facebook

Tempo Aksesuar, Logo Tiger 3 ile iş yükünü %50 azaltarak verimliliğini artırdı.

Tempo Aksesuar'ın Logo Yazılım çözümleri ile elde ettiği faydalara ait detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Logo Yazılım’ın gelişmiş kampanya süreçleri ve çok sayıda sunduğu özel kodlar sayesinde kompleks yapıdaki satış ağımızı; B2B, saha satış ve mağaza satış gibi gruplara ayırarak etkin bir şekilde yönetiyoruz. Çalışanlarımızın da verimini artıran çözümlerle 2 yılda aylık ciromuzu dolar bazında 4 kat büyüttük. Ek olarak satış ve satın alma süreçlerimizdeki hata payımızın yanı sıra yıl sonu depo fire oranında %90 oranında bir düşüş sağladık.

Yusuf Toraman

Tempo Aksesuar Kurucusu

​Tempo Aksesuar, 1980 yılında yerel mobilya endüstrisine kaliteli ve geniş kapsamlı aksesuar temini için kuruldu. Faaliyetlerine küçük bir atölyede başlayan Tempo, inovatif ve orijinal ürün yelpazesi sayesinde sektöründe yer edinirken; İngiltere, Almanya, Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve çeşitli Orta Doğu ülkelerine ihracat yapıyor.

BEKLENTİ ve HEDEFLER

Tempo Aksesuar başlangıçta muhasebe çözümü için Logo Yazılım’ı tercih ederken, ardından firmasındaki birçok ihtiyacı Logo Yazılım ile çözebileceğini fark ederek tüm iş adımlarını bu kapsamda yeniden değerlendirdi. Satın alma, sipariş, raporlama, üretim planlama gibi iş adımlarında verimliliğini artıracak bir yapı kurabileceğini gören firma, beklenti ve hedeflerini de bu yönde güncelleyerek proje kapsamını genişletti.

SONUÇLAR ve ELDE EDİLEN FAYDALAR

Tüm operasyonlarını yönetebileceği bir planlama programına sahip olan Tempo Aksesuar, Logo ERP ve bağlı çözümleri ile otomatize iş süreçlerini artırdı. Çalışanların üzerindeki iş yükü azalırken, şirket büyümesini sürdürdü.

Tempo Aksesuar, Logo Yazılım çözümleri ile;

 • Muhasebe programının ötesindeki ihtiyaçlar ve fırsatları fark etti.
 • Satın alma süreçlerinde hata payı azaldı.
 • Yıl sonu depo fire oranı %90 azaldı.
 • İş yükü %50 azaldı.
 • İş süreçlerinde verimlilk arttı.
 • 2 yılda cirosunu dolar bazında 4 kat büyüttü.
 • Geleceği daha iyi ve gerçeğe yakın tahminlemeye başladı.
 • Çalışanların iş süreçlerine katılımı daha etkin hale geldi.
 • Siparişler anında planlanır hale geldi.
 • Satış, satın alma ve üretim arasında yaşanılan kopukluklar çözüldü ve iş birimleri arası entegre bir yapı kuruldu.
 • Raporlanamayan personel hataları kalmadı.

Tercih edilen ürünler

ON-PREMISE

Logo Tiger 3

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Logo Tiger 3, veri yönetiminden satış operasyonlarına kadar tüm iş süreçlerini verimli ve etkin şekilde yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Ürünü İncele
ON-PREMISE

Logo Tiger 3

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Logo Tiger 3, veri yönetiminden satış operasyonlarına kadar tüm iş süreçlerini verimli ve etkin şekilde yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Ürünü İncele

Diğer başarı hikayeleri

HEAŞ, artan iş hacminin yönetiminde Netsis 3 Enterprise ile verimlilik sağladı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Meydan Otoritesi olarak faaliyet gösteren HEAŞ, farklı noktalardaki verileri tek merkezde toplamak ve bu sayede hem veri güvenilirliğini artırıp hem de iş süreçlerini daha etkili bir şekilde yönetmek üzere Logo’nun Netsis 3 Enterprise kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümünü tercih etti

Devamını Oku
Teknopanel, Logo Tiger 3 Enterprise ile işletme kaynaklarını daha verimli kullanmaya başladı

Sandviç panel sektörünün önde gelen firmalarından Teknopanel, Avrupa’nın en modern iki üretim tesisinde ürettiği panelleri dünya genelinde pek çok ülkeye ihraç ediyor. Yıllık 10 milyon metrekarelik sandviç panel, 850 bin metreküplük EPS üretimi yapan Teknopanel, siparişten sevkiyata kadar tüm süreçlerdeki teknolojileri tek platformda birleştirerek uçtan uca verimlilik sağlamak için 2006 yılından bu yana Logo’nun Tiger ürün ailesindeki çözümlerden yararlanıyordu. Şirket, güncel teknolojileri kullanmak ve sistemini daha da geliştirmek üzere, bu ürün ailesinin en yeni üyelerinden olan Logo Tiger 3 Enterprise ERP çözümünü kullanmaya başladı.

Devamını Oku
Köfteci Yusuf, Logo Tiger 3 Enterprise ile iş süreçlerindeki verimliliği %80 oranında artırdı

1996 yılında İznik’te başladığı faaliyetlerini bugün 41 noktada, 6 farklı marka ve 7.000’i aşkın çalışanla sürdüren Köfteci Yusuf, üretimden lojistiğe kadar olan tüm süreçlerini Logo’nun Tiger 3 Enterprise kurumsal kaynak planlama çözümü sayesinde entegre şekilde yönetiyor. Böylece şirket genelindeki iş süreçlerinde verimlilik artarken, özellikle üretimde kayıpların azaltılmasıyla maliyet avantajı sağlanıyor. İş yükünü de azaltarak hem çalışan hem de müşteri memnuniyeti sağlayan Köfteci Yusuf, 2008 yılından beri Logo'nun farklı çözümlerinden yararlanıyor ve kesintisiz büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku