Aramayı tamamlamak için enter'a basınız.

Bilgi talebi

Yatırımcı ilişkileri
anketi
Dijital danışmana sorun Dijital
danışmana
sorun
Logo Blog
Logo Blog
0

TOBB ile KOSGEB işbirliğinde yurt dışı iş gezisi desteği hayata geçirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye’de ihracatın artırılması hedefiyle KOSGEB’le işbirliği yaptı. İşbirliği sayesinde küçük ve orta ölçekli şirketlerin dış pazarlara açılması daha olanaklı hale gelmesi hedefleniyor.

TOBB, KOBİ’lerimizin yurt dışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri için KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

Destek pek çok fırsat sunuyor

TOBB ve KOSGEB işbirliği ile KOBİ’lere sağlanacak destek sayesinde, KOBİ’ler kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilecek, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilecek. Bu destekle KOBİ’ler, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri için fırsat bulmuş olacak; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırabilecek.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’ler; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacaklardır. KOBİ’ler, Oda-Borsalar için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi ve broşürüne kobi.org sitesi üzerinden ulaşılabilir.