facebook

United Chemicals, Logo Netsis 3 Enterprise ile tüm iş adımlarında verimlilik elde ederken artan iş hacmini kolaylıkla yönetebiliyor.

United Chemicals'ın Logo Yazılım çözümleri ile elde ettiği faydalara ait detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Logo Netsis 3 Enterprise ile malzeme girişinden itibaren tüm adımlarda kalite kontrol süreçlerindeki işleyişin yürütülmesi ve gerekli prosedürlere uygun olarak takip edilmesi sağlandı. İhtiyaç duyulan durumlarda anında müdahale edilebilmesi mümkün hale geldi. İş süreçlerinin tamamında gözle görülür performans artışı sağlamamıza olanak tanıyan Logo Netsis 3 Enterprise ile artan iş hacmini etkin bir şekilde yönetebiliyoruz.

Can Kaleli

United Chemicals Yönetim Kurulu Üyesi

United Chemicals, 30 yılı aşkın bir süredir United Chemicals markasıyla deri işlentisi için özel kimyasallar üreten öncü bir firma. United Chemicals, tabakhanelere tam destek vermek adına deri sektörüne kimyasal ve kimyasal yardımcılardan oluşan eksiksiz bir ürün gamı sunuyor. Firma 10 bin metrekare kapalı alanda kurulu modern fabrikası ve tam otomasyon tesisiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler sağlarken, 20’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Beklenti ve hedefler

United Chemicals’ın Güney Amerika’dan Çin’e uzanan müşteri portföyüne kusursuz bir hizmet sunmak için doğru veriyi anlık olarak işleyebilmesi, çıktıları ise dünyanın dört bir yanında erişilebilir hale getirmeye ihtiyacı vardı. Veri girişlerinin hızlı, sağlıklı ve geriye dönük izlenebilir olması için uygun bir ERP çözümü gerekiyordu. Her geçen gün zorlaşan rekabet koşulları sebebiyle bu projeyi en kısa zamanda tamamlanması ihtiyacı ön plana çıkıyordu. Bu nedenle bir yıldan kısa bir sürede başta üretim ve depo olmak üzere, tüm verilerini anlık olarak izleyebileceği bir ERP sistemine geçmeyi kaçınılmaz olarak görüyordu.

Kullanılan çözümler ve Egebimtes ile proje uygulaması

United Chemicals, Logo Netsis Enterprise 3 programının üretim, satın alma, muhasebe, finans, dış ticaret, depo ve insan kaynakları özelliklerini aktif olarak kullanıyor. 1 Haziran 2022 tarihinde hayata geçirilen projede, Egebimtes’in desteği ve Netsis’in kullanım kolaylığının sayesinde yıl sonu gelmeden maliyet muhasebesi yapılabilecek duruma gelindi. Bu süreç devam ederken yine Egebimtes ile barkod projesi canlıya alınarak 3 ay gibi kısa bir sürede, tüm stok giriş ve çıkışları barkod sistemi ve el terminalleriyle kontrol altına alındı.

Proje sonuçları ve elde edilen faydalar

Logo Netsis 3 Enterprise ile;

 • Firmanın Malzeme ihtiyaç Planlama (MRP) sürecinin kurulması ve etkin yönetimi gereksinimi karşılandı.
 • Stok doğruluğu neredeyse %100’e ulaştı ve tüm süreçler izlenebilir hale geldi.
 • Satış raporlamalarındaki aksaklıklar giderildi.
 • Ham maddenin izlenebilirliği sayesinde fire oranlarında düşüş oldu, kalite kontrol adımları dijitalleştirildi ve mamullerde izlenebilirlik arttı.
 • İş süreçleri iyileştirilerek raporlamalarda kolaylık sağlandı ve iş yükü azaldı.
 • Tek tıkla alınan bir rapor ile cari bakiye takibi yapabilir hale geldi.
 • Manuel işleyen birçok süreç sistematik hale dönüştürüldü.
 • Kalite kontrol süreçleri ürün içerisinden takip edilebilir ve gerektiğinde anında müdahale edilebilir duruma geldi.
 • Netsis 3 Enterprise çözümü yeteneklerinden dinamik kodlama ile birçok süreç otomatize edildi.
 • Basılı evraklarla işleyen birçok süreç dijitale taşındı.
 • Satın alma sürecinde MRP ile depo takibi de yapılarak stokta olması gereken ürünlerin zamanında tedarik süreci planlandı.
 • Süreçlerde her noktada kontrol sistemleri tanımlanarak insan kaynaklı hatalar azaldı.

Tercih edilen ürünler

ON-PREMISE

Logo Netsis 3 Enterprise

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP ürünü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin verimliliğini destekliyor.

Ürünü İncele
ON-PREMISE

Logo Netsis 3 Enterprise

Zengin iş fonksiyonlarına sahip kurumsal ERP ürünü Logo Netsis 3 Enterprise; büyük ölçekli işletmelerin, holdinglerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama süreçleri yürüten sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin verimliliğini destekliyor.

Ürünü İncele

Diğer başarı hikayeleri

Altınkılıç Gıda, Logo Tiger Wings Enterprise çözümü ile maliyet öngörülerinden ürün kârlılığına %100’e yakın iyileşme sağladı.

Altınkılıç Gıda, Çanakkale Ezine’de toplam 20 bin metrekare arsa ve 6 bin metrekare kapalı alanda başlayan süt ve süt ürünleri üretimini katma değerli mamullerle sürekli olarak geliştiriyor. Üretim tesislerine Balıkesir’de 4 bin 800 metrekarelik arsa üzerine kurduğu 3 bin metrekarelik kapalı alanı da ekleyen Altınkılıç Gıda, genişleyen ürün gamını 30 binden fazla noktaya ulaştırıyor. Büyüme yolculuğuna 3 kuşaktır devam eden Altınkılıç, kurumsal kaynak planlama süreçlerinde üretimden dağıtıma birçok operasyonu için Logo Tiger Wings Enterprise kullanıyor.

Beklenti ve hedefler

Altınkılıç Gıda’nde üretim ve pazarlama gibi birçok maliyet unsurunun, müşteri, ürün ve ürün grubu bazlı kârlılıklarının raporlanabilmesi önemli gündem maddeleri arasında yer alıyordu. Buna ek olarak satış ve dağıtım gider kalemlerinin raporlanması, izlenebilmesi, üretim, satış ve dağıtıma dair içgörüler oluşturulması beklentiler arasındaydı. Tüm bu süreçlerde yapılacak etkin bir planlamanın sonucunda, risklerin öngörülüp minimuma indirilerek hatasız bir finansal yönetim hedefleniyordu.
Operasyonların iyileşmesi, kayıpların ve hataların azalması, satış verilerine göre üretim planlaması için etkin bir raporlama gerekliydi. Öte yandan verilere daha hızlı erişim, verilerin doğru işlenmesi ve görüntülenmesi, veri analizinin iyileşmesi, maliyetlerin doğru görüntülenebilmesi de Altınkılıç Gıda’nin öncelikli ihtiyaçları arasındaydı.

Kullanılan çözümler ve ARS Yazılım ile proje uygulaması

Logo Yazılım iş ortağı ARS Yazılım’ın ,proje sürecinde yerinde detaylı analizler gerçekleştirmesinin ardından, Altınkılıç Gıda’nin tercihi Logo Tiger Wings Enterprise çözümü oldu. ARS Yazılım, ihtiyaçları değerlendirip öncelikle maliyet bazlı raporlamaların yeniden kurgulanmasını sağladı. Maliyetle ilgili sistemi kurarak, düzenli olarak ürün birim maliyetlerinin doğru yürütülmesi adımlarını uyguladı. Firmada proje sonucunda fabrika üretim maliyetleri çalıştırıldığında diğer raporların da otomatik olarak çalışmasına olanak verildi. Mağaza bazlı fiyat tespiti ve fiyat karşılaştırması yapabilir hale geldi.
Üretim öncesi ham madde tedariğine dair Logo Objects ile ihtiyaca yönelik ek yazılım geliştirilerek otomatik irsaliye oluşturuldu.

Muhasebe, finans ve satın alma süreçlerine dair talep bazlı detaylı raporlar geliştirilerek, operasyonlara dair anlık kontrol ve planlama sağlandı. Logo Tiger Wings Enterprise çözümü ile Altınkılıç Gıda, maliyet muhasebesi ve kârlılık analizleri başta olmak üzere tüm kurumsal kaynak planlama ihtiyaçlarını merkezi bir yerden yönetebilir hale geldi.

Proje sonuçları ve elde edilen faydalar

Altınkılıç Gıda’nin Logo Yazılım ile hayata geçirdiği proje, ürünler bazında karlılığın her adımda görülmesini sağladı. Böylece, satış ve pazarlama faaliyetlerinde hangi ürüne odaklanılacağı konusunda veri bazlı bir içgörü elde edilerek, gelecek dönem planları bu yönde şekillendirildi. Bu süreç, genel kârlılık ve iş verimliliğini beraberinde getirdi.

 • Kârlılık, ürün ve müşteri dağılımına dair detaylı raporlamalar, yaşlandırma ve tahsilatta zaman planı etkin bir şekilde takip edilebilir hale geldi.
 • Maliyet öngörülerinden müşteri ürün kârlılığına kadar geniş bir süreçte %100’e yakın iyileşme sağladı.
 • Muhasebe ve raporlama tarafında iş yükü büyük ölçüde azaldı.
 • Raporlamalar daha hızlı ve ihtiyaca cevap verebilir hale geldi.
 • Üretim sistemleri ilk adımdan, raftaki son kullanma tarihi takibine kadar etkin bir şekilde izlenebilir duruma getirildi.
 • Entegre bir yapı kurulması sayesinde artan iş hacminin yönetilebilirliği sağlandı ve bu yapı sürdürülebilir büyümeye imkân tanıdı.
 • İnsan kaynaklı hataların azalması ve süreçlerin otomatize sistemler ile ilerlemesi ile üretim ve rafta kayıplar azaldı.
 • Logo Tiger Wings Enterprise çözümüyle onay süreçleri ve öncelikli ihtiyaçlar zaman ve mekân bağımsız olarak çözüldü.

Devamını Oku
Eko Halı, Logo Tiger 3 Enterprise ile tüm iş süreçlerini daha sağlıklı yönetiyor

Gerek kendi markasıyla gerekse ünlü mobilya markalarına özel koleksiyonlarıyla sektörünün lider isimlerinden olan Eko Halı, aylık 40 bin metrekarelik dağıtım kapasitesiyle Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyor. Eko Halı, büyüyen iş hacmiyle birlikte tüm süreçlerini daha verimli yönetmek üzere Logo’nun Tiger 3 Enterprise ERP çözümünü tercih etti.

Devamını Oku
Köfteci Yusuf, Logo Tiger 3 Enterprise ile iş süreçlerindeki verimliliği %80 oranında artırdı

1996 yılında İznik’te başladığı faaliyetlerini bugün 41 noktada, 6 farklı marka ve 7.000’i aşkın çalışanla sürdüren Köfteci Yusuf, üretimden lojistiğe kadar olan tüm süreçlerini Logo’nun Tiger 3 Enterprise kurumsal kaynak planlama çözümü sayesinde entegre şekilde yönetiyor. Böylece şirket genelindeki iş süreçlerinde verimlilik artarken, özellikle üretimde kayıpların azaltılmasıyla maliyet avantajı sağlanıyor. İş yükünü de azaltarak hem çalışan hem de müşteri memnuniyeti sağlayan Köfteci Yusuf, 2008 yılından beri Logo'nun farklı çözümlerinden yararlanıyor ve kesintisiz büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku