Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun

Genel bakış

Otomotiv sektöründeki yoğun rekabette öne çıkmak için ERP'den insan kaynaklarına kadar tüm süreçlerde Logo uzmanlığından faydalanın!

Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektörü, farklı ölçeklerden çok sayıda işletmeyi barındırıyor; dolayısıyla rekabet de yoğun yaşanıyor. Üretim süreçlerinin sadeleştirilmesi, kalite yönetiminin iyileştirilmesi, insan kaynağının verimli yönetilmesi, mevzuata tam uyumluluk gibi konular, sektör işletmelerine rekabet avantajı sağlayan unsurlar oluyor. Logo'nun ERP'den depo yönetimi ve CRM çözümlerine uzanan kapsamlı portföyü, ister üretici, ister bayi konumunda olsun, tüm sektör işletmelerine rekabet gücü kazandırıyor. 

ERP Programı - Kurumsal Kaynak Planlama

ERP çözümleri, en dinamik sektörlerden biri olan otomotiv sektöründe süreçlerin planlı şekilde yönetilmesini ve hata oranının en aza indirilmesini sağlıyor. Otomotiv sektöründeki işletmeler Logo ERP çözümleri ile şu avantajları elde ediyor:
ERP çözümleri, en dinamik sektörlerden biri olan otomotiv sektöründe süreçlerin planlı şekilde yönetilmesini ve hata oranının en aza indirilmesini sağlıyor. Otomotiv sektöründeki işletmeler Logo ERP çözümleri ile şu avantajları elde ediyor:
 • Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ile entegre Araç Bayi Yönetimi Çözümü (DMS), verilerin anlamlı bilgiye dönüşmesini sağlayarak müşterilere en iyi deneyimi sunmaya olanak tanıyor.
 • Departmanlar arasında veri koordinasyonu sağlayarak iş birimlerinin ihtiyaçlarını çok daha hızlı karşılayabilmesini mümkün hale getiriyor. Farklı departmanlara ait finansal bilgilerin bir arada bulunduğu sistem, satış ve satış sonrası operasyonların verimliliğinin artırılmasına yardımcı oluyor. j-Platform, kalite kontrol süreçlerini kolaylaştırarak üretimin yüksek adetlerde olduğu otomotiv sektörü ile ilgili ürünlerin ISO 16949 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi ile uyumlu olmasını sağlıyor.
 • Logo Tiger ERP’nin Talep Tahminleme modülü sayesinde gelecekte oluşacak olan talebin, geçmiş veriler üzerinden analiz edilerek en doğru ve hatasız şekilde hesaplanması mümkün oluyor. Malzeme ihtiyaç planlama modülü ile tam zamanında üretim yapmak için gerekli olan hammadde ve üretim emirlerinin planlanmasına olanak tanıyan Logo Tiger ERP, Kaynak Çizelgeleme ile kaynakların değişen üretim ihtiyaçlarına göre etkin şekilde planlanabilmesini sağlıyor. Kalite Kontrol modülü sayesinde üretimde hata en aza indirilebiliyor. Otomotiv sektörü için kritik öneme sahip olan bakım yönetimi sorunsuz şekilde gerçekleştirilebiliyor.
 • Logo Netsis ERP, kalite kontrolünde temel yardımcı işlevi gören İstatistiksel Proses Kontrol ile kritik süreçleri kontrol altına alma imkânı sağlarken, ölçüm sonuçlarını grafiksel olarak izleme imkanı getiriyor.
 • Logo Netsis ERP’nin KVKK desteği sayesinde tüm kişisel veriler kaydedilip yönetilebiliyor. Kanuni süresi dolmuş olan kişisel veriler Zamanlanmış Görevler uygulamasına bağlanıp otomatik olarak anonimleştirilebiliyor. İletişim izni ve aydınlatma metni iletim süreçleri de Netsis üzerinden yönetilebiliyor. Online onay sistemi ile tüm kampanya bilgilendirme onayları program üzerinden alınabiliyor. Aydınlatma metinleri müşterilere program üzerinden iletilebiliyor.
 • Ürün reçetelerinin ERP çözümüne kolay ve hızlı bir şekilde aktarımını sağlayan Solidworks entegrasyonu kullanıcıların iş yükünü azaltıyor. İleri üretim planlama modülü tüm üretim süreçlerini uçtan uca planlamayı mümkün kılıyor. Hangi mamulün hangi gün ve saatte, hangi makinede, hangi sırada, hangi kaynaklar kullanılarak, hangi operatörler tarafından üretileceği detaylarının tümü kontrol edilebiliyor. Bu sayede verimlilik artıyor. 
 • Basit, etkili ve kolay raporlanabilirliği ile öne çıkan Sipariş Yönetimi modülü tüm sipariş sürecinin sorunsuz yönetilmesini sağlıyor.

WMS - Depo Yönetim Sistemi

Otomotiv sektöründe ihtiyaca göre uyarlanabilen depo yönetim sistemleri sevkiyatlardaki hızlılık ve doğruluk oranını artırdığı gibi farklı avantajlarıyla da rekabet avantajı getiriyor. Logo WMS Platform ve Logo WMS ile;
Otomotiv sektöründe ihtiyaca göre uyarlanabilen depo yönetim sistemleri sevkiyatlardaki hızlılık ve doğruluk oranını artırdığı gibi  farklı avantajlarıyla da rekabet avantajı getiriyor. Logo WMS Platform ve Logo WMS ile;
 • Malın kabul edilmesinden sevkiyatına kadar tüm süreçleri kolaylaştırıyor.
 • B2B sipariş sistemi sayesinde siparişleri sağlıklı, hızlı ve etkili şekilde yönetmek mümkün oluyor.
 • Otomotiv sektöründe lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde hassasiyet taşıyan yedek parça için takım toplama ayrıştırma, paketleme süreçleri verimli şekilde yönetilebiliyor.
 • Yazlık kışlık lastiklerin lokasyon bazlı takibi sayesinde lastik sektöründe takip süreci hızlanıyor.
 • Üretim için gereken hammadde reçetelere uygun şekilde temin edilebiliyor.

Saha Satış Yönetimi

Otomotiv sektöründe saha satış yönetimi, saha satış operasyonlarını uçtan uca yönetmeyi olanaklı hale getiriyor. Depo ile satış ekipleri arasında etkili koordinasyon sağlama amacıyla geliştirilen Logo Mobile Sales Saha Satış Yönetimi çözümü şu avantajları sunuyor:
Otomotiv sektöründe saha satış yönetimi, saha satış operasyonlarını uçtan uca yönetmeyi olanaklı hale getiriyor. Depo ile satış ekipleri arasında etkili koordinasyon sağlama amacıyla geliştirilen Logo Mobile Sales Saha Satış Yönetimi çözümü şu avantajları sunuyor:
 • Yan sanayi ürünlerine anlık kampanya uygulanıp indirim oranı değişikliği yapılabilmesi saha ekibine kolaylık sağlıyor. Saha ekibi, güncel stok ve fiyat bilgisine hızlı bir şekilde ulaşıp hızlıca fatura kesebiliyor.
 • Ürünün görsellerinin kolaylıkla yüklenip müşteriyle paylaşılabilmesi ürünün fiziki özelliklerinin daha iyi anlaşılmasını sağlayarak satış sürecini de hızlandırıyor. 
 • Sahada oluşturulan siparişlere ilişkin bilgiler anlık olarak merkeze iletilebiliyor ve tüm işlemler anında raporlanabiliyor.

İş Akış Yönetimi

İş akışı yönetimi sayesinde süreçlerin şeffaflaşmasıyla iş akışı verimli ve sorunsuz gerçekleşebiliyor. Logo Flow, otomotiv sektöründe şu avantajları sunuyor:
İş akışı yönetimi sayesinde süreçlerin şeffaflaşmasıyla iş akışı verimli ve sorunsuz gerçekleşebiliyor. Logo Flow, otomotiv sektöründe şu avantajları sunuyor:
 • Ürünün tasarımından üretimine, stok yönetiminden düzeltici önleyici faaliyetlere tüm süreçler takip edilebiliyor.
 • Yedek parça satın alma sürecinin tüm detayları kolaylıkla yönetilebiliyor. 
  Araç servis işleminde hangi süreçlerin işletildiğine dair rapor alınabiliyor.
 • Araç servis işleminde hangi süreçlerin işletildiğine dair rapor alınabiliyor.
 • Nesnelerin interneti teknolojisinden faydalanılarak sağlanan veriler makine bakım sürecinin proaktif şekilde yönetilmesini sağlıyor.

İş Analitiği

Otomotiv sektörünün pazara ilişkin öngörü geliştirmeleri ve iş stratejileri uygulayabilmesi için verileri anlamlı bilgilere dönüştürmesi gerekiyor. Bu noktada devreye giren Logo Mind Insight şu faydaları sağlıyor:
Otomotiv sektörünün pazara ilişkin öngörü geliştirmeleri ve iş stratejileri uygulayabilmesi için verileri anlamlı bilgilere dönüştürmesi gerekiyor. Bu noktada devreye giren Logo Mind Insight şu faydaları sağlıyor:
 • Şirketin tüm birimleri, servis ve bayileri verilerin anlamlı bilgiye dönüştürülmesi sayesinde ölçülebilir KPI'lara erişip hedefin gerçekleşme durumunu takip edebiliyor ve detaylı rapor ve analizler üzerinden incelenebiliyor.
 • Üretim, satış, tedarik, satış sonrası ürün ve hizmet ile ilgili tüm operasyonlar ve verimlilik gerçek zamanlı raporlar üzerinden takip edilebiliyor.
 • Logo ERP ve SCM çözümleriyle de entegrasyon sağlayarak bu veri kaynaklarıyla bağlantı kurulabiliyor ve web ya da mobil uygulama üzerinden rapor ve analizlere ulaşılabiliyor.

CRM Programı - Müşteri İlişkileri Yönetimi

Bir yazılım olmasının ötesinde strateji olarak ifade edebileceğimiz CRM, en dinamik sektörlerin başında gelen ve daha iyi hizmetler ve servisler sunması gereken otomotiv sektörüne rekabet gücü kazandırıyor. Müşteri ilişkilerine ait tüm verileri bir arada tutan Logo CRM, şu avantajları sunuyor:
Bir yazılım olmasının ötesinde strateji olarak ifade edebileceğimiz CRM, en dinamik sektörlerin başında gelen ve daha iyi hizmetler ve servisler sunması gereken otomotiv sektörüne rekabet gücü kazandırıyor. Müşteri ilişkilerine ait tüm verileri bir arada tutan Logo CRM, şu avantajları sunuyor:
 • Aracına periyodik bakım yaptıran müşterilere CRM üzerinden SMS ve mail yoluyla ulaşarak bilgilendirme yapılabiliyor.
 • Müşterilerin araç bakımlarına ilişkin parça değişim ve onarım işlemleri kayıt altına alınıyor ve araç parçalarıyla ilgili seri no, model gibi özellikler takip edilebiliyor. 
 • Bakım sonrasında müşteri, yapılan işlemle ilgili olarak rapor ile bilgilendiriliyor. 
 • Test sürüşü planlama süreçleri kolaylıkla yönetilebiliyor. 
 • Otomobil galerisini ziyaret eden müşterilerin kayıtları CRM üzerinde tutulup bu müşterilere yönelik pazarlama faaliyetleri yönetilebiliyor.     

HRM - Bordrolama & İnsan Kaynakları Programı

Hem satış, hem servis bölümlerinin insan ve iletişim odaklı olduğu otomotiv sektöründe İK vizyonu, politikası ve ilkeleri işletmelere katma değer kazandırıyor. Logo’nun insan kaynağının en değerli sermaye olduğunun bilinciyle geliştirdiği Logo j-HR, Logo Poyroll, Logo Bordro Plus ve Logo Tiger HR çözümleri şu avantajları sağlıyor
Hem satış, hem servis bölümlerinin insan ve iletişim odaklı olduğu otomotiv sektöründe İK vizyonu, politikası ve ilkeleri işletmelere katma değer kazandırıyor. Logo’nun insan kaynağının en değerli sermaye olduğunun bilinciyle geliştirdiği Logo j-HR, Logo Poyroll, Logo Bordro Plus ve Logo Tiger HR çözümleri şu avantajları sağlıyor:
 • Saha personeli ile genel müdürlüğün yoğun iletişimde olduğu otomotiv sektöründe Çalışan Portalı iç iletişimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.
 • Android ve iOS uyumlu mobil uygulama sayesinde izin talep girişleri ve bordro zarfı görüntüleme gibi temel insan kaynakları süreçleri zaman ve mekan bağımsız şekilde yönetilebiliyor.

Faydalar

 • Kurumsal kaynak planlama (ERP)

  Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektörü, gerek ürün bileşenlerinin çeşitliliği, gerek yüksek hacimli seri üretim gerekse geniş iş gücü nedeniyle uçtan uca dikkatle yönetilmesi gereken bir sektör. Bu sektörde insan kaynaklı hataları en aza indirmek için otomasyondan destek almak ve üretim planlanmasından satış tahminlemeye, malzeme yönetimi optimizasyonundan maliyet muhasebesine kadar pek çok süreci merkezi olarak yönetebilmek gerekiyor. Sektörün ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonları barındıran Logo ERP çözümleri, Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektöründeki işletmelere uçtan uca verimlilik kazandırıyor.  

 • Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM)

  Mevcut müşteri tabanını daha iyi tanımayı ve potansiyel müşterilere en doğru şekilde yaklaşmayı sağlayan Logo CRM çözümü, müşteri ilişkilerini yeni bir boyuta taşıyor. Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektöründe, hem yurt içinde hem de yurt dışındaki müşterilerle olan ilişkilerin etkili yürütülmesi açısından Logo CRM büyük fayda sağlıyor. Saha operasyonlarından kampanya planlamaya ve sıcak satış süreçlerine kadar, müşteri ile iletişim kurulan her noktanın kapsandığı Logo CRM, aynı zamanda kurumsal hafızanın oluşturulmasını da sağlıyor.

 • İnsan kaynakları süreç yönetimi

  Bir işletmenin varlığını sürdürmesi açısından, müşterileri kadar çalışanları da büyük önem taşır. Özellikle de Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii gibi mavi yaka ve beyaz yaka çalışanların bir arada bulunduğu, üretim ekibinden satış kadrosuna kadar geniş bir insan kaynağının çalıştığı sektörlerde tüm İK süreçlerini tek noktadan etkili şekilde yönetmek işletmenin genel verimliliği üzerinde etkili oluyor. Logo'nun farklı ihtiyaçlara yönelik zengin İnsan Kaynakları Yönetimi çözümleri, değişen gereksinimlere ve yasal mevzuatlara göre sürekli geliştirilip güncelleniyor.  

 • Bordro yönetimi

  Logo, emek ve zaman-yoğun bir süreç olan bordro işlemlerine özel çözümleriyle fark yaratıyor. Logo Bordro Yönetimi çözümleri, sektör şirketlerinde bordro işlemlerinin hızlı ve hatasız gerçekleştirilmesini sağlıyor ve operasyonel maliyetleri düşürüyor.

 • İş akış yönetimi

  Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde, tüm süreçlerin yalın ve sistemli bir şekilde düzenlenmesi büyük önem taşıyor. Dolayısıyla üretimden tedarik zincirine, ihracattan finans yönetimine kadar her noktada güçlü bir iletişim ve denetimle süreçlerin hızlandırılması gerekiyor. Logo Flow İş Akış Yönetimi çözümü üretim, planlama, lojistik, finans ve idari alanlardaki farklı süreçleri kısa sürede elektronik ortama taşıyıp yönetmeyi sağlıyor. 

 • Veri analizi ve raporlama

  Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektöründe tüketici davranışları büyük önem taşıyor. Dolayısıyla cinsiyet bazlı otomobil rengi tercihlerinden yaş grubuna göre model seçimlerine, en sık arızalanan yedek parçadan en çok tercih edilen otomobil aksesuarlarının lokasyon bazlı dağılımına kadar pek çok konuda yapılan veriye dayalı analizler ve raporlamalar, sektör işletmeleri açısından kritik bilgiler sağlıyor. Logo'nun sunduğu veri analizi ve raporlama çözümleri, işletmelerin topladığı tüm verilerin görselleştirilerek analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlıyor. Böylece, sektör işletmeleri, veriye dayalı kararlarla geleceğe daha güvenle bakıyor. 

 • Bütçe yönetimi

  Logo Mind Budget ile ürün, ithalat, ihracat, müşteri hareketleri, işlem yoğunluğu, operasyonel harcamalar gibi tüm verilerin bütçesel anlamda analizi mümkün oluyor.  Böylece sektördeki işletmelerin bütçe yönetimi kolaylaşıp hızlanırken gelecek dönem bütçeleri de daha tahminlerle hazırlanıyor.

 • Depo yönetim sistemi

  Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii sektöründe büyük hacimli işler yapan ve stoklu çalışan işletmelerin depolarının etkili şekilde yönetilmesi hem üretim sürecini planlama hem de lojistik süreçlerini iyileştirerek müşteri memnuniyetini artırma açısından kritik önem taşıyor. Sektördeki tüm işletmelerin yararlanabildiği Logo Depo Yönetim Sistemi portföyü, depoların etkili şekilde yönetilmesini sağlayarak üretim planlama ve lojistik süreçlerini iyileştiriyor. 

 • Saha satış yönetimi

  Ürün çeşitliliğini ve stokları anlık kontrol ederek satış süreçlerini akıllı telefon ve tablet üzerinden mobil olarak yönetmeyi sağlayan Logo Mobile Sales satış verimliliğini artırıyor, müşteri taleplerinin en iyi şekilde karşılanmasını mümkün kılıyor. 

Otomotiv ve otomotiv yan sanayi Sektöründe Logo'yu tercih edenler

Öne çıkan ürünler

Sorularınız
ve talepleriniz için

*
Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için Sorularınız ve talepleriniz için

Sorularınız
ve talepleriniz için

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi ihtiyacınıza göre en doğru çözüme yönlendirecektir.

veya

Bize yazın size biz ulaşalım

Formu doldurun satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Sunucu tarafındaki yoğunluk sebebiyle işlemi gerçekleştiremedik.
Lütfen tekrar deneyin.
*
Teşekkür ederiz

Talebinizi ilgili birimlerimize ilettik. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Kapat
Teşekkür ederiz

Talebiniz için teşekkür ederiz. Talebinizle ilgili olarak size ortalama 2-3 iş günü içerisinde 0262 679 80 00 numaralı hattımızdan ulaşacağız

Kapat