolayısıyla web tabanlı faturalama kullanarak dijital dönüşüm sürecine daha fazla dahil olabilir ve hem zamanda hem ekonomide tasarruf ederek çok daha avantajlı bir noktaya gelebilirsiniz. Nitekim dijital çağın gereklerine uygun olarak yapılanan küresel iş dünyasında beklentiler bu yöndedir.

 
15.03.2019
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.