facebook

Detaylı bilgi için

sizi arayalım

WMS - Depo Yönetim Sistemi

Ham madde ve ürün depolama süreçlerinizi ve stoklarınızı Logo ile yakından ve anlık olarak takip edin. Kesintisiz üretim, kusursuz sevkiyat ve üst seviye müşteri memnuniyeti elde edin.

WMS - Depo Yönetim Sistemi ile ilgili detaylı bilgi için sizi arayalım.

Telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.

Aydınlatma Metni’ni okudum, onaylıyorum.

ON-PREMISE
Logo WMS

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yönelik depo yönetim sistemi ürünü Logo WMS; Android işletim sistemli cihazların sisteme entegrasyonu, günümüzde kullanılan barkod yapıları ile farklı modüllerin kullanılabilmesi sayesinde, depo süreçlerinde maliyetleri düşürürken verimliliği artırıyor.

Ürünü incele
ON-PREMISE
Logo WMS Platform

Logo WMS Platform, büyük ve orta ölçekli işletmelerde bütünleşik ve otomatize depo yönetimi sağlayarak maliyetleri düşürürken süreçlerin etkili kontrolünü, kârlılığı ve verimliliği artırıyor.

Ürünü incele

Yeni Başlayanlar İçin

Depo yönetimi nedir, ne kazandırır?

Depo Yönetimi, bir işletmenin tüm değer zincirindeki en kritik öğelerden biridir. Üretim, satış ekipleri, satış noktaları ve depo arasındaki süreçlerin entegrasyonu ve bütünleşik yönetimi sayesinde hizmet kalitesi ve dolayısıyla müşteri memnuniyeti artar. Aynı zamanda tüm depo süreçleri tek noktadan yönetilip takip edilebildiği ve otomasyon sayesinde insan kaynaklı hatalar en aza indirildiği için maliyetler düşer, verimlilik artar.


Depo yönetimini kimler kullanabilir?

Hangi ölçekte olursa olsun, depo süreçleri bulunan tüm işletmeler Depo Yönetimi Sisteminden yararlanabilir.


Depo yönetimi sisteminin avantajları neler?

Depo yönetimi sistemleri günlük lojistik operasyonların verimli şekilde yönetilmesini sağlıyor. Depo yönetimi sistemleri sayesinde doğru ürün, doğru yerde ve doğru miktarda sunuluyor. Böylece işletmeler karlılık elde ediyor ve rekabet avantajı sağlıyor.


01

Depo Yönetimi (WMS) Nedir?

Depo Yönetimi Sistemi - WMS, bir depodaki günlük işlemleri destekleyen bir yazılım uygulamasıdır. Depo takip programı olarak da bilinen WMS; toptan ve perakende satış alanında yer alan, üretici konumunda bulunan veya dağıtım yapan işletmelerin sıkça karşılaştığı birçok zorluğun çözülmesine yardımcı oluyor. WMS, stok seviyelerinin ve konumlarının takibi gibi görevlerin merkezî şekilde yönetimini sağlıyor. Depo stok takip programı, ayrıca tüm LOGO ERP çözümlerine entegre olarak bütünleşik bir şekilde çalışabiliyor. Böylece işletme genelindeki tüm süreçler birbirine bağlı, sorunsuz ve akıcı hale geliyor. Tedarik zinciri, çoğu işletme için büyük bir maliyet merkezi olduğundan stok takip otomasyonu, bu adımların her birini daha verimli hale getirerek zaman, maliyet ve iş gücünden tasarruf sağlıyor.

02

WMS yazılımı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

İşletmenizin ihtiyaçlarını ve amaçlarını belirleyin.

Yazılımın talep ve ihtiyaca göre zenginleştirilen pratik kullanım imkânları sunmasına dikkat edin.

İşletmenizin ölçeğine uygun olarak depo süreçlerinin tamamını kapsayan Logo WMS yazılım çözümlerinden birini tercih edin.

Logo WMS ve Logo WMS Platform gibi güvenli bir yazılım çözümünü işletmenize entegre edin.

Logo Depo Yönetim Sistemi çözümleri, üretimden satışa kadar her aşamada etkili ve verimli bir operasyon süreci sağlıyor. İhtiyaca uygun modüllerin kullanımına imkan tanıyan, el terminallerine ve Logo ERP gibi yazılım çözümlerine entegrasyon sağlayan Logo WMS ve Logo WMS Platform hizmetleri, maliyetleri düşürerek verimliliği artırıyor. İşletmenizin büyümesine, değişen piyasa koşullarına uyum sağlamasına ve rekabet avantajı elde edebilmesine yardımcı olarak iş operasyonlarının her yönünde gerçek zamanlı bilgiler üreten Logo WMS ve Logo WMS Platform çözümlerini keşfetmek için teklif alabilirsiniz.

Esnekliği arttırma

Depo otomasyon programı, satışlarda mevsimsel ve dönemsel bir artıştan sonra sipariş hacmindeki değişikliklere uyum sağlıyor.

Teknolojik entegrasyon

Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen, giyilebilir teknolojilerle ve sesli sistemlerle entegre olabilen WMS yazılımları ile sürekli güncel kalabilirsiniz.

İsrafı azaltma

Sürecin her aşamasındaki etkinlik, her türlü kaynağı en iyi şekilde kullanmayı sağlıyor.

Sürekli iyileştirme gücü

İade edilen, hasarlı veya son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin yönetimini optimize ederek işletmelerin verimlilik ve etkinliklerine katkı sağlıyor.

03

​Depo Yönetim Sistemi - WMS Ne İşe Yarar?

Depo sistemleri ve depo yönetimi, genel olarak ham maddeleri nihaî ürünlere dönüştürmek için gereken adımlar ve süreçler olarak tanımlanan tedarik zinciri yönetiminde (SCM) çok önemli bir rol oynuyor. Depo yazılımı, ihtiyaç duyulan malların (ham maddeler, bitmiş ürünler ve diğer stok) depolanmasını verimli bir şekilde yöneterek tüm süreçlerin sorunsuz çalışmasını sağlamada önemli bir görev üstleniyor. Kaliteden ödün vermeden, hızlı ve verimli şekilde operasyonları yürütmeyi sağlayan depo programı; verimliliğe fayda sağlayarak işletmelerin, ortakları ve müşterileri ile uzun vadeli ilişkiler kurmasına ve rekabet avantajı elde etmesine yardımcı oluyor.

04

Stok takip programı nedir?

Stok kontrol programı; temel olarak stok seviyelerini, satışları, teslimatları ve siparişleri takip etmek amacıyla kullanılan bilgisayar tabanlı bir sistemdir. Logo WMS ve Logo WMS Platform ile mevcut stoğa giren ve çıkan malların akışını etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Logo Yazılım Çözümleri
ON-PREMISE

Logo WMS

Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik bir depo yönetim sistemi olan Logo WMS, ister üretim ister e-ticaret gibi gerekçelerle stok tutmak zorunda olan işletmelerin hayatını kolaylaştırıyor. Etkili stok takibi sayesinde sağlıklı bir envanter oluşturma imkânı sunan Logo WMS ile entegre el terminalleri aracılığıyla daha da kolay stok takibi yapılabiliyor. Böylece kârlılık da artıyor.

Tüm depo hareketlerini Android işletim sistemli cihazlar üzerinden gerçekleştiren Logo WMS ile daha hızlı, daha doğru ve daha detaylı yönetilen depolarda iş verimliliği artıyor, kayıplar azalıyor, maliyet avantajı elde ediliyor.

İnsan kaynaklı stok tutma hatalarını da ortadan kaldıran Logo WMS, depo süreçlerini uçtan uca kontrol ederek iyileştirilmesi gereken noktaları tespit etmeye yardımcı oluyor. Ayrıca Logo Tiger ERP ve Logo Netsis ERP (kurumsal kaynak planlama) çözümleriyle entegrasyon sayesinde, ERP üzerindeki stok hareketleri de doğrudan Logo WMS’e aktarılabiliyor.

ON-PREMISE

Logo WMS Platform

Orta ve büyük ölçekli işletmeler için geliştirilen Logo WMS Platform çözümü uçtan uca depo yönetimi sağlarken, gelişmiş stok takip programıyla raf bazında stok takibi, seri/lot takibi, palet takibi, hasarlı ürünlerin takibi gibi özellikler sunuyor. Ayrıca mal kabulü, depo içerisinde yerleştirme, sevkiyat için en uygun aracın belirlenmesi gibi tüm depolama işlem ve aşamalarında akıllı yönlendirmelerle süreci yönetiyor.

Depo yönetimi süreçlerinde otomasyon sunan Logo WMS Platform, böylece insan kaynaklı hataların ortadan kalkmasını, insan kaynağının daha verimli kullanılmasını, zaman ve maliyet tasarrufu elde edilmesini sağlıyor.

Logo WMS Platform’daki standart stok takip ve depo yönetimi özelliklerinin yanı sıra, stok süreçlerindeki ihtiyaca göre sistem özelleştirmeleri de yapılabiliyor. Logo imzalı ERP çözümleriyle de entegre olan Logo WMS Platform, böylece ERP ile depo sistemi arasında otomatik veri transferi sağlıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

01

Depo yönetimi sistemleri ile karlılık ve verim nasıl artırılıyor?

Tüm ürünlerin depoya girişinden müşteriye sevkine kadar olan süreçleri etkin şekilde yönetmek kritik önem taşıyor. Aksi halde müşteri memnuniyeti sağlanamıyor. Bu nedenle mal hareketlerinin optimize edilmesi ve depo süreçlerinin otomatize edilmesi için depo yönetimi sistemleri önem taşıyor.

02

İşletmelere özel WMS - depo yönetimi sistemi uygulanabiliyor mu?

Depo yönetim sistemleri genel olarak benzer işlevlerle malzeme, personel ve ekipman yönetimine katkı sağlıyor. Bununla birlikte çözümler ihtiyaca göre uyarlanabilecek esneklikte de sunulabiliyor. Logo WMS Patform ile ihtiyaca göre uyarlama yapılabiliyor.

03

WMS - Depo yönetimi sisteminde hangi yeni nesil teknolojiler bulunuyor?

WMS - Depo yönetimi sistemlerinde yeni nesil entegrasyonlar bulunması verimliliği artırıyor. Logo Depo Yönetim Sistemi çözümleri, barkod, RFID, karekod gibi yeni nesil teknolojiler ve yeni nesil Android işletim sistemli cihazlar ile entegre çalışıyor.