Tempo Aksesuar, Logo Tiger 3 ile iş yükünü %50 azaltarak verimliliğini artırdı.

Tempo Aksesuar'ın Logo Yazılım çözümleri ile elde ettiği faydalara ait detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Logo Yazılım’ın gelişmiş kampanya süreçleri ve çok sayıda sunduğu özel kodlar sayesinde kompleks yapıdaki satış ağımızı; B2B, saha satış ve mağaza satış gibi gruplara ayırarak etkin bir şekilde yönetiyoruz. Çalışanlarımızın da verimini artıran çözümlerle 2 yılda aylık ciromuzu dolar bazında 4 kat büyüttük. Ek olarak satış ve satın alma süreçlerimizdeki hata payımızın yanı sıra yıl sonu depo fire oranında %90 oranında bir düşüş sağladık.

Yusuf Toraman

Tempo Aksesuar Kurucusu

​Tempo Aksesuar, 1980 yılında yerel mobilya endüstrisine kaliteli ve geniş kapsamlı aksesuar temini için kuruldu. Faaliyetlerine küçük bir atölyede başlayan Tempo, inovatif ve orijinal ürün yelpazesi sayesinde sektöründe yer edinirken; İngiltere, Almanya, Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve çeşitli Orta Doğu ülkelerine ihracat yapıyor.

BEKLENTİ ve HEDEFLER

Tempo Aksesuar başlangıçta muhasebe çözümü için Logo Yazılım’ı tercih ederken, ardından firmasındaki birçok ihtiyacı Logo Yazılım ile çözebileceğini fark ederek tüm iş adımlarını bu kapsamda yeniden değerlendirdi. Satın alma, sipariş, raporlama, üretim planlama gibi iş adımlarında verimliliğini artıracak bir yapı kurabileceğini gören firma, beklenti ve hedeflerini de bu yönde güncelleyerek proje kapsamını genişletti.

SONUÇLAR ve ELDE EDİLEN FAYDALAR

Tüm operasyonlarını yönetebileceği bir planlama programına sahip olan Tempo Aksesuar, Logo ERP ve bağlı çözümleri ile otomatize iş süreçlerini artırdı. Çalışanların üzerindeki iş yükü azalırken, şirket büyümesini sürdürdü.

Tempo Aksesuar, Logo Yazılım çözümleri ile;

 • Muhasebe programının ötesindeki ihtiyaçlar ve fırsatları fark etti.
 • Satın alma süreçlerinde hata payı azaldı.
 • Yıl sonu depo fire oranı %90 azaldı.
 • İş yükü %50 azaldı.
 • İş süreçlerinde verimlilk arttı.
 • 2 yılda cirosunu dolar bazında 4 kat büyüttü.
 • Geleceği daha iyi ve gerçeğe yakın tahminlemeye başladı.
 • Çalışanların iş süreçlerine katılımı daha etkin hale geldi.
 • Siparişler anında planlanır hale geldi.
 • Satış, satın alma ve üretim arasında yaşanılan kopukluklar çözüldü ve iş birimleri arası entegre bir yapı kuruldu.
 • Raporlanamayan personel hataları kalmadı.

Tercih edilen ürünler

ON-PREMISE

Logo Tiger 3

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Logo Tiger 3, veri yönetiminden satış operasyonlarına kadar tüm iş süreçlerini verimli ve etkin şekilde yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Ürünü İncele
ON-PREMISE

Logo Tiger 3

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Logo Tiger 3, veri yönetiminden satış operasyonlarına kadar tüm iş süreçlerini verimli ve etkin şekilde yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Ürünü İncele

Diğer başarı hikayeleri

Altınkılıç Gıda, Logo Tiger Wings Enterprise çözümü ile maliyet öngörülerinden ürün kârlılığına %100’e yakın iyileşme sağladı.

Altınkılıç Gıda, Çanakkale Ezine’de toplam 20 bin metrekare arsa ve 6 bin metrekare kapalı alanda başlayan süt ve süt ürünleri üretimini katma değerli mamullerle sürekli olarak geliştiriyor. Üretim tesislerine Balıkesir’de 4 bin 800 metrekarelik arsa üzerine kurduğu 3 bin metrekarelik kapalı alanı da ekleyen Altınkılıç Gıda, genişleyen ürün gamını 30 binden fazla noktaya ulaştırıyor. Büyüme yolculuğuna 3 kuşaktır devam eden Altınkılıç, kurumsal kaynak planlama süreçlerinde üretimden dağıtıma birçok operasyonu için Logo Tiger Wings Enterprise kullanıyor.

Beklenti ve hedefler

Altınkılıç Gıda’nde üretim ve pazarlama gibi birçok maliyet unsurunun, müşteri, ürün ve ürün grubu bazlı kârlılıklarının raporlanabilmesi önemli gündem maddeleri arasında yer alıyordu. Buna ek olarak satış ve dağıtım gider kalemlerinin raporlanması, izlenebilmesi, üretim, satış ve dağıtıma dair içgörüler oluşturulması beklentiler arasındaydı. Tüm bu süreçlerde yapılacak etkin bir planlamanın sonucunda, risklerin öngörülüp minimuma indirilerek hatasız bir finansal yönetim hedefleniyordu.
Operasyonların iyileşmesi, kayıpların ve hataların azalması, satış verilerine göre üretim planlaması için etkin bir raporlama gerekliydi. Öte yandan verilere daha hızlı erişim, verilerin doğru işlenmesi ve görüntülenmesi, veri analizinin iyileşmesi, maliyetlerin doğru görüntülenebilmesi de Altınkılıç Gıda’nin öncelikli ihtiyaçları arasındaydı.

Kullanılan çözümler ve ARS Yazılım ile proje uygulaması

Logo Yazılım iş ortağı ARS Yazılım’ın ,proje sürecinde yerinde detaylı analizler gerçekleştirmesinin ardından, Altınkılıç Gıda’nin tercihi Logo Tiger Wings Enterprise çözümü oldu. ARS Yazılım, ihtiyaçları değerlendirip öncelikle maliyet bazlı raporlamaların yeniden kurgulanmasını sağladı. Maliyetle ilgili sistemi kurarak, düzenli olarak ürün birim maliyetlerinin doğru yürütülmesi adımlarını uyguladı. Firmada proje sonucunda fabrika üretim maliyetleri çalıştırıldığında diğer raporların da otomatik olarak çalışmasına olanak verildi. Mağaza bazlı fiyat tespiti ve fiyat karşılaştırması yapabilir hale geldi.
Üretim öncesi ham madde tedariğine dair Logo Objects ile ihtiyaca yönelik ek yazılım geliştirilerek otomatik irsaliye oluşturuldu.

Muhasebe, finans ve satın alma süreçlerine dair talep bazlı detaylı raporlar geliştirilerek, operasyonlara dair anlık kontrol ve planlama sağlandı. Logo Tiger Wings Enterprise çözümü ile Altınkılıç Gıda, maliyet muhasebesi ve kârlılık analizleri başta olmak üzere tüm kurumsal kaynak planlama ihtiyaçlarını merkezi bir yerden yönetebilir hale geldi.

Proje sonuçları ve elde edilen faydalar

Altınkılıç Gıda’nin Logo Yazılım ile hayata geçirdiği proje, ürünler bazında karlılığın her adımda görülmesini sağladı. Böylece, satış ve pazarlama faaliyetlerinde hangi ürüne odaklanılacağı konusunda veri bazlı bir içgörü elde edilerek, gelecek dönem planları bu yönde şekillendirildi. Bu süreç, genel kârlılık ve iş verimliliğini beraberinde getirdi.

 • Kârlılık, ürün ve müşteri dağılımına dair detaylı raporlamalar, yaşlandırma ve tahsilatta zaman planı etkin bir şekilde takip edilebilir hale geldi.
 • Maliyet öngörülerinden müşteri ürün kârlılığına kadar geniş bir süreçte %100’e yakın iyileşme sağladı.
 • Muhasebe ve raporlama tarafında iş yükü büyük ölçüde azaldı.
 • Raporlamalar daha hızlı ve ihtiyaca cevap verebilir hale geldi.
 • Üretim sistemleri ilk adımdan, raftaki son kullanma tarihi takibine kadar etkin bir şekilde izlenebilir duruma getirildi.
 • Entegre bir yapı kurulması sayesinde artan iş hacminin yönetilebilirliği sağlandı ve bu yapı sürdürülebilir büyümeye imkân tanıdı.
 • İnsan kaynaklı hataların azalması ve süreçlerin otomatize sistemler ile ilerlemesi ile üretim ve rafta kayıplar azaldı.
 • Logo Tiger Wings Enterprise çözümüyle onay süreçleri ve öncelikli ihtiyaçlar zaman ve mekân bağımsız olarak çözüldü.

Devamını Oku
Eko Halı, Logo Tiger 3 Enterprise ile tüm iş süreçlerini daha sağlıklı yönetiyor

Gerek kendi markasıyla gerekse ünlü mobilya markalarına özel koleksiyonlarıyla sektörünün lider isimlerinden olan Eko Halı, aylık 40 bin metrekarelik dağıtım kapasitesiyle Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyor. Eko Halı, büyüyen iş hacmiyle birlikte tüm süreçlerini daha verimli yönetmek üzere Logo’nun Tiger 3 Enterprise ERP çözümünü tercih etti.

Devamını Oku
Köfteci Yusuf, Logo Tiger 3 Enterprise ile iş süreçlerindeki verimliliği %80 oranında artırdı

1996 yılında İznik’te başladığı faaliyetlerini bugün 41 noktada, 6 farklı marka ve 7.000’i aşkın çalışanla sürdüren Köfteci Yusuf, üretimden lojistiğe kadar olan tüm süreçlerini Logo’nun Tiger 3 Enterprise kurumsal kaynak planlama çözümü sayesinde entegre şekilde yönetiyor. Böylece şirket genelindeki iş süreçlerinde verimlilik artarken, özellikle üretimde kayıpların azaltılmasıyla maliyet avantajı sağlanıyor. İş yükünü de azaltarak hem çalışan hem de müşteri memnuniyeti sağlayan Köfteci Yusuf, 2008 yılından beri Logo'nun farklı çözümlerinden yararlanıyor ve kesintisiz büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku
Logo Çözümlerinden Yararlanmak İçin
Ürünlerimizi İnceleyin