Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun

Genel bakış

Collector ile bir işletme, faaliyet gösterdiği sektörden bağımsız olarak bağlı şirketleri veya kurumları arasında Logo ERP verilerinin transferini sağlayabiliyor. 

Logo çözüm geliştirme iş ortaklarından Mare Yazılım’ın geliştirdiği Collector, birden fazla bağlı firma verilerinin firmalar arasında kolayca aktarılmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Collector çözümü, Logo ürünleri verilerini oluşturan kart ve fişlerin; aynı network içerisinde yer alan kaynak sunucu, veri tabanı ve firmadan, hedef sunucu, hedef veri tabanı ve hedef firmaya manuel veya otomatik aktarımını sağlamak için özel olarak geliştirildi. Collector ile farklı firmalara veri gönderimi, grup şirketleri arasında veri aktarımları, tanımlı firmalar arasında çapraz ve düz fiş ve belge gönderimleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. 

Özellikler

 • Hızlı ve kolay transfer süreçleri

  Collector ile veri transferi oldukça hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Log kayıtları ile aktarım süreçlerini takip edilebiliyor. Collector, grup firmaları arasındaki belge gönderimlerinde manuel kayıt giriş yükünü de ortadan kaldırıyor. Konsolide raporlama için birden fazla firma verilerinin tek bir firmada toplanabilmesi önemli kolaylıklar sağlıyor.  

 • Çapraz aktarım

  Collector ile veri transferi oldukça hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Log kayıtları ile aktarım süreçlerini takip edilebiliyor. Collector, grup firmaları arasındaki belge gönderimlerinde manuel kayıt giriş yükünü de ortadan kaldırıyor. Konsolide raporlama için birden fazla firma verilerinin tek bir firmada toplanabilmesi önemli kolaylıklar sağlıyor.  

 • Kart kodlarında değiştirilerek aktarım

  Collector çözümü ile fişlerde geçen cari hesap, malzeme ve muhasebe gibi hesap kodlarının parametreye bağlı olarak hedef firmaya aktarımı farklı kodlar ile yapılabiliyor. Aynı şekilde fişlerdeki iş yeri, bölüm, ambar ve fabrika numaraları da hedef firmaya farklı numaralar ile aktarılabiliyor.  

 • Malzeme kartlarında barkoda göre eşleştirme

  Collector çözümünde kaynak ve hedef firmadaki malzemeler, barkodlarına göre eşleştirme yapılarak aktarılabiliyor.  

 • Otomatik aktarım

  Collector çözümünün otomatik aktarım özelliği ile belirlenen zamanda, işaretlenen kart ve fişler hedefe otomatik olarak aktarılabiliyor.  

   

 • Sınırsız koşul tanımlama

  Collector çözümünde aktarım için şablonlarda bulunan koşul kısmına istenen SQL cümleleri yazılarak sınırsız koşul verebilme imkânı sağlanıyor. 

 • Ek tablolardaki kayıtların aktarımı

  Collector, kart ve fişlere bağlı ek tablolardaki kayıtları aktarabilmeyi sağlıyor. Malzeme kartı, cari hesap kartı, sipariş, irsaliye ve faturalara bağlı arayüz uyarlama ve LOD (Logo Object Designer) uyarlama tablolarındaki bilgiler de taşınabiliyor. 

 • Muhasebe kod ataması

  Aktarılacak fişlerin muhasebe hesap kodlarının taşınıp taşınmaması parametreyle belirlenebiliyor. Tercih edildiği takdirde hedef firmadaki muhasebe bağlantı kodlarından atama yapılması da sağlanabiliyor.  

 • Fiş numaralandırma

  Collector çözümüyle fişlerin aktarımında parametreye bağlı olarak kaynak fiş numaralarıyla aktarım yapılabiliyor. Ayrıca hedef firmada numara şablonuna göre fiş numaraları oluşturulabiliyor.  

 • Mükerrer kayıt engelleme

  Collector, aktarım yapılacak olan her bir fiş ve kartı, aktarımdan önce kontrol ederek aynı kart ve fişin tekrar aktarılmasını ve böylece mükerrer kayıtların oluşmasını engelliyor.  

 • Fiş güncelleme

  Collector ile kaynak firmada iptal edilen veya değiştirilen fişler ve kartlar hedef firmada otomatik olarak güncelleniyor. 

 • Kayıt bütünlüğü ve doğruluğu

  Logo’ya aktarımlar Logo Objects ile yapıldığında veri bütünlüğü sağlanıyor ve versiyon geçişlerinde sorun riski ortadan kalkıyor.  

 • Hedefte otomatik açılma

  Collector çözümünde aktarımdan önce kart ve fişlerin analiz edilmesi, aktarımın daha kolay olmasını sağlıyor. Hedef firma, bileşenlerin eksik olup olmadığı kontrol ederek eksik tanımları ekleyebiliyor. Bu sayede aktarım sağlıklı bir şekilde gerçekleşiyor. Aynı zamanda fiş aktarılmadan önce kart aktarımına ihtiyaç kalmıyor. Fiş aktarımı sırasında fişi oluşturan kart ve buna bağlı alt kartlar, hedef firmada bulunmuyorsa aynı kod ile otomatik olarak oluşturuluyor ve ardından fiş aktarımı sağlanıyor. 

Sıkça sorulan sorular

 • Collector ile farklı ERP’ler arasında aktarım yapılabilir mi?

  Evet; Logo GO 3, Logo Tiger 3, Logo Tiger Enterprise ve Logo Wings serisi çözümlerinin ERP verileri arasında aktarım yapılabiliyor. Örneğin, veriler Logo GO 3’ten Logo Tiger 3’e veya Logo Tiger Enterprise’dan Logo GO 3’e ve Logo Tiger 3’e kolayca aktarılabiliyor.  

 • Collector ile farklı sürümlere sahip ERP verileri arasında aktarım yapılabilir mi?

  Evet, farklı versiyonlara sahip ERP verileri arasında aktarım yapılabiliyor. Bu aktarım sırasında sürümü en düşük olan ERP baz alınıyor.  

 • Collector ile kaynak firmada değiştirilen kart ve fişlerin hedef firmada güncelleniyor mu?

  Evet, kart ve fiş güncellemesi yapılıyor.  

 • Collector’da otomatik aktarım özelliği bulunuyor mu?

  Evet. İstenen tarih ve saatte otomatik aktarım sağlanabiliyor. 

 • Collector’da aktarılmak istenen kayıtlara ait şablon ve koşul sınırı var mı?

  Sınır bulunmuyor, istenen miktarda şablon ve koşul tanımlanabiliyor.  

Sorularınız
ve talepleriniz için

*
Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için

Sorularınız
ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.

veya

Bize yazın size biz ulaşalım

Formu doldurun satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Sunucu tarafındaki yoğunluk sebebiyle işlemi gerçekleştiremedik.
Lütfen tekrar deneyin.
*
Teşekkür ederiz

Talebinizi ilgili birimlerimize ilettik. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Kapat