facebook
Genel

Buğra Koyuncu, projeksiyonu en güçlü 50 CEO arasında

İş hayatı ve Ekonomi Dergisi Business Life’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Projeksiyonu En Güçlü 50 CEO” araştırması tamamlandı. Listede Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu da yer aldı.

Okur geri bildirimleri ve “BUSINESS 500” listesi arasından belirlenen 280 üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleşen “Projeksiyonu En Güçlü 50 CEO” araştırması sonuçlandı ve en iyi performans gösteren liderler listesi, derginin Mayıs 2019 baskısında açıklandı.

CEO’ların çeşitli parametrelere göre değerlendirildiği araştırmanın sonuçlarında en çarpıcı detay, kadın CEO oranının yüzde 12’den, yüzde 6’lık artışla yüzde 18’e çıkması oldu.

Business Life Genel Yayın Yönetmeni Seyfettin Bayram’a göre Projeksiyonu En Güçlü 50 CEO temel felsefesi, senelerdir hiç değişmedi. Liderler performanslarına, ortak fikir ve somut verilere göre değerlendirildi ve gerçek resim ortaya çıktı. Sonuçlara göre geçmişte alkışlanan birçok projeye imza atan kişilerin yerini koruduğu tabloya yeni CEO’lar da dahil oldu. Bu durum eski CEO’ların işinin garantide olmadığının ispatı.

Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu

Yönetim tarzı örnek olabilecek bir CEO: M. Buğra Koyuncu

Listede 31. Sırada yer alan Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu ile ilgili aşağıdaki bilgilere yer verildi. Şirketinde sistem analizinden ürün geliştirme müdürlüğüne pek çok farklı görevde bulun M. Buğra Koyuncu, CEO’lukta başarı öyküleri yazıyor.

Eksikliği eğitim ve tecrübeyle kapatmanın mümkün olmadığını savunan Koyuncu, hayata karşı takınılan pozitif tutumu önemsiyor. Hayata pozitif yaklaşan, yeniliklere açık ve esnek insanlarla çalışmanın, onlardan oluşan bir ekip kurmanın hep olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyor.

Koyuncu’ya göre; başarının formülü ise irade. Geçmişte, kendisini yıldıran ya da radikal kararlar almayı düşündüren pek çok olayla karşılaşan Koyuncu; işi, sektörü, ülkeyi dahi sorgulatan dönemlerden geçse de şu anda bulunduğu konumdan mutlu.

Tarafsız değerlendirme ile eşitlikçi liste oluşturuldu

Business Life’ın bu çalışması, okurlardan gelen geri bildirimlerin değerlendirilmesinden ötürü, süregelen bir deney olarak da nitelendirilebilir. Araştırmanın katılımcısı olan şirketler belirli kriterlere göre seçildi ve hem ulusal hem uluslararası güvenilir veri tabanlarından toplanan bilgiler ışığında objektif olarak değerlendirildi.

Listeye seçilen ve aday gösterilen CEO’lar, Business Life’ın yayın çizgisinin pozitif yansımasıyla eşitlikçi bir anketle belirlendi. Katılımcı CEO’ların ardından “İşin kadını erkeği olmaz” mottosuyla  “BUSINESS 500” abonelerinin de oyları alındı. Böylece 2018’deki yüzde 12’lik kadın CEO oranı, yüzde 6’lık artış gösterdi ve yüzde 18’e ulaştı.

28.05.2019
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.