facebook
Saha SatışSatış Pazarlama

Satışı Artırmanın En Etkili 10 Yolu

Hangi sektör olursa olsun, kârlılığınızı artırmak için daha fazla satış yapmanız önemli bir iş kalemi olacaktır. Günümüz rekabet koşullarında satışınızı artırmak için pazardan müşteri çalmanız veya pazarı büyütmeniz gerekebilir. Bunun için yapmanız gerekenleri özet açıklamalar halinde 10 maddede sıraladık.

1- Doğru müşteri ile iletişimde kalın

Doğru müşteriyle bir kere iletişime geçtiğinizde bunun devamını getirebilecek iletişim kanallarını oluşturun.

 2- Veri tabanı oluşturun

Çeşitli kanallar aracılığıyla ulaştığınız potansiyel müşterilerinizi tek bir veri tabanında toplayın ve yönetin.

3- Hedef kitlenizi seçin

Müşterilerinizi sınıflandırın ve hedef müşteri sınıfınızı belirleyin. Hedef müşteri sınıfında yer alan müşteriler ile ürün veya hizmetlerinizi uyumlu hale getirin.

4- Mevcut müşterilerinizi elinizde tutun

Müşterilerinizi elinizde tutmaya nasıl devam edeceğiniz ile ilgili planlar yapın.

5- Ürün ve hizmetlerinizi farklılaştırın

Kendinize daima, müşterilerinizin sizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi neden almaları gerektiği sorusunu yöneltin. Soruyu cevaplayın ve bu doğrultuda sunduğunuz ürün veya hizmetlerde fark yaratmaya çalışın.

6- Yeni müşteriler için yollar belirleyin

Yeni müşteriler için yeni müşterilere ulaşabilecek iletişim kanallarını ve bu kanallarda yapılacak etkinliklerinizi belirleyin.

7- Satış süreçlerinizi oluşturun

Satışın birbirini takip eden adımlardan oluştuğunun anlatıldığı süreç yaklaşımı ve her adımla ilgili alınacak aksiyonlar.

8- Pazarı ve rakipleri inceleyin

Pazar dinamiklerini öğrenin, rakip firmaları inceleyin. Pazar dinamiklerinin genel analizi için tasarlanmış bir PEST ve SWOT analiz şablonu, pazar büyüklüğü ve büyüme hızı, pazar payı, rakip analizi, müşteri analizi

9- Satış için özel sunumlar hazırlayın

Satış ile ilgili çıkarımlarınızı ve sunumlarınızı netleştirin. Bunun için, özellik-fayda çalışması, 30 sn’lik, 3 dakikalık ve 10 dakikalık çerçeve sunumları, satış destek materyallerinin hazırlanması gibi çalışmaları yürütün.

10- Yeni müşterilere ulaşma kanallarını belirleyin

Müşterilerinize hangi kanallar aracılığıyla ulaşacağınızı belirleyin. Hedef müşteri sınıfına ulaşım kanallarını belirleyin.

15.01.2018
Detaylı bilgi için Sizi Arayalım.
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

Bu internet sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçilere bilgi verilmesi amacıyla hazırlanmış olup tavsiye amacı taşımaz. Logo sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güncelliği ve kullanılması konusunda herhangi bir güvence sunmaz. İlgili bilgiler kullanılmadan önce ilgili konu hakkında bir profesyonelle ile görüşülmesi tavsiye edilir. Logo bu sitede yer alan içerikler sebebiyle doğabilecek zararlar bakımından sorumluluk kabul etmez. Lütfen siteyi ve sitedeki bilgileri kullanmadan önce Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.

Logo Yazılım hakkındaki sorularınız ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.


Bize yazın size biz ulaşalım
Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.