Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun

Genel bakış

Online Banka ekstre aktarımı, kredi kartı POS ve hesap hareketlerinizi anlık olarak Logo ERP’ye banka veya mahsup fişi olarak iletebiliyor. Türkiye’deki tüm bankalarla entegre olarak çalışabilirken; sınırsız banka, sınırsız hesap hareketi, sınırsız POS hareketi, sınırsız firma ile kullanılabiliyor.

İşletmeler faaliyet gösterdikleri sektörden bağımsız olarak tüm banka hareketlerini, hesap ve kredi kartı post ekstrelerini online ve offline olarak Logo/Netsis ERP ürün gruplarına kolay ve hatasız aktarabiliyor. 

Logo çözüm geliştirme iş ortaklarından Mare Yazılım’ın geliştirdiği Online Banka Ekstre Aktarımı, bir işletmenin bankacılık hareketlerini doğru ve kontrollü bir şekilde Logo/Netsis ERP gruplarına aktararak zaman ve iş gücü tasarrufu kazandırıyor.  

Özellikler

 • Online kullanım avantajı

  Online Banka Ekstre Aktarımı ile bankaların web servisleri üzerinden banka hesap ve kredi kartı pos ekstreleri Logo/Netsis ERP ürünlerine online olarak kolayca aktarılabiliyor.   

 • Tüm bankalarla entegre

  Online Banka Ekstre Aktarımı çözümü, Türkiye'de faaliyet gösteren ve web servis hizmeti sunan tüm bankalarla entegre çalışabiliyor.  

 • Sınırsız entegrasyon

  Online Banka Ekstre Aktarımı çözümünde banka, şirket, kullanıcı ve hareket sınırlandırması bulunmuyor. İşletmenin ihtiyacına göre banka hesap (Iban) ve kredi kartı üye işyeri sayısına göre oluşturulan farklı paketler arasında seçim yapılabiliyor.  

 • Kolay Kullanım

  Online Banka Ekstre Aktarımı, son derece kolay kullanım sunan arayüzleri sayesinde banka hesap ve kredi kartı pos ekstrelerinin, Logo/Netsis ERP ürünlerine zahmetsiz bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.  

 • Mükerrer kayıt kontrolü

  Online Banka Ekstre Aktarımı ile ekstrelerdeki dekont numaraları kontrol ediliyor ve böylece mükerrer kayıtlar engelleniyor.  

 • Hızlı ve hatasız süreçler

  Online Banka Ekstre Aktarımı çözümü ile bankalardan gelen ekstre bilgileri, kullanıcı tarafından değişikliğe uğratılmadan ERP sistemine aktarıldığı için önemli bir hız ve doğruluk avantajı sağlıyor.  

 • Kapsamlı eşleştirme yetenekleri

  Online Banka Ekstre Aktarımı çözümü, açıklamada geçen çek/senet seri numaralarını otomatik bularak, bu numara ile ilgili çek/senet kartını eşleştiriyor. Bununla birlikte açıklamada geçen 11 haneli numerik TCKNO numaralarını, 10 haneli vergi numaralarını veya TR ile başlayan IBAN numaralarını otomatik bularak, bu numaralar ile ilgili cari hesap kartını otomatik eşleştiriyor. Aynı şekilde ekstrelerde ayrı sütün olarak belirtilen Borçlu IBAN, Alacaklı IBAN değerlerini kullanarak, havale/EFT fişlerinde cari hesap kartının ve banka virman fişlerinde karşı banka hesabının otomatik eşleştirilmesini sağlıyor. POS işlemlerinde ise üye iş yeri numaralarıyla, banka hesabı, iş yeri, bölüm, masraf merkezi ve proje kodu da eşleştiriliyor.  

   

 • Otomatik POS işlemleri

  POS işlemlerinde bankalardan çekilen tutarlar ve kesilen komisyonlar otomatik olarak ayrıştırılıyor ve bu kayıtlar ERP çözümüne banka işlem fişi olarak aktarılıyor. POS işlemlerinde bazı bankalar net, bazı bankalar brüt çalıştığından bunun ayrımı da banka bazında otomatik olarak yapılıyor. POS işlemlerinde tutara göre FIFO yöntemiyle otomatik “Cari Hesap Kredi Kartı Fişi” (70,71) ilişkilendirme ve kapama özelliği bulunuyor.  

Sıkça sorulan sorular

 • Online Banka Ekstre Aktarımı çözümünde online ve offline özellikleri aynı anda kullanabilir miyim?

  Evet, banka hesap hareketleri web servis üzerinden online veya Excel ekstreleri üzerinden de offline olarak aktarılabiliyor. 

 • Online aktarım hangi banka hesapları için yapılabiliyor?

  Banka tarafından sadece ticari yani kurumsal hesaplara online aktarım yapılabiliyor. 

 • Online aktarım için başvuru sırasında nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

  İlgili bankalara ait güncel başvuru formları programda mevcut olup; bu süreç de sizlerle beraber yapılması gerekenler hakkında telefon ya da mail yolu ile yardımcı olmaktayız. 

 • Bankalardan alınan web servis kullanıcı adı ve şifreleriyle internet bankacılığı işlemleri yapılabilir mi?

  Hayır, yapılamıyor. Bankaların iletmiş olduğu kullanıcı adı ve şifre, sadece hesap hareketlerinin alınmasını sağlayan tek yönlü bir veri paylaşımı olduğu için herhangi bir risk teşkil etmiyor.  

 • Online Banka Ekstre Aktarımı ile hangi fiş türleri aktarılabiliyor?

  Online Banka Ekstre Aktarımı ile Banka İşlem Fişi, Gelen/Gönderilen Havale/EFT Fişi, Banka Virman Fişi, Banka Alınan/Verilen Hizmet Faturası, Bankadan Çek/Senet Ödemesi, Müşteri Çeki/Senedi Bankada Tahsil, Bankaya Yatırılan/Bankadan Çekilen (Kasa İşlemi) ve Mahsup Fişleri aktarılabiliyor.  

 • Banka hesabıma ait hareketlerim gelmeye başladı ama sene başındaki ve daha önceki hareketlerim gelmiyor, ne yapmalıyım?

  Online aktarım başvurusu yapılıp kullanıcı adı ve şifreleri geldiği tarihten itibaren hareketler aktarılabiliyor. Öncesi için aktarım yapılmak isteniyorsa bu raporlar Excel olarak temin edilip programdaki Excel’den aktarılabiliyor.  

 • Online Banka Ekstre Aktarımı hangi bankaları destekliyor?

  Online Banka Ekstre Aktarımı, sadece Türkiye’de faaliyet gösteren 22 banka ile entegrasyon sağlıyor. Talimat formlarında yer almayan bankalar, web servis alt yapı hizmetine sahip olmaları durumunda bizim tarafımızdan entegrasyona dahil edilebiliyor.  

 • Online Banka Ekstre Aktarım hizmetini nasıl satın alabilirim?

  Kullanıcı, sahip olduğu Logo/Netsis ERP ürününe ait Offline Banka Ekstre Aktarım çözümünü tek seferlik lisanslama ile satın alabiliyor. Online Banka Ekstre Aktarımı hizmetinden ise aylık veya yıllık kiralama modeliyle faydalanılabiliyor. 

 • Online Banka Ekstre Aktarımı çözümünde online aktarım için gerekli talimat formlarına nereden ulaşabilirim?

  Bankalara ait talimat formları PDF dosya formatında, programın kurulduğu dosya dizininde yer alıyor. Talimat formları ile ilgili bilgilendirme ve sonraki süreçler için telefon veya mail yoluyla destek ekibimizden yardım alınabiliyor.  

 • Banka hareketlerinin aktarımında e-defter belge detayları da oluşturuluyor mu?

  Evet, banka hesap hareketlerinin e-defter belge detayları aktarım sırasında oluşturuluyor. 

 • Online Banka Ekstre Aktarımı, mükerrer kayıt kontrolü sağlıyor mu?

  Evet, Online Banka Ekstre Aktarımı, aktarılan kayıtları tarih, tutar ve belge numarasından kontrol ederek mükerrer kayıt girişini önlüyor.  

Sorularınız
ve talepleriniz için

*
Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için

Sorularınız
ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.

veya

Bize yazın size biz ulaşalım

Formu doldurun satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Sunucu tarafındaki yoğunluk sebebiyle işlemi gerçekleştiremedik.
Lütfen tekrar deneyin.
*
Teşekkür ederiz

Talebinizi ilgili birimlerimize ilettik. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Kapat