Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

Esnaf İçin Yüksek Limitli Kredi Kartı Desteği Geliyor

Geçtiğimiz yıl ekonominin canlanmasında önemli rol oynayan KOBİ’lerin, bu yıl da devlet desteğiyle piyasayı hareketli tutması ve yıl sonunda ekonominin büyümesine pozitif katkı sağlaması hedefleniyor. Bu amaçla, ekonomi yönetiminin hazırladığı destek çalışmalarına hız verildi. Esnaf ve KOBİ’ler için hazırlanan yeni paketler, düşük faizli ve yüksek limitli kredi kartı desteğini de kapsıyor.

Hükümetin küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ve esnaf için hazırladığı destek paketlerine farklı eklemeler geliyor. Son gelişme, düşük limitli kredi kartlarından yana şikayet edenleri rahatlatacak nitelikte.

Mevcut mevzuata göre esnaf kefalet kooperatifinden indirimli kredi kullanmış olan işletmeler, başka devlet desteklerinden istifade edemiyordu. Bu konudaki talepleri dinleyen ekonomi yönetimi, mağduriyetleri gidermek adına iki yeni paket çalışması yaptı.

Esnafa özel kredi kartı

Çalışması yapılan “Esnaf Kart”ın hayata geçirilme sürecinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) de etkin rol oynayacak. Birlik üyesi esnafın faydalanacağı bu destek, esnafın mali olarak nefes almasını hedefliyor.

Hazırlanacak düşük faizli ve yüksek limitli kredi kartı sayesinde esnaf acil nakit ihtiyacını giderebilecek. Kartın hem piyasadaki mevcut kredi kartlarından daha yüksek limite sahip olacağı, hem de çok daha düşük bir faiz oranı sunacağı bilgisi verildi.

Yüksek limitli kredi kartı nasıl alınacak?

Kararın yakın zamanda Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yeni düzenleme, esnafın bankalardan düşük faiz oranına sahip yüksek limitli kredi kartı alabilmesini mümkün kılacak. Yüksek limitli kredi kartı konusunda detaylar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Nefes Kredisi çalışmasına benzer biçimde, anlaşmalı bankalar üzerinden esnafın yüksek limitli kredi kartı almasına zemin hazırlanması öngörülüyor.