Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

Uygun İş Yeri Belirlerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İşinizin kapsamında ister ürün üretimi olsun ister hizmet sunumu, ister müşteri ağırlayacak ister sadece personeller için çalışma alanı yaratacak olun; sizin için en uygun işyerini bulmak için önemli detayları kaçırmayın.

Kendinize yeni bir iş kurarken ya da halihazırdaki şirketinizin yerini değiştirecekken, lokasyonun ne kadar önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İşyeri lokasyonunuzun doğru seçilmesi, ileride oluşabilecek gereksiz masraflardan kurtulmanızı sağlayacak ve ulaşılabilirliğinizi etkileyecektir.

İşiniz ürün üretimi içeriyorsa

Eğer yaptığınız iş çoğunlukla bir ürün üretimi ile ilgili ise, üretimde kullanacağınız hammaddeye çok daha kolay ve çabuk ulaşacak şekilde bir konum belirlemelisiniz. Böylelikle ulaştırma masraflarını minimuma indirebilir ve hatta belki de kaldırıyor olabilirsiniz.

İşiniz hizmet sunumu içeriyorsa

Eğer yaptığınız iş çoğunlukla hizmet sunmak üzerine ise, genel olarak müşterilerinize yakın olabilecek bir konum seçmenizde fayda vardır. Neticede hizmet, üretildiği yerde tüketilen bir iştir.

Ofiste müşteri ağırlayacaklara ipuçları

Eğer işinizin kapsamında ofiste müşteri ağırlamak bulunuyorsa, bu konuda dikkat etmeniz gereken küçük ama önemli detaylar var demektir. Ofisinizde sürekli olarak müşterilerle görüşmeler sağlayacaksanız ve onlara ürün ya da hizmetinizi işyerinizde sunuyor olacaksanız, onları en ideal şekilde ağırlıyor olmanız gerekecektir.

Bu konuda dikkat edeceğiniz detaylardan birincisi, işyerinizin otopark sorununun olmamasıdır. Aynı zamanda adres tarifinin rahat bulunabilir olması da müşterinin memnuniyeti açısından çok küçük ama önemi büyük bir detaydır. Son olarak tabelanızı olabildiğince görünür kılmaktan çekinmeyin ve müşterilerinizin işyerinize son derece rahat bir şekilde varabilmesiniz sağlayın.

Müşterilerin işyerinize gelmesi gerekmiyorsa

Eğer müşterilerinizin ürün veya hizmetlerinizden dolayı bulunduğunuz lokasyona gelmeleri gerekmiyorsa, işyeri seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar daha farklı olacaktır. Yaşadığınız şehirde, aşırı merkezi olmayacak şekilde, çok daha uygun kirası olan bir konumu tercih edebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken şey personelin işyerine ulaşımını unutmamaktır. Personelinizin çalışma yerine kolay bir şekilde ulaşabilmesi, hem maliyetinizi düşürecek hem de çalışanların performansını olumlu şekilde etkileyecektir.