facebook

Tekstil, hazır giyim ve deri üretimi

Tekstildeki büyüme potansiyelinizi Logo çözümleriyle hayata geçirin!

Endüstri 4.0 ile birlikte tekstil sektöründe de otomasyon sistemlerine olan ihtiyaç önemli ölçüde artıyor. Tekstil işletmelerinin operasyonlarını kontrol etmelerine ve her türlü sürecin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olan tekstil yazılımları, tasarım maliyetlerinizi ve tasarlanan ürünlerin planlanması ile birlikte imalat sürelerinizi minimum seviyelere indirir. Ayrıca; tekstil yazılımları modelistlerin performanslarını ölçebildiği gibi imalat aşamasındaki süreçlerde etüt çalışmaları yapılıp üretim bandı verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Logo; dokuma, triko, örme, deri, çorap, ayakkabı ve ev tekstil gibi çeşitli işletmelerin üretkenliğini ve operasyonel verimliliğini artıran özel yazılım ve programlar sunarak tekstil sektörüne katkı sağlıyor. Logo Yazılım, tekstil sektörüne özel yazılım çözümlerini çeşitli ölçeklerdeki işletmeler için farklı kapsamlarda sunuyor.

CRM Programı - Müşteri İlişkileri Yönetimi

Tekstil sektörü, uzun yıllardır dramatik bir dönüşüm geçirerek daha müşteri odaklı hale gelmiştir. Logo CRM tekstil programı da değişen müşteri ihtiyaçlarına anında cevap vermeyi kolaylaştıran bir dizi uygulamadan oluşuyor:

CRM Programı'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Özellikle hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren mağaza/showroom sahibi işletmelerin, satış performanslarını artırabilmeleri için lokal verileri analiz ederek bölgeye özel satış çözümleri sunmaları sağlanıyor.

Tekstil işletmelerinde kurumsal hafıza yaratabilmek için Logo CRM çözümlerinin tüm görüşme ve kayıtları arşivleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Lokal veri raporları doğrultusunda mağaza bazında farklı aksiyonlar almanız gerektiğinde saha satış personellerinin performansını da Logo CRM ile kontrol edebilirsiniz.

Tekstil ve hazır giyim işletmelerinin fiziksel veya online mağazalarının daha çok müşteri çekmesi için düzenli müşterilere özelleştirilebilir uygulamalar yapılması gerekiyor. Logo CRM çözümleri bu anlamda düzenli müşterilerin verilerini toplayarak onlara özel indirim ve kampanya ayrıcalıkları sunmanıza yardımcı oluyor.

Logo CRM yazılımlarında yer alan IP santral modülü, mağaza veya müşteri hizmetleri servislerine bağlanan tüm müşterilerin temel bilgilerine erişmenizi sağlayarak onlara özel çözümler üretmenizi sağlıyor.

Müşteri ilişkileri yönetimi çözümleri

Logo CRM

İşletmelerin satış ve pazarlama hedefleri doğrultusunda müşterileriyle en etkili şekilde iletişim kurmasına odaklanan Logo CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümü; saha operasyonlarını, pazarlama faaliyetlerini ve tüm satış süreçlerini hızlı bir şekilde yöneterek müşteri memnuniyeti sağlıyor.

İş Akış Programı

​​Logo Flow iş akışı otomasyonu, tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin belirli koşullara ve kurallara dayalı olarak tüm iş süreçlerini yürütüyor:

İş Akış Yönetimi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Tekstil işletmelerinde ürünlerin hatasız şekilde üretilebilmesi için sürecin her aşamasında kalite kontrol çözümleri sunuluyor.

Logo Flow, tüm tekstil işletmelerinin DEF kapsamındaki formlarının süreçlerini pratik ve merkezî şekilde kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Logo Flow, üretimin eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için tekstil işletmelerinin ihtiyaç duydukları tüm ham madde ve malzeme ihtiyaçlarının etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı oluyor.

Kesintisiz ve sürekli olarak üretimlerine devam eden tekstil işletmelerinin demirbaşları olan makinelerinin her türlü bakımlarının Logo Flow çözümleri sayesinde doğru şekilde ve zamanında yapılması verimlilik açısından önem arz ediyor.

Logo Flow, tekstil ve hazır giyim işletmelerinde müşterilerin gerçekleştirdikleri tüm siparişler için sistemi otomatize ediyor ve satın alma operasyonlarının eksiksiz şekilde tamamlanması için faturalandırıyor.

İş akış yönetimi çözümleri

Logo Flow

İş akış yönetimi ürünü Logo Flow, işletmelerin kağıt üzerinde yürüttükleri iş akış uygulamalarını elektronik ortama taşıyarak süreçlerin sorunsuz işlemesini, zaman ve iş gücü tasarrufu elde edilmesini sağlıyor.

ERP Programı

Logo ERP, tekstil sektöründeki iş operasyonlarını destekleyen belirli işlevleri planlamak, yönetmek ve sunmak için kullanılan Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılım ve sistemlerini kapsıyor:

ERP Programı'nın Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Tüm ürünlerinizin malzeme özelliklerini sistem üzerinde tanımlayarak takip, satış ve diğer tüm üretim süreçleri için varyantlar bazında kontrol sağlayabilirsiniz.

ekstil sektörü için Logo ERP yazılım çözümlerinin sunduğu kalite kontrol sistemleri; tüm stokları gruplandırmayı, kalite gruplarını kategorize etmeyi, üretimden depolamaya kadar tüm süreçler için kalite işlemlerini otomatize etmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca, İstatistiksel Proses Kontrol Uygulaması kalite süreçlerinin takibini pratikleştiriyor.

Tekstil sektörüne özel modüller içeren Logo ERP yazılım çözümleri, tüm stok sayım işlemlerinizi özel olarak geliştirilen sayım ekranı üzerinden yürütmenizi sağlıyor. Sayım formu hazırlama, farklı serileri birleştirme, mevsimsel veya dönemsel sayım desteğinden yararlanma ve kayıt yapma özellikleri tüm depolama süreçlerinin yönetimini kolaylaştırıyor.

Tekstil sektörüne özgü üretim ve malzeme ihtiyaçlarını kontrol etmeyi kolaylaştırmak için geliştirilen MRP; doğru zamanda, doğru miktarda malzemelere sahip olmayı sağlayarak tekstil işletmelerine büyük ölçüde maliyet avantajı yaratıyor. Ayrıca DDMRP ile değişkenliği yüksek stoklarınızı da daha etkin şekilde yönetebilirsiniz.

Stokların güncel olarak yönetilmesi tekstil sektöründeki işletmelerin müşterilerin taleplerine anında cevap vermelerini kolaylaştırdığı için Web tabanlı kontrol, kullanıcıların da mağaza stoklarını görmelerini sağlıyor.

Özellikle perakende sektöründe hizmet veren tekstil işletmelerinin mağaza ve şubeler içerisinde oluşan farklı taleplerinin daha etkin bir şekilde kontrol edilmesini sağlayarak merkezî yönetim imkânı sunuyor.

E Tekstil sektöründe yer alan işletmelerin stoklarındaki renk veya beden varyantlarının tanımlanmasına imkân sunarak daha etkin ve verimli stok yönetim uygulamaları gerçekleştirmenizi sağlıyor.

ERP çözümlerinde yer alan stok modülü, tekstil işletmelerinde oluşabilecek her türlü stok yönetim ihtiyaçlarınızı merkezileştirerek esnek bir kullanım imkânı sunuyor. Ayrıca, FIFO (First in-First out) ya da LIFO (Last in-First out) teknikleri çerçevesinde stokların daha etkin yönetilmesini de sağlayabilirsiniz.

Kurumsal kaynak planlama çözümleri

Logo Mali Müşavir 3

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için özel olarak tasarlanan Logo Mali Müşavir 3, sunduğu tam çözüm kümesiyle mükelleflerin e-devlet süreçlerine hızla katılımını sağlarken, beyannamelerden bordrolara, defter beyan süreçlerinden büro yönetimine kadar çok sayıda modülle de iş yükünü azaltıp zaman tasarrufu kazandırıyor.

Logo Tiger Wings Enterprise

Özellikle büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarını web üzerinden çalışan alt yapısı ile karşılamak üzere tasarlanan Logo Tiger Wings Enterprise, zengin iş fonksiyonları ve geliştirilebilir yapısıyla tam kapsamlı bir çözüm sunuyor.

Logo Tiger 3

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Logo Tiger 3, veri yönetiminden satış operasyonlarına kadar tüm iş süreçlerini verimli ve etkin şekilde yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Logo Netsis Wings Entegre

Logo’nun teknolojik bilgi birikimi ile inovasyon yeteneğini bir araya getirerek geliştirdiği web üzerinden kullanılabilen Logo Netsis Wings Entegre ile KOBİ'ler üretimden siparişe, muhasebe kayıtlarından banka verilerine kadar tüm iş süreçlerini her an her yerden anlık bir şekilde yönetiyor.

Logo Tiger 3 Enterprise

Kapsamlı üretim faaliyetleri olan orta ve büyük ölçekli işletmelere yönelik Logo Tiger 3 Enterprise, süreçleri kolaylaştırıp geniş fonksiyon yelpazesiyle üretim süreçlerindeki ihtiyaçları etkili şekilde karşılayarak üretimde sürdürülebilir verimlilik sağlıyor.

Logo Netsis 3 Standard

Orta ölçekli işletmelerde finans-muhasebe, üretim, tedarik zinciri, satış, stok gibi uygulamaların merkezi yönetimi için geliştirilen Logo Netsis 3 Standard, ölçeklendirilebilir yapısıyla, zaman içinde değişen gereksinimlere de kolayca uyum sağlıyor.

Logo Netsis 3 Enterprise

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP ürünü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin verimliliğini destekliyor.

Logo Start 3

Ön muhasebe programı Logo Start 3 ile tüm mikro işletmeler stok, maliyet, kasa, fatura, sipariş, ödeme ve tahsilat takibi, banka ve müşteri bilgilerinin yönetimi işlemlerini tek noktadan yapabiliyor. Böylece banka hesaplarından aylık ödemelere, stok bilgilerinden e-Fatura kesimine kadar her noktada kontrol ve verimlilik artışı sağlanıyor.

Logo Tiger Wings

Logo Tiger Wings ERP, geniş modüler yapısı ve zengin fonksiyonlarıyla orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş süreçlerini iyileştirmenin yanı sıra web üzerinden kullanım sayesinde sürdürülebilir verimliliği her an, her yerde destekliyor.

Logo İşbaşı

Ön muhasebe işlemlerine her an, her yerden kolayca ulaşmayı sağlayan online ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile mikro ölçekli şirketler işlerini sürekli kontrol altında tutabiliyor.

Logo j-Platform

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin tüm iş süreçlerinin uçtan uca, verimli ve etkin yönetilmesini sağlayan Logo j-Platform ERP, her an, her yerden erişilebilirken HTML5 web teknolojisiyle kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşıyor.

Logo Bulut ERP

Bulut ERP ile muhasebeden satışa, üretimden bütçelemeye kadar tüm fonksiyonlar bulut teknolojisi ile sunuluyor. İşlerinize istediğiniz yerden ve istediğiniz zamanda erişmenizi sağlayan Logo bulut ERP'yi, ihtiyaçlarınıza göre kolayca ve hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Logo Netsis Wings

Geniş modüler yapısı ve zengin fonksiyonlarıyla orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş süreçlerini iyileştiren Logo Netsis Wings ERP, web üzerinden kullanım özelliği sayesinde de sürdürülebilir verimliliği her an, her yerde destekliyor.

Logo GO Wings

Logo’nun teknolojik bilgi birikimi ile inovasyon yeteneğini bir araya getirerek geliştirdiği web üzerinden kullanılabilen Logo GO Wings ile, KOBİ’lerin siparişten muhasebeye kadar uzanan iş süreçleri her an her yerden anlık olarak yönetiliyor.

Logo Netsis Wings Enterprise

Özellikle büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarını web üzerinden çalışan altyapısı ile karşılamak üzere tasarlanan Logo Netsis Wings Enterprise, zengin iş fonksiyonları ve geliştirilebilir yapısıyla kapsamlı bir çözüm sunuyor.

Perakende Satış Yönetimi

Perakende sektöründe değişen müşteri taleplerini sürdürmeleri ve bunlara ayak uydurmaları için işletmelerin çeşitli yazılımlardan yararlanmaları hayatî önem arz ediyor. Logo Yazılım’ın perakende sektörü için sunduğu çözümler, işletmelerin çok konumlu mağazalarının yönetimi, sık hareket eden stoklar, fiyat değişiklikleri, ürünlerde indirim teklifleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm büyük operasyonları sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini ve yönetmelerini sağlayan özelleştirilebilir uygulama paketlerinden oluşuyor. Perakende yönetimi sağlayan Logo Diva RETAIL, Logo Diva SHOP ve Logo Diva CHANNEL yazılım çözümleri tekstil sektöründeki tüketici taleplerini, isteklerini ve satın alma davranışlarını etkileyen tüm faktörleri takip etmek için gerekli adımlar arasında yer alıyor:

Perakende Satış Yönetimi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Kampanya kurguları kapsamında tekstil sektöründeki işletmelere hediye çeki, indirim çeki, hediye kartı ve diğer kupon uygulamaları çözümleri üreterek mağazada ya da Web üzerinde müşterilerin kullanabilecekleri çeşitli ödeme araçları geliştirilebilir. Hediye kartı uygulaması sayesinde müşterilere sunulan bakiye yüklemeli kartlar, mağazadan hediye alma gibi işlemleri kolaylaştırıyor. Bu kartlar, daha sonraki alışverişlerde indirimli ödeme veya direkt ödeme aracı olarak kullanılabiliyor.

Tekstil sektöründeki ürünlerin tüm özellik bilgilerini farklı varyant kodları ile özelleştirerek kampanyadan stok kontrolüne kadar tüm süreçlerin daha etkili bir şekilde yönetilmesine fayda sağlıyor. Örneğin bir tişörtün aynı ürün kartı altında tanımlanan renk ve beden gibi varyantları, stok takibi, kampanya ve fiyat yönetimi gibi çeşitli operasyonları özelleştirme imkanı sunuyor. Böylece satış performansı yüksek ürünler için stok planlaması kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Logo Diva RETAIL çözümleri kapsamında sunulan müşteri sadakat programı, alışveriş sırasında kazanılan puanların müşteriye özel olarak çıkarılan karta yüklenmesini sağlıyor. Bu puanlar, daha sonraki alışverişlerde müşteriler tarafından kullanılabiliyor.

Takibi Satış danışmanlarının performansını yönetmek için ürün bazında farklı reyonlardaki çalışanların ciroya katkısı kontrol edilebiliyor. Bunun için satış faturası kapsamında faturaya eklenen her bir ürün için farklı satış danışmanı seçilerek performans değerlendirmesi yapılabiliyor. Özellikle AVM gibi uzun çalışma saatleri içerisinde vardiya sistemiyle çalışan personelin kasa takibi daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Tekstil sektörü oldukça dinamik bir ekosisteme sahip olduğundan Logo Perakende Yönetim çözümlerinin kampanya yönetimi modülleri, dönemsel olarak stokları eritme ve kârı artırma potansiyelini büyük ölçüde artırıyor. Bunun için belli bir ürün gamına veya sezona yönelik ürünlere özel kampanyalar geliştirilebiliyor.

Perakende satış yönetimi çözümleri

Logo Diva SHOP

Logo Diva SHOP, tek mağazalı ya da birkaç şubeli perakende işletmelerinde, kasa işlemlerinden stok, satın alma ve ön muhasebeye kadar pek çok farklı ön ofis ve arka ofis sürecini hızlı ve güvenilir bir şekilde, bulut üzerinde yönetmeyi sağlıyor.

Logo Diva RETAIL

Perakende sektörünün ve müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına ve çeşitlenen beklentilerine yanıt sunmak için geliştirilen Logo Diva RETAIL, gelişmiş özellikleriyle bulut üzerinden birçok farklı sürecin gerçek zamanlı yönetilmesini sağlayarak kullanıcılarına tüm satış kanallarında benzersiz müşteri deneyimi sunuyor.

İş Analitiği

​Logo Mind Insight, günümüzün tüketim odaklı çağında özellikle tekstil işletmeleri gibi büyük çapta talepler doğuran işletmelerin verilerini her aşamada doğru şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. En yeni trendlere ayak uydurmak için veri analitiğini en iyi şekilde kullanmayı sağlayan Logo Mind Insight, tekstil işletmelerine bir dizi çözüm getiriyor:

İş Analitiği'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Logo Mind Insight, değişen fiyatların sezon ve dönemsel indirimlerle birlikte detaylı raporlamasını sunarak tüm fiyatlama süreçlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Logo Mind Insight çözümleri, tekstil ve hazır giyim işletmelerinin müşterilerinin tüm taleplerini gerçek zamanlı olarak izlemelerine katkı sunduğu için üretim planlamalarını daha etkin bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

Tekstil ve hazır giyim işletmeleri için stok yönetimi hayati önem arz ediyor. Bu amaçla geliştirilen Logo Mind Insight çözümleri, her mağazaki stokların yönetimini ve raftan POS’a kadar taşınma sürecinin tüm verilerini gerçek zamanlı olarak analiz ederek işletmelere katkı sağlıyor.

Moda sektörü oldukça dinamik ve değişken bir atmosfere sahip olduğundan müşterilerin ihtiyaçlarına anında yanıt verebilmek için Logo Mind Insight’ın sunduğu POS terminalleri, e-Ticaret satışları, RFID etiketleri, sosyal medya platformları ve anketlerden yararlanarak derinlemesine analizler yapılabilir.

Saha Satış Yönetimi

Tüm saha satış operasyonlarını doğru şekilde yönetmek, tekstil işletmelerinin başarısında oldukça etkili olduğundan Logo Mobile Saha Satış Yönetimi gibi modern yazılım çözümlerinden yararlanmak pek çok fayda yaratıyor:

Saha Satış Yönetimi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Logo Mobile Sales, tekstil işletmelerinin ölçeklerine uygun talep ve ihtiyaçlarına ulaşabilmeleri için özelleştirilebilir raporlama destekleri sağlıyor.

Android tabanlı tüm donanımlardan kolayca erişim sağlanabilen Logo Mobile Sales sayesinde tüm varyantlar çerçevesinde toptancıların siparişleri etkin bir şekilde yönetilebiliyor.

Tekstil ve hazır giyim işletmeleri genellikle toptan sipariş için mağaza/showroom gibi alt birimlerden satış yapıyor. Logo Mobile Sales, tedarikçilerin mağazadan seçtikleri ürünler için tüm süreçleri merkezileştiriyor.

Kompleks ve karmaşık varyantlara sahip tekstil ürünlerinin doğru şekilde sipariş edilebilmesini sağlamak için Logo Mobile Sales çözümlerinde barkod üzerinden kontrol ve yönetim sistemi sunuluyor.

Tekstil işletmeleri sezon mantığıyla çalıştığı için belirli dönemlerde stok eritme ve rakiplerle mücadele etme gibi hedeflere yönelik kampanyalar geliştirmeleri gerekebiliyor. Logo Mobile Sales, bu amaçla tüm toptan satış süreçleri için indirim ve kampanya desteği sunuyor.

Saha satış yönetimi çözümleri

Logo Mobile Sales

Satış ekiplerinin sıcak ve soğuk satış süreçlerini telefon, tablet, mobil el terminali gibi mobil cihazlar üzerinden yönetmesini sağlayan Logo Mobile Sales saha satış yönetimi çözümü, satış verimliliğini artırırken müşteri taleplerinin de en iyi şekilde karşılanmasını mümkün kılıyor.

WMS - Depo Yönetim Sistemi

Logo WMS Platform ve Logo WMS çözümleri, tekstil işletmelerinin depo içindeki malzemelerin hareketini verimli bir şekilde kontrol etmelerini sağlamayı amaçlıyor:

WMS - Depo Yönetim Sistemi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Tekstil sektöründeki ürünlerin genellikle renk ve beden gibi farklı özelliklerinin bulunması tüm depolama süreçlerinin etkin yönetimi için varyant modüllerinin çözümlerinden yararlanmayı gerektiriyor. Logo WMS yazılımlarında yer alan varyant modülleri sayesinde farklı renk ve beden kombinasyonlarıyla 20 ürün kategorisi oluşturabilirsiniz.

Karmaşık üretim süreçlerine sahip tekstil işletmelerinin üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerdeki raporlama ihtiyaçları karşılanarak zaman, alan ve maliyet verimliliği elde edilmesi sağlanıyor.

Tekstil ürünlerinin barkodları oldukça karmaşık veriler içerdiğinden depolama süreçlerinin eksiksiz ve verimli şekilde düzenlenmesi için malzeme, renk, beden ve miktar detaylarının yer alması gerekiyor.

Özellikle zincir mağazaları bulunan hazır giyim ve tekstil işlemelerinin tüm paydaşlara doğru miktarda ve doğru ürünün sevkiyatının yapılması mümkün hale geliyor.

Tekstil işletmelerinin üretimde kullandıkları tüm kimyasalları güvenli bir şekilde depolamaları için gerekli tüm çözümler üretiliyor.

Depo yönetim sistemi çözümleri

Logo WMS

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yönelik depo yönetim sistemi ürünü Logo WMS; Android işletim sistemli cihazların sisteme entegrasyonu, günümüzde kullanılan barkod yapıları ile farklı modüllerin kullanılabilmesi sayesinde, depo süreçlerinde maliyetleri düşürürken verimliliği artırıyor.

Logo WMS Platform

Logo WMS Platform, büyük ve orta ölçekli işletmelerde bütünleşik ve otomatize depo yönetimi sağlayarak maliyetleri düşürürken süreçlerin etkili kontrolünü, kârlılığı ve verimliliği artırıyor.

Logo Yazılım
CRM Programı - Müşteri İlişkileri Yönetimi

Logo Yazılım

Tekstil sektörü, uzun yıllardır dramatik bir dönüşüm geçirerek daha müşteri odaklı hale gelmiştir. Logo CRM tekstil programı da değişen müşteri ihtiyaçlarına anında cevap vermeyi kolaylaştıran bir dizi uygulamadan oluşuyor:

CRM Programı'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Özellikle hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren mağaza/showroom sahibi işletmelerin, satış performanslarını artırabilmeleri için lokal verileri analiz ederek bölgeye özel satış çözümleri sunmaları sağlanıyor.

Tekstil işletmelerinde kurumsal hafıza yaratabilmek için Logo CRM çözümlerinin tüm görüşme ve kayıtları arşivleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Lokal veri raporları doğrultusunda mağaza bazında farklı aksiyonlar almanız gerektiğinde saha satış personellerinin performansını da Logo CRM ile kontrol edebilirsiniz.

Tekstil ve hazır giyim işletmelerinin fiziksel veya online mağazalarının daha çok müşteri çekmesi için düzenli müşterilere özelleştirilebilir uygulamalar yapılması gerekiyor. Logo CRM çözümleri bu anlamda düzenli müşterilerin verilerini toplayarak onlara özel indirim ve kampanya ayrıcalıkları sunmanıza yardımcı oluyor.

Logo CRM yazılımlarında yer alan IP santral modülü, mağaza veya müşteri hizmetleri servislerine bağlanan tüm müşterilerin temel bilgilerine erişmenizi sağlayarak onlara özel çözümler üretmenizi sağlıyor.

Müşteri ilişkileri yönetimi çözümleri

Logo CRM

İşletmelerin satış ve pazarlama hedefleri doğrultusunda müşterileriyle en etkili şekilde iletişim kurmasına odaklanan Logo CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümü; saha operasyonlarını, pazarlama faaliyetlerini ve tüm satış süreçlerini hızlı bir şekilde yöneterek müşteri memnuniyeti sağlıyor.


Logo Yazılım
İş Akış Programı

Logo Yazılım

​​Logo Flow iş akışı otomasyonu, tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin belirli koşullara ve kurallara dayalı olarak tüm iş süreçlerini yürütüyor:

İş Akış Yönetimi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Tekstil işletmelerinde ürünlerin hatasız şekilde üretilebilmesi için sürecin her aşamasında kalite kontrol çözümleri sunuluyor.

Logo Flow, tüm tekstil işletmelerinin DEF kapsamındaki formlarının süreçlerini pratik ve merkezî şekilde kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Logo Flow, üretimin eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için tekstil işletmelerinin ihtiyaç duydukları tüm ham madde ve malzeme ihtiyaçlarının etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı oluyor.

Kesintisiz ve sürekli olarak üretimlerine devam eden tekstil işletmelerinin demirbaşları olan makinelerinin her türlü bakımlarının Logo Flow çözümleri sayesinde doğru şekilde ve zamanında yapılması verimlilik açısından önem arz ediyor.

Logo Flow, tekstil ve hazır giyim işletmelerinde müşterilerin gerçekleştirdikleri tüm siparişler için sistemi otomatize ediyor ve satın alma operasyonlarının eksiksiz şekilde tamamlanması için faturalandırıyor.

İş akış yönetimi çözümleri

Logo Flow

İş akış yönetimi ürünü Logo Flow, işletmelerin kağıt üzerinde yürüttükleri iş akış uygulamalarını elektronik ortama taşıyarak süreçlerin sorunsuz işlemesini, zaman ve iş gücü tasarrufu elde edilmesini sağlıyor.


Logo Yazılım
ERP Programı

Logo Yazılım

Logo ERP, tekstil sektöründeki iş operasyonlarını destekleyen belirli işlevleri planlamak, yönetmek ve sunmak için kullanılan Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılım ve sistemlerini kapsıyor:

ERP Programı'nın Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Tüm ürünlerinizin malzeme özelliklerini sistem üzerinde tanımlayarak takip, satış ve diğer tüm üretim süreçleri için varyantlar bazında kontrol sağlayabilirsiniz.

ekstil sektörü için Logo ERP yazılım çözümlerinin sunduğu kalite kontrol sistemleri; tüm stokları gruplandırmayı, kalite gruplarını kategorize etmeyi, üretimden depolamaya kadar tüm süreçler için kalite işlemlerini otomatize etmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca, İstatistiksel Proses Kontrol Uygulaması kalite süreçlerinin takibini pratikleştiriyor.

Tekstil sektörüne özel modüller içeren Logo ERP yazılım çözümleri, tüm stok sayım işlemlerinizi özel olarak geliştirilen sayım ekranı üzerinden yürütmenizi sağlıyor. Sayım formu hazırlama, farklı serileri birleştirme, mevsimsel veya dönemsel sayım desteğinden yararlanma ve kayıt yapma özellikleri tüm depolama süreçlerinin yönetimini kolaylaştırıyor.

Tekstil sektörüne özgü üretim ve malzeme ihtiyaçlarını kontrol etmeyi kolaylaştırmak için geliştirilen MRP; doğru zamanda, doğru miktarda malzemelere sahip olmayı sağlayarak tekstil işletmelerine büyük ölçüde maliyet avantajı yaratıyor. Ayrıca DDMRP ile değişkenliği yüksek stoklarınızı da daha etkin şekilde yönetebilirsiniz.

Stokların güncel olarak yönetilmesi tekstil sektöründeki işletmelerin müşterilerin taleplerine anında cevap vermelerini kolaylaştırdığı için Web tabanlı kontrol, kullanıcıların da mağaza stoklarını görmelerini sağlıyor.

Özellikle perakende sektöründe hizmet veren tekstil işletmelerinin mağaza ve şubeler içerisinde oluşan farklı taleplerinin daha etkin bir şekilde kontrol edilmesini sağlayarak merkezî yönetim imkânı sunuyor.

E Tekstil sektöründe yer alan işletmelerin stoklarındaki renk veya beden varyantlarının tanımlanmasına imkân sunarak daha etkin ve verimli stok yönetim uygulamaları gerçekleştirmenizi sağlıyor.

ERP çözümlerinde yer alan stok modülü, tekstil işletmelerinde oluşabilecek her türlü stok yönetim ihtiyaçlarınızı merkezileştirerek esnek bir kullanım imkânı sunuyor. Ayrıca, FIFO (First in-First out) ya da LIFO (Last in-First out) teknikleri çerçevesinde stokların daha etkin yönetilmesini de sağlayabilirsiniz.

Kurumsal kaynak planlama çözümleri

Logo Mali Müşavir 3

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için özel olarak tasarlanan Logo Mali Müşavir 3, sunduğu tam çözüm kümesiyle mükelleflerin e-devlet süreçlerine hızla katılımını sağlarken, beyannamelerden bordrolara, defter beyan süreçlerinden büro yönetimine kadar çok sayıda modülle de iş yükünü azaltıp zaman tasarrufu kazandırıyor.

Logo Tiger Wings Enterprise

Özellikle büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarını web üzerinden çalışan alt yapısı ile karşılamak üzere tasarlanan Logo Tiger Wings Enterprise, zengin iş fonksiyonları ve geliştirilebilir yapısıyla tam kapsamlı bir çözüm sunuyor.

Logo Tiger 3

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Logo Tiger 3, veri yönetiminden satış operasyonlarına kadar tüm iş süreçlerini verimli ve etkin şekilde yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Logo Netsis Wings Entegre

Logo’nun teknolojik bilgi birikimi ile inovasyon yeteneğini bir araya getirerek geliştirdiği web üzerinden kullanılabilen Logo Netsis Wings Entegre ile KOBİ'ler üretimden siparişe, muhasebe kayıtlarından banka verilerine kadar tüm iş süreçlerini her an her yerden anlık bir şekilde yönetiyor.

Logo Tiger 3 Enterprise

Kapsamlı üretim faaliyetleri olan orta ve büyük ölçekli işletmelere yönelik Logo Tiger 3 Enterprise, süreçleri kolaylaştırıp geniş fonksiyon yelpazesiyle üretim süreçlerindeki ihtiyaçları etkili şekilde karşılayarak üretimde sürdürülebilir verimlilik sağlıyor.

Logo Netsis 3 Standard

Orta ölçekli işletmelerde finans-muhasebe, üretim, tedarik zinciri, satış, stok gibi uygulamaların merkezi yönetimi için geliştirilen Logo Netsis 3 Standard, ölçeklendirilebilir yapısıyla, zaman içinde değişen gereksinimlere de kolayca uyum sağlıyor.

Logo Netsis 3 Enterprise

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP ürünü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin verimliliğini destekliyor.

Logo Start 3

Ön muhasebe programı Logo Start 3 ile tüm mikro işletmeler stok, maliyet, kasa, fatura, sipariş, ödeme ve tahsilat takibi, banka ve müşteri bilgilerinin yönetimi işlemlerini tek noktadan yapabiliyor. Böylece banka hesaplarından aylık ödemelere, stok bilgilerinden e-Fatura kesimine kadar her noktada kontrol ve verimlilik artışı sağlanıyor.

Logo Tiger Wings

Logo Tiger Wings ERP, geniş modüler yapısı ve zengin fonksiyonlarıyla orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş süreçlerini iyileştirmenin yanı sıra web üzerinden kullanım sayesinde sürdürülebilir verimliliği her an, her yerde destekliyor.

Logo İşbaşı

Ön muhasebe işlemlerine her an, her yerden kolayca ulaşmayı sağlayan online ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile mikro ölçekli şirketler işlerini sürekli kontrol altında tutabiliyor.

Logo j-Platform

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin tüm iş süreçlerinin uçtan uca, verimli ve etkin yönetilmesini sağlayan Logo j-Platform ERP, her an, her yerden erişilebilirken HTML5 web teknolojisiyle kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşıyor.

Logo Bulut ERP

Bulut ERP ile muhasebeden satışa, üretimden bütçelemeye kadar tüm fonksiyonlar bulut teknolojisi ile sunuluyor. İşlerinize istediğiniz yerden ve istediğiniz zamanda erişmenizi sağlayan Logo bulut ERP'yi, ihtiyaçlarınıza göre kolayca ve hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Logo Netsis Wings

Geniş modüler yapısı ve zengin fonksiyonlarıyla orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş süreçlerini iyileştiren Logo Netsis Wings ERP, web üzerinden kullanım özelliği sayesinde de sürdürülebilir verimliliği her an, her yerde destekliyor.

Logo GO Wings

Logo’nun teknolojik bilgi birikimi ile inovasyon yeteneğini bir araya getirerek geliştirdiği web üzerinden kullanılabilen Logo GO Wings ile, KOBİ’lerin siparişten muhasebeye kadar uzanan iş süreçleri her an her yerden anlık olarak yönetiliyor.

Logo Netsis Wings Enterprise

Özellikle büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarını web üzerinden çalışan altyapısı ile karşılamak üzere tasarlanan Logo Netsis Wings Enterprise, zengin iş fonksiyonları ve geliştirilebilir yapısıyla kapsamlı bir çözüm sunuyor.


Logo Yazılım
Perakende Satış Yönetimi

Logo Yazılım

Perakende sektöründe değişen müşteri taleplerini sürdürmeleri ve bunlara ayak uydurmaları için işletmelerin çeşitli yazılımlardan yararlanmaları hayatî önem arz ediyor. Logo Yazılım’ın perakende sektörü için sunduğu çözümler, işletmelerin çok konumlu mağazalarının yönetimi, sık hareket eden stoklar, fiyat değişiklikleri, ürünlerde indirim teklifleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm büyük operasyonları sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini ve yönetmelerini sağlayan özelleştirilebilir uygulama paketlerinden oluşuyor. Perakende yönetimi sağlayan Logo Diva RETAIL, Logo Diva SHOP ve Logo Diva CHANNEL yazılım çözümleri tekstil sektöründeki tüketici taleplerini, isteklerini ve satın alma davranışlarını etkileyen tüm faktörleri takip etmek için gerekli adımlar arasında yer alıyor:

Perakende Satış Yönetimi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Kampanya kurguları kapsamında tekstil sektöründeki işletmelere hediye çeki, indirim çeki, hediye kartı ve diğer kupon uygulamaları çözümleri üreterek mağazada ya da Web üzerinde müşterilerin kullanabilecekleri çeşitli ödeme araçları geliştirilebilir. Hediye kartı uygulaması sayesinde müşterilere sunulan bakiye yüklemeli kartlar, mağazadan hediye alma gibi işlemleri kolaylaştırıyor. Bu kartlar, daha sonraki alışverişlerde indirimli ödeme veya direkt ödeme aracı olarak kullanılabiliyor.

Tekstil sektöründeki ürünlerin tüm özellik bilgilerini farklı varyant kodları ile özelleştirerek kampanyadan stok kontrolüne kadar tüm süreçlerin daha etkili bir şekilde yönetilmesine fayda sağlıyor. Örneğin bir tişörtün aynı ürün kartı altında tanımlanan renk ve beden gibi varyantları, stok takibi, kampanya ve fiyat yönetimi gibi çeşitli operasyonları özelleştirme imkanı sunuyor. Böylece satış performansı yüksek ürünler için stok planlaması kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Logo Diva RETAIL çözümleri kapsamında sunulan müşteri sadakat programı, alışveriş sırasında kazanılan puanların müşteriye özel olarak çıkarılan karta yüklenmesini sağlıyor. Bu puanlar, daha sonraki alışverişlerde müşteriler tarafından kullanılabiliyor.

Takibi Satış danışmanlarının performansını yönetmek için ürün bazında farklı reyonlardaki çalışanların ciroya katkısı kontrol edilebiliyor. Bunun için satış faturası kapsamında faturaya eklenen her bir ürün için farklı satış danışmanı seçilerek performans değerlendirmesi yapılabiliyor. Özellikle AVM gibi uzun çalışma saatleri içerisinde vardiya sistemiyle çalışan personelin kasa takibi daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Tekstil sektörü oldukça dinamik bir ekosisteme sahip olduğundan Logo Perakende Yönetim çözümlerinin kampanya yönetimi modülleri, dönemsel olarak stokları eritme ve kârı artırma potansiyelini büyük ölçüde artırıyor. Bunun için belli bir ürün gamına veya sezona yönelik ürünlere özel kampanyalar geliştirilebiliyor.

Perakende satış yönetimi çözümleri

Logo Diva SHOP

Logo Diva SHOP, tek mağazalı ya da birkaç şubeli perakende işletmelerinde, kasa işlemlerinden stok, satın alma ve ön muhasebeye kadar pek çok farklı ön ofis ve arka ofis sürecini hızlı ve güvenilir bir şekilde, bulut üzerinde yönetmeyi sağlıyor.

Logo Diva RETAIL

Perakende sektörünün ve müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına ve çeşitlenen beklentilerine yanıt sunmak için geliştirilen Logo Diva RETAIL, gelişmiş özellikleriyle bulut üzerinden birçok farklı sürecin gerçek zamanlı yönetilmesini sağlayarak kullanıcılarına tüm satış kanallarında benzersiz müşteri deneyimi sunuyor.


Logo Yazılım
İş Analitiği

Logo Yazılım

​Logo Mind Insight, günümüzün tüketim odaklı çağında özellikle tekstil işletmeleri gibi büyük çapta talepler doğuran işletmelerin verilerini her aşamada doğru şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. En yeni trendlere ayak uydurmak için veri analitiğini en iyi şekilde kullanmayı sağlayan Logo Mind Insight, tekstil işletmelerine bir dizi çözüm getiriyor:

İş Analitiği'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Logo Mind Insight, değişen fiyatların sezon ve dönemsel indirimlerle birlikte detaylı raporlamasını sunarak tüm fiyatlama süreçlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Logo Mind Insight çözümleri, tekstil ve hazır giyim işletmelerinin müşterilerinin tüm taleplerini gerçek zamanlı olarak izlemelerine katkı sunduğu için üretim planlamalarını daha etkin bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

Tekstil ve hazır giyim işletmeleri için stok yönetimi hayati önem arz ediyor. Bu amaçla geliştirilen Logo Mind Insight çözümleri, her mağazaki stokların yönetimini ve raftan POS’a kadar taşınma sürecinin tüm verilerini gerçek zamanlı olarak analiz ederek işletmelere katkı sağlıyor.

Moda sektörü oldukça dinamik ve değişken bir atmosfere sahip olduğundan müşterilerin ihtiyaçlarına anında yanıt verebilmek için Logo Mind Insight’ın sunduğu POS terminalleri, e-Ticaret satışları, RFID etiketleri, sosyal medya platformları ve anketlerden yararlanarak derinlemesine analizler yapılabilir.


Logo Yazılım
Saha Satış Yönetimi

Logo Yazılım

Tüm saha satış operasyonlarını doğru şekilde yönetmek, tekstil işletmelerinin başarısında oldukça etkili olduğundan Logo Mobile Saha Satış Yönetimi gibi modern yazılım çözümlerinden yararlanmak pek çok fayda yaratıyor:

Saha Satış Yönetimi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Logo Mobile Sales, tekstil işletmelerinin ölçeklerine uygun talep ve ihtiyaçlarına ulaşabilmeleri için özelleştirilebilir raporlama destekleri sağlıyor.

Android tabanlı tüm donanımlardan kolayca erişim sağlanabilen Logo Mobile Sales sayesinde tüm varyantlar çerçevesinde toptancıların siparişleri etkin bir şekilde yönetilebiliyor.

Tekstil ve hazır giyim işletmeleri genellikle toptan sipariş için mağaza/showroom gibi alt birimlerden satış yapıyor. Logo Mobile Sales, tedarikçilerin mağazadan seçtikleri ürünler için tüm süreçleri merkezileştiriyor.

Kompleks ve karmaşık varyantlara sahip tekstil ürünlerinin doğru şekilde sipariş edilebilmesini sağlamak için Logo Mobile Sales çözümlerinde barkod üzerinden kontrol ve yönetim sistemi sunuluyor.

Tekstil işletmeleri sezon mantığıyla çalıştığı için belirli dönemlerde stok eritme ve rakiplerle mücadele etme gibi hedeflere yönelik kampanyalar geliştirmeleri gerekebiliyor. Logo Mobile Sales, bu amaçla tüm toptan satış süreçleri için indirim ve kampanya desteği sunuyor.

Saha satış yönetimi çözümleri

Logo Mobile Sales

Satış ekiplerinin sıcak ve soğuk satış süreçlerini telefon, tablet, mobil el terminali gibi mobil cihazlar üzerinden yönetmesini sağlayan Logo Mobile Sales saha satış yönetimi çözümü, satış verimliliğini artırırken müşteri taleplerinin de en iyi şekilde karşılanmasını mümkün kılıyor.


Logo Yazılım
WMS - Depo Yönetim Sistemi

Logo Yazılım

Logo WMS Platform ve Logo WMS çözümleri, tekstil işletmelerinin depo içindeki malzemelerin hareketini verimli bir şekilde kontrol etmelerini sağlamayı amaçlıyor:

WMS - Depo Yönetim Sistemi'nin Tekstil, Hazır giyim ve Deri üretiminde Avantajları

Tekstil sektöründeki ürünlerin genellikle renk ve beden gibi farklı özelliklerinin bulunması tüm depolama süreçlerinin etkin yönetimi için varyant modüllerinin çözümlerinden yararlanmayı gerektiriyor. Logo WMS yazılımlarında yer alan varyant modülleri sayesinde farklı renk ve beden kombinasyonlarıyla 20 ürün kategorisi oluşturabilirsiniz.

Karmaşık üretim süreçlerine sahip tekstil işletmelerinin üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerdeki raporlama ihtiyaçları karşılanarak zaman, alan ve maliyet verimliliği elde edilmesi sağlanıyor.

Tekstil ürünlerinin barkodları oldukça karmaşık veriler içerdiğinden depolama süreçlerinin eksiksiz ve verimli şekilde düzenlenmesi için malzeme, renk, beden ve miktar detaylarının yer alması gerekiyor.

Özellikle zincir mağazaları bulunan hazır giyim ve tekstil işlemelerinin tüm paydaşlara doğru miktarda ve doğru ürünün sevkiyatının yapılması mümkün hale geliyor.

Tekstil işletmelerinin üretimde kullandıkları tüm kimyasalları güvenli bir şekilde depolamaları için gerekli tüm çözümler üretiliyor.

Depo yönetim sistemi çözümleri

Logo WMS

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yönelik depo yönetim sistemi ürünü Logo WMS; Android işletim sistemli cihazların sisteme entegrasyonu, günümüzde kullanılan barkod yapıları ile farklı modüllerin kullanılabilmesi sayesinde, depo süreçlerinde maliyetleri düşürürken verimliliği artırıyor.

Logo WMS Platform

Logo WMS Platform, büyük ve orta ölçekli işletmelerde bütünleşik ve otomatize depo yönetimi sağlayarak maliyetleri düşürürken süreçlerin etkili kontrolünü, kârlılığı ve verimliliği artırıyor.


Tekstil, hazır giyim ve deri üretiminde Logo’yu tercih edenler

200.000'den fazla müşterimizle beraber büyüyoruz.

Genel Koordinatör, Eko Halı

Gerek kendi markasıyla gerekse ünlü mobilya markalarına özel koleksiyonlarıyla sektörünün lider isimlerinden olan Eko Halı, aylık 40 bin metrekarelik dağıtım kapasitesiyle Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyor. Eko Halı, büyüyen iş hacmiyle birlikte tüm süreçlerini daha verimli yönetmek üzere Logo’nun Tiger 3 Enterprise ERP çözümünü tercih etti.

Devamını Oku